Artykuły na temat: "Gowin"

Nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy podpisana

28 listopada 2019 r.

PiS Jarosław Kaczyński, Porozumienia - Jarosław Gowin i Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro podpisali nową umowę koalicyjną w ramach Zjednoczonej Prawicy - poinformował PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Gowin: Porozumienie wskaże kandydata na kolejnego sędziego TK

27 listopada 2019 r.

Kandydatem, którego w styczniu poprze cały obóz Zjednoczonej Prawicy w wyborach sędziów TK, będzie osoba wskazana przez Porozumienie – powiedział w środę w Poznaniu lider ugrupowania, wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, kandydatem będzie "profesor z wybitnym dorobkiem".

Bortniczuk: Kolejnego kandydata do TK wskaże Porozumienie Jarosława Gowina

27 listopada 2019 r.

Teraz kandydatów do TK wskazywał PiS i my w ramach umowy koalicyjnej je poparliśmy, natomiast przy wyborze na początku nowego roku kolejnego sędziego TK, kandydata wskaże Porozumienie - poinformował w środę Kamil Bortniczuk rzecznik ugrupowania wicepremiera Jarosława Gowina.

Gowin: Państwo powinno dofinansować studia na uczelniach niepublicznych

10 października 2019 r.

 Państwo powinno objąć dofinansowaniem studia dzienne także na uczelniach niepublicznych – mówił w czwartek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji (WSEI) w Lublinie.

Sasin: Decyzja ws. 30-krotności składki na ZUS do końca tygodnia

23 września 2019 r.

 W tym tygodniu rozwiązanie w sprawie 30-krotności składki na ZUS musi zostać znalezione - mówił w poniedziałek w PR3 wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Podkreślił, że rząd zobligowany terminami konstytucyjnymi musi podjąć decyzję ws. budżetu do końca tygodnia.

Gowin: Planujemy wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej w przyszłym roku

28 sierpnia 2019 r.

Dla mnie bardzo ważne jest, by wreszcie zaczęły podnosić się wynagrodzenia w sferze budżetowej i w przyszłym roku planujemy tam podniesienie wynagrodzeń - powiedział w środę wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Zapewnił, że będzie kolejna transza podwyżek dla pracowników akademickich.