Artykuły na temat: "gwałt"

Gwałt na wolności słowa na zjeździe radców prawnych [FELIETON]

14 listopada 2018 r.

Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Radców Prawnych, który odbył się 10 listopada w Warszawie, zakończył się bez merytorycznej dyskusji i bez głosowania nad projektami uchwał. Zamknięto go, jak wiemy, w związku z nieprzyjęciem porządku obrad. Ja uważam, że mieliśmy do czynienia z bezprecedensowym zgwałceniem wolności słowa. Dlatego proszę Cię, Czytelniku, o uważną lekturę i chwilę refleksji. Zanim mi zarzucisz, że wygaduję głupoty o porażce demokracji, po tym jak głosowanie rozstrzygnęła arytmetyczna większość – proszę, doczytaj do końca.

Zgromadzenie zapłaci za grzechy księdza pedofila

3 października 2018 r.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał wyrok w sprawie o zadośćuczynienie od Towarzystwa Chrystusowego za gwałty, których dopuścił się członek zgromadzenia. Kobieta, która jako 13-letnie dziecko była krzywdzona przez księdza, ma dostać milion złotych. Oprócz tego sąd przyznał jej 800 zł dożywotniej renty.

Poznań: 1 mln zł odszkodowania dla kobiety gwałconej przez księdza

2 października 2018 r.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w mocy orzeczenie sądu I instancji w odniesieniu do renty i kwoty zadośćuczynienia na rzecz kobiety gwałconej w dzieciństwie przez księdza Romana B. Sąd pierwszej instancji zasądził na rzecz kobiety milion złotych odszkodowania i dożywotnią rentę. Orzeczenie sądu jest prawomocne.

Głos w obronie kobiet, przeciwko przemocy. „Monologi waginy”

15 marca 2018 r.

Książka-fenomen, książka-zjawisko, książka-manifest. Już 14 marca wydawnictwo Poradnia K wznawia kultowy zbiór bezpruderyjnych i szczerych tekstów o seksualności  i traumatycznych przejściach kobiet poszerzony o nowe historie. To głos w obronie kobiet, przeciwko przemocy we wszelkich postaciach; takie  przesłanie potrzebne jest w Polsce akurat teraz, kiedy ich prawa są zagrożone i trzeba o tym głośno mówić.

Zgwałcenie kobiety ciężarnej nowym typem przestępstwa

25 stycznia 2018 r.

Podczas rozpoczynającego się dziś posiedzenia Sejm po raz pierwszy zajmie się rządowym projektem przepisów zaostrzających kary za najcięższe przypadki zgwałceń. Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje przede wszystkim, aby surowsze sankcje groziły tym przestępcom seksualnym, którzy działali ze szczególnym okrucieństwem, zgwałcili dziecko bądź zadali swojej ofierze poważne obrażenia cielesne.

Surowsze kary dla przestępców seksualnych

20 grudnia 2017 r.

Rząd przyjął przepisy kodeksu karnego podwyższające kary za najcięższe przypadki zgwałceń. Ostrzejsze sankcje będą grozić przestępcom, których ofiarą było dziecko, oraz tym, którzy zadali osobie pokrzywdzonej poważne obrażenia.

Gwałt na komendzie? Policjant z Brodnicy aresztowany

21 listopada 2017 r.

Policjant z Brodnicy w woj. kujawsko-pomorskim podejrzany o zgwałcenie zatrzymanej kobiety, został aresztowany na trzy miesiące. Funkcjonariusz "ze względu na interes służby" został już wydalony z policji.