Artykuły na temat: "dane osobowe"

Elektroniczne księgi wieczyste wobec RODO

11 lutego 2020 r.

Rzecznik praw obywatelskich wystąpił do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych o zbadanie zasad udostępniania danych w elektronicznych księgach wieczystych pod kątem zgodności z RODO.

Ryzyko wycieku danych osobowych? Raz na dwa lata

3 lutego 2020 r.

Najgorzej chronione dane to imię i nazwisko oraz adres e-mail – wynika z pierwszego w Polsce raportu przygotowanego na ten temat. Bezpieczniejsze są dane finansowe czy kadrowe

PIP bezprawnie inwigilowała swojego pracownika? UODO nie ustępuje

16 stycznia 2020 r.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych podtrzymał swoje stanowisko w sprawie – jego zdaniem – niezgodnego z prawem pozyskiwania przez PIP informacji o zarobkach pracownika inspekcji. Wniósł o odrzucenie skargi Głównego Inspektora Pracy (GIP) na decyzję prezesa UODO w tej sprawie.

Jak długo przechowywać dokumentację dotyczącą PPK

16 stycznia 2020 r.

Zdaniem PFR i UODO okres ten powinien wynosić 10 lub 50 lat, bo chodzi o dokumenty dotyczące wynagrodzenia. Argument ten jednak nie przekonuje. Zwłaszcza trudno zaliczyć do sfery związanej z płacami deklaracje o rezygnacji z PPK - pisze radca prawny Paulina Zawadzka-Filipczyk, prawnik w kancelarii Raczkowski.

5 mln euro kary dla Facebooka

15 stycznia 2020 r.

Portal Marka Zuckerberga został ukarany przez włoski sąd grzywną w wysokości 5 mln euro za niedostateczne informowanie konsumentów, po co zbiera ich dane i komu je przekazuje.