Artykuły na temat: "Ewa Kopacz"

Ziobro: Tusk i Kopacz powinni stanąć przed Trybunałem Stanu

9 września 2019 r.

Byli premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz "z całą pewnością" powinni stanąć przed Trybunałem Stanu - ocenił minister sprawiedliwości i prokurator generalny oraz szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Według niego Tusk i Kopacz wiedzieli o rosnącej luce VAT za ich rządów, ale nie reagowali.

Wybory do PE: 19 posłów opuści Sejm i wyjedzie do Brukseli

28 maja 2019 r.

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego, zmiany nastąpią także w polskim Sejmie; z ławami na Wiejskiej pożegna się 16 posłów PiS i 3 z PO-KO. Do Brukseli wyjedzie Beata Szydło, Joachim Brudziński, Anna Zalewska, Beata Mazurek, a także Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz.

Schetyna: jesienią opozycja musi być mocniej zjednoczona i zmobilizowana

27 maja 2019 r.

Za nami pierwsza połowa; zrobimy wszystko, by wygrać drugą i cały mecz; opozycja musi być jesienią mocniej zjednoczona i zmobilizowana niż wczoraj - podkreślił w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Podziękował wyborcom, którzy poparli Koalicję Europejską w wyborach do PE.

Ewa Kopacz laureatką plebiscytu "Srebrne Usta" za wypowiedź o dinozaurach

24 kwietnia 2019 r.

Była premier Ewa Kopacz została tegoroczną laureatką plebiscytu radiowej Trójki "Srebrne usta" na najbardziej zaskakujące i zabawne wypowiedzi polityków. W środę w Warszawie nagrodzono jej wypowiedź o rzucaniu "przez miesiąc, dwa miesiące" kamieniami w dinozaury.

Partia Teraz! dołączyła do Koalicji Europejskiej

18 lutego 2019 r.

Zarząd partii Teraz! podjął decyzję o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej. Nie kryjemy różnic programowych, ale nie czas na podziały, gdy w Brukseli mogą reprezentować nas ludzie, którzy obrażają europejskie wartości - napisał lider ugrupowania Ryszard Petru w oświadczeniu, do którego dotarła PAP.

Czy Kopacz wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

28 stycznia 2019 r.

Biorę to poważnie pod uwagę - powiedziała była premier Ewa Kopacz (PO) pytana w poniedziałek, czy wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak zaznaczyła, nie odbyła się jeszcze rozmowa w tej sprawie. "Jak będzie taka rozmowa, to zdecyduję" - dodała.