O Puchar Króla Hiszpanii walczyć będą 20 kwietnia piłkarze Barcelony i Realu Madryt. W środowych półfinałach kataloński zespół pokonał Almerię 3:0, a stołeczna drużyna zwyciężyła obrońców trofeum - Sevillę FC 2:0.

Barcelona miała zdecydowaną przewagę od początku pojedynku, ale dopiero w 36. minucie po strzale Adriano objęła prowadzenie. Druga bramka padła w 56. minucie, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony Daniego Alvesa, celnie główkował Thiago.

Trzeciego gola zdobył w 67. minucie Ibrahim Affelay; to jego pierwsza bramka dla Barcelony po przejściu z PSV Eindhoven.

Z kolei Królewscy, tym razem na Santiago Bernabeu, wygrali 2:0. Sprawa awansu rozstrzygnęła się w 82. minucie, gdy w dobrej sytuacji znalazł się Ozil. Niemiecki pomocnik minął bramkarza Sevilli i dopełnił już tylko formalności. Goście musieli kończyć mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Sancheza. Wynik meczu ustalony został w doliczonym czasie gry. Po zagraniu Diarry efektownym strzałem piłkę w bramce umieścił Adebayor. To jego pierwszy gol dla Realu.

Finał zaplanowano na 20 kwietnia, cztery dni po ligowym boju tych drużyn. Ostatni raz w decydującym meczu o Puchar Króla Hiszpanii Barcelona i Real walczyły w 1990 roku. Wówczas zwyciężyli piłkarze z Katalonii 2:0.

Wyniki rewanżowych półfinałów rozgrywek o Puchar Króla Hiszpanii:

Almeria - FC Barcelona 0:3 (0:2) Bramki: Adriano (36), Thiago (56), Ibrahim Affelay (67)

Pierwszy mecz: 5:0 dla Barcelony

Real Madryt - Sevilla FC 2:0 (0:0) Bramki: Ozil (82), Adebayor (90)

czerwona kartka: Sevilla - Sergio Sanchez w 84. min (druga żółta)

Pierwszy mecz: 1:0 dla Realu