zaloguj się do e-DGP
statystyki

Dziwisz: krzyż spod Pałacu trzeba przenieść

skomentuj

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podtrzymał w piątek stanowisko, że krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego powinien zostać przeniesiony. W miejscu, w którym krzyż obecnie stoi, jest bezczeszczony - uważa.

Publikacja: 27 sierpnia 2010, 11:28 Aktualizacja: 27 sierpnia 2010, 11:35

"Podtrzymuję nadal stanowisko, że ten krzyż powinien być przeniesiony w inne miejsce, i tam powinien zostać, jako pamiątka tych dni żałoby i modlitwy" - mówił dziennikarzom w piątek metropolita krakowski.

Według niego w miejscu, w którym obecnie krzyż stoi, jest bezczeszczony. "Jedni przychodzą się modlić, drudzy zachowują się niepoprawnie wobec krzyża. A to przecież jest więcej niż symbol wiary katolickiej. To jest znak ogromnej miłości Chrystusa do człowieka" - podkreślił kard. Dziwisz.

Jak zaznaczył metropolita, jego stanowisko jest zbieżne ze stanowiskiem Prezydium Episkopatu, które zostało poparte na konferencji Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze.

Zdaniem metropolity krakowskiego w sprawie krzyża wszystkie strony popełniły uchybienia

Kard. Dziwisz dodał, że krzyż przed Pałacem Prezydenckim jest własnością harcerzy i "to oni mają do niego prawo".

Zdaniem metropolity krakowskiego w sprawie krzyża wszystkie strony popełniły uchybienia.

Krzyż przy Krakowskim Przedmieściu ustawili harcerze 15 kwietnia, po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Komentarze: 11

  • 1: xxx z IP: 77.75.99.* (2010-08-27 11:57)

    Teraz przyszedl czas na takie wypowiedzi? A gdzie byl kilka dni po burdach pod palacem. Wstyd!!!

  • 2: abc z IP: 80.55.246.* (2010-08-27 12:33)

    Lepiej późno niź wcale.

  • 3: ini z IP: 213.25.175.* (2010-08-27 12:48)

    Jesli charcerze podpisali memorandum na przeniesienie krzyza to wowczas krzyz bedacy ich wlasnoscia zgodnie z ich zdaniem powinien byc przeniesiony.

  • 4: olek z IP: 213.192.122.* (2010-08-27 12:57)

    Z Kaczyńskiego zrobiliście następnego męczennika po Chrystusie,wiec przywiążcie go do tego krzyża i módlcie się do niego aż do końca waszego świata.

  • 5: krakus z IP: 145.237.68.* (2010-08-27 12:59)

    W Izraelu menora umiejscowiona jest przy Knesecie dlaczego symbol wiary chrześcijańskiej nie może być przed pałacem prezydenckim dlaczego nierozumiem. Ekselencja ks. Dziwisz mówi pod wływem doradców a gdzie jest głos ludu chyba jest najważniejszy. Doradcami ks. Dziwiszą są wiadomo kto.

  • 6: " Krzysz symbolem miłości" ha, ha, ha. z IP: 87.207.247.* (2010-08-27 13:01)

    Niech abp poda jeden przykład MIŁOŚCI krzyża - w związku z krzyżem były i są tylko; cierpienia, morderstwa, okrucieństwa i konflikty.
    Może ten dewot przestałby się chować za dzieci, bo niedługo zacznie w gacie robić.
    KRZYŻ i grupa OPĘTANYCH - to efekt działalności kościoła i PIS-u /ich osiągnięcie/.

  • 7: PIS TO SEKTA z IP: 87.204.199.* (2010-08-27 13:05)

    ale Jarosław Kaczyński nie do puści żeby zabrali krzyż, bo chce swojego brata nieboszczyka świętym zrobić, a wyznawcy czyli zwolnicy PIS mieli się do nowego Chrystusa[Lech Kaczyński] modlić, mohery chcą mieć za papieża ojca dyrektora.

  • 8: jola z IP: 83.16.58.* (2010-08-27 13:15)

    tylko nie mówcie ,że naród to ci co modlą się pod krzyżem ...bo to judasze które by krzyżem zabili..

  • 9: Nie można tworzyć miejsc kultu pod Pałacem z IP: 80.240.172.* (2010-08-27 13:29)

    To w końcu powiedzmy użytkowe miejsce reprezentacyjne urzędującego Prezydenta.

    Bo jak tak dalej pójdzie każdy z Prezydentów będzie chciał umiejscawiać tam swój pomnik, krzyż czy tablicę pamiątkową. Zaczna się kłotnie czy i który był ważniejszy itp.

  • 10: do joli z IP: 83.10.188.* (2010-08-27 13:58)

    czyli twierdzisz, że naród to ci którzy przychodzili pijani pod krzyż i pluli na niego?

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Sonda:

Czy prezydent powinien podpisać ustawy reformujące system emerytalny

Galerie zdjęć

Po godzinach - serwis w wolnej chwili

Zapisz się na bezpłatny newsletter