Artykuły na temat: "e-recepta"

Łatwiejsza realizacja e-recepty

3 grudnia 2019 r.

Dzięki zmianom wprowadzonym do projektu rozporządzenia w sprawie recept farmaceuci nie będą musieli dokonywać skomplikowanych operacji przeliczania, ile leku należy wydać pacjentowi. Po konsultacjach wprowadzono do niego część zmian postulowanych przez środowisko.

Na wakacjach bezpieczniej z e-usługami

2 lipca 2019 r.

Wyrabianie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego na wakacyjny wyjazd można połączyć z potwierdzeniem Profilu Zaufanego i uzyskaniem dostępu do Internetowego Konta Pacjenta – aplikacji umożliwiającej szybki i bezpieczny wgląd w swoje dane medyczne, w tym e-recepty.

Cyfrowa rewolucja w służbie lekarzy i pacjentów

19 czerwca 2019 r.

Elektroniczna recepta, e-zwolnienia, w końcu dokumentacja medyczna w formie cyfrowej – część z tych rozwiązań już działa. Z kolejnych za chwilę specjaliści, przychodnie, szpitale, ale również chorzy będą mogli korzystać. Jakie korzyści dzięki informatyzacji już dziś widać w systemie lecznictwa, a jakie wyzwania jeszcze przed nami? O tym m.in. rozmawiali uczestnicy debaty w redakcji DGP.

E-recepta do zrealizowania nawet z błędami

13 czerwca 2019 r.

Farmaceuta poprawi nieścisłość również na elektronicznej recepcie; dotychczas miał takie uprawnienia tylko w przypadku wersji papierowej. Umożliwi to konsultowana właśnie nowelizacja rozporządzenia w spawie recept.

Cyfrowa rewolucja w zdrowiu już trwa

12 czerwca 2019 r.

Szczególnie powinni pamiętać o tym pacjenci – pod adresem pacjent.gov.pl dowiedzą się m.in. jakie są obowiązkowe szczepienia dla dzieci, a także o możliwości skorzystania z badań profilaktycznych.

E-recepta to skuteczniejsze leczenie

4 czerwca 2019 r.

Choć wystawianie elektronicznych recept nie jest jeszcze obowiązkowe, ich liczba przekroczyła już 1,5 mln. Systematycznie przybywa lekarzy, którzy dostrzegają płynące z niej korzyści.