Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) z wynikiem 672 pkt zajął czternaste miejsce w eliminacjach olimpijskiego turnieju łuczników. Najlepszy z rekordem świata - 699 pkt - był Dong Hyun Im z Korei Południowej. Reprezentanci tego kraju zajęli trzy czołowe pozycje. Dobrowolski był pierwszym polskim sportowcem, który wystąpił w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Jego rezultat z kwalifikacji jest rekordem kraju.

Zawody łucznicze, podobnie jak turnieje piłkarskie kobiet i mężczyzn, rozpoczęły się jeszcze przed oficjalną inauguracją igrzysk. Odbywają się obiekcie Lord's Cricket Ground, słynnym zabytkowym boisku do krykieta. Może je obserwować 6500 widzów.

W kwalifikacjach każdy z 64 zawodników oddał 72 strzały, w 12 seriach po sześć, na dystansie 70 metrów. Ich wyniki decydują o rozstawieniu w drabince turnieju głównego..

W 1/32 finału, w poniedziałek, rywalem Polaka będzie 51. w rundzie rankingowej Brazylijczyk Xavier Daniel Rezende.

Dopiero 43. pozycję w eliminacjach zajął mistrz olimpijski z Pekinu Ukrainiec Wiktor Ruban.

Igrzyska w liczbach

Finał zmagań indywidualnych łuczników zaplanowano na 3 sierpnia.

Zawody łucznicze, podobnie jak turnieje piłkarskie kobiet i mężczyzn, rozpoczęły się jeszcze przed oficjalną inauguracją igrzysk. Odbywają się na obiekcie Lord's Cricket Ground, słynnym zabytkowym boisku do krykieta. Może je obserwować 6500 widzów.