zaloguj się do e-DGP
statystyki

Jak pracują polscy posłowie? Sobecka najbardziej aktywną posłanką

skomentuj

Aktywność posłów nowej kadencji pod koniec trzeciego miesiąca ich pracy podsumowała "Rzeczpospolita". W tym czasie posłowie odbyli sześć posiedzeń plenarnych (trwały 16 dni), podczas których głosowali 113 razy.

Publikacja: 21 stycznia 2012, 04:43 Aktualizacja: 21 stycznia 2012, 08:29

Najwięcej interpelacji - aż 114 - napisała do tej pory Anna Sobecka z PiS. Za nią znajdują się: Kazimierz Moskal z PiS - 54 i John Abraham Godson z PO - 50.

Posłanka Sobecka składała interpelacje m.in. w sprawie usunięcia pomnika katyńskiego z warszawskiej Starówki, spadku liczby urodzeń w Polsce czy wzrostu bezrobocia z powodu podniesienia składki rentowej. Pisze czasem nawet dwie interpelacje dziennie. Uważa, że interpelacje pozwoliły jej załatwić wiele spraw.

Posłowie pilnie brali udział w głosowaniach. 407 uczestniczyło w więcej niż 90 procentach głosowań, w tym 85 - w 100 proc. Wpływ ma na to zapewne fakt, że obecna koalicja ma zaledwie 234 głosy; przy 460 posłach oznacza to, że każdy głos się liczy. PO zaostrzyła dyscyplinę - za nieobecność grozi nawet 1000 zł kary.

Taryfa ulgowa jest jednak stosowana wobec członków rządu. Premier Donald Tusk był obecny na 39,8 proc. głosowań, wicepremier Waldemar Pawlak - 53,1.

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Sonda:

Czy prezydent powinien podpisać ustawy reformujące system emerytalny

Galerie zdjęć

Po godzinach - serwis w wolnej chwili

Zapisz się na bezpłatny newsletter