zaloguj się do e-DGP
statystyki

CBA kontroluje Drzewieckiego

skomentuj

Centralne Biuro Antykorupcyjne prześwietla majątek byłego ministra sportu, posła PO Mirosława Drzewieckiego – dowiedział się „DGP”.

Publikacja: 15 września 2010, 07:48 Aktualizacja: 15 września 2010, 15:00

– Wszczęliśmy postępowanie 12 lipca, a kontrola dotyczy oświadczeń majątkowych składanych w latach 2005 – 2010 – przyznaje rzecznik antykorupcyjnej służby Jacek Dobrzyński.

Kontrola jest niezwykle drobiazgowa – pytania o konta, ewentualne oszczędności lub aktywa otrzymały z zarządu postępowań kontrolnych CBA wszystkie polskie banki, instytucje finansowe i domy maklerskie.

– To seria wnikliwych pytań sprowadzających się do tego, czy inwestowaliśmy pieniądze pana ministra. Musieliśmy odpowiedzieć równie wyczerpująco, gdyż w przypadku działań CBA klienta nie chroni tajemnica – mówi „DGP” szef jednego z funduszy powierniczych.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kontrola oświadczeń majątkowych posła, a później ministra Drzewieckiego nie ma związku ze śledztwem dotyczącym tzw. afery hazardowej. W niej jednym z wątków było podejrzenie o to, że Ryszard Sobiesiak, biznesmen z branży hazardowej, miał kupić okna do mieszkania byłego ministra sportu.

– Tak wnikliwą kontrolę zarządzamy wtedy, gdy mamy podejrzenia dotyczące rzetelnego wypełniania oświadczeń. Oczywiście, może się okazać, że były one nieuzasadnione – wyjaśnia nam jeden z agentów CBA.

Do 12 października CBA chce zakończyć kontrolę oświadczeń majątkowych Drzewieckiego.

To drugi w ostatnich dniach przykład działań CBA dotyczących osób publicznych. W poniedziałek o rozpoczęciu podobnej kontroli – zgodnie z procedurą – został poinformowany Janusz Palikot.

Komentarze: 12

  • 1: Janeczek z IP: 79.184.193.* (2010-09-15 08:11)

    to kontrola typu temat zastępczy, taka tuskowa "pokazówka dla gawiedzi".
    A może by tak na poważnie "przeglądnąć" przedsiębiorstwo Lasy Państwowe ?
    Ponad 26 tyś. zatrudnionych w tej administracji „gospodaruje” na ¼ pow. Polski , a gospodarują tak, że co wytną i wyrąbią to sprzedadzą i przeputają na własne koszty.
    Mówią, że ten gmach w Warszawie na Wawelskiej to twierdza PSL ? ponoć dlatego sprzedali ten na Grzybowskiej skoro mają drugi, ale za frajer.
    Takiego przedsiębiorstwa państwowego które wycina drzewa z ¼ terytoriom państwa a pieniądze z sprzedaży tego drewna sami „zagospodarowują” to nie ma nigdzie w Europie !
    Dla mniej zorietowanych podpowiadam, że przez ostatnie 20 lat do budżetu państwa tytułem podatków więcej wpłacił Caritas niż te Lasy Państwowe. Mało tego, jeszcze dotacje z budżetu dostają ! A może by tam Julkę-kontrolerkę posłać ?

  • 2: szef szefów z IP: 83.22.55.* (2010-09-15 08:13)

    Wziął więcej niż podzielił.

  • 3: bhu z IP: 83.10.189.* (2010-09-15 08:22)

    JAKIE CBA ?
    CBA BYLO ZANIM WPAKOWALO SIE TAM PO
    TERAZ TO SA TE SAME CHLOPAKI Z FERAJNY A TO NIBY SPRAWDZANIE TO PIC NA WODE

  • 4: bhu z IP: 83.10.189.* (2010-09-15 08:23)

    jasne juz widze jak POmatolskie CBA wykrywa naduzycia u palikota i drzewieckiego,ha !ha! i wsadza ich do pierdla za przekrety , jaja jak berety !!!
    no chyba ze pomatolstwo zechce z jakis powodow sie gosci pozbyc to w tedy jest to mozliwe ,ale to nigdy nie bedzie mialo miejsca gdyz ci obaj panowie zbyt duzo wiedza , bardzo duzo wiedza ...

  • 5: bhu z IP: 83.10.189.* (2010-09-15 08:25)

    O Matko, podzielam zdanie moich poprzedników, że Platformersy tak dla picu, przed wyborami starają sie stworzyć wrażenie partii UCZCIWEJ, dbającej o swój wizerunek i czyste szeregi.
    Ale cienizna, Chryste Panie ! Nie stać Pana, Panie Premierze na bardziej spektakularne gesty, np. na wywalenie na zbity pysk V-Pawlaka za ten przez rok negocjowany kontrakt z Ruskimi, który w KAŻDYM punkcie jest dla nas nad wyraz niekorzystny. Jak można było w ogóle dopuścić do takiego stanu rzeczy, nawet Uniejka ujęła się za nami, że tak łatwo POLSKI RZĄD sprzedaje nasze NARODOWE interesy Ruskim. Ktoś powiedział, że V-Pawlak reprezentował w tych negocjacjach (?) stronę ruską i chyba miał rację. Hej !-

  • 6: baca z IP: 83.29.50.* (2010-09-15 08:27)

    Po roku od afery ? kpina

  • 7: KALIF z IP: 188.47.90.* (2010-09-15 08:48)

    . Według tzw. komisji hazardowej przyjętego raportu, którego twórcą jest poseł Platformy Mirosław Sekuła, żadnej afery hazardowej nie było. Niewinni są i Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki, winny jest za to były szef CBA Mariusz Kamiński, który te aferę wykrył. W nagrodę za urągające inteligencji Polaków ustalenia komisji hazardowej, poseł Sekuła jest kandydatem Platformy na Prezydenta Zabrza. Formacje liberalne zawsze i wszędzie przyciągaja spekulantów, oszustów, złodziei na dużą skale i wszelką inną swołocz kryminalistów nie wykluczając. O tym trzeba pisać bardzo głośno bo liberalowie używaja skutecznych środków maskujących a ciemny naród w to wierzy

  • 8: Sproket z IP: 87.207.182.* (2010-09-15 08:54)

    W dzikim kraju kruk krukowi łba nie urwie.

  • 9: a tak z IP: 79.184.193.* (2010-09-15 09:03)

    dla porównaia - niezależnie od "pic-kontroli" :
    jak CBA tylko przez przypadek podsłuchało zbusia i mira i głośno i wszystkim powiedziało co usłyszało to był wrzask platfusów że "policyjne państwo kaczyńskiego, że IV RP..."
    Jak teraz Donalad nasyła na swoich kumpli CBA celem wymuszenia posłuchu u reszty tałatajstwa i propagandowego zmieszania , to to już nie jest policyjne państwo i nie jest IV RP.

  • 10: Ministerstwo Sportu to był klub przekrętów z IP: 80.240.172.* (2010-09-15 09:40)

    Każdy kto otarł sie o te ministerstwo to wiedział.
    Pamiętam jak owi działacze z owego ministerstwa stanowili 80% składów ekip sportowców na wszelakich zagranicznych zawodach czy olimpiadach.
    Darmowe wyjazdy plus kręcenie lodów to była norma. Oczywiście wszyscy robili to "nieświadomie'.

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Sonda:

Czy prezydent powinien podpisać ustawy reformujące system emerytalny

Galerie zdjęć

Po godzinach - serwis w wolnej chwili

Zapisz się na bezpłatny newsletter