Po amerykańskiej akcji w prowincji Ghazni wściekli Afgańczycy oskarżyli Polaków o zabicie cywilów i spalili biało-czerwoną flagę, przekonani, że była to operacja naszych żołnierzy - ujawnia "Gazeta Wyborcza".
Nocną akcję we wsi Kalech Jebara w powiecie Karabagh w Ghazni przeprowadziły pod koniec stycznia amerykańskie siły specjalne z pomocą Afgańczyków - dowiedziała się gazeta od wysokiego rangą rozmówcy w polskiej armii. Celem akcji było zabicie groźnych talibów figurujących na liście poszukiwanych wrogów rządu prezydenta Hamida Karzaja.
Informator "GW" mówi, że Amerykanie i Afgańczycy wchodzili do domostw i tam zabijali talibów - chcieli w ten sposób uniknąć ofiar cywilnych i mieć pewność, że zlikwidowali właściwe osoby. Wtedy z jednej z chałup ktoś ostrzelał żołnierzy USA. W odpowiedzi amerykański śmigłowiec zaatakował dwa domy. Gazeta dowiedziała się, że w sprawie tej operacji interweniowali u Amerykanów dowódcy polskiego kontyngentu w Afganistanie. Nasza armia obawiała się, że straci dobrą reputację i nie najgorsze relacje ze starszyzną powiatu Karabagh oraz, że wieść o zabiciu cywilów może sprowokować ataki na Polaków, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo w Ghazni. Dziś w tej prowincji jest ponad 2 tys. naszych żołnierzy - czytamy w obszernej publikacji "Gazety Wyborczej".
1: Wit z IP: 83.20.191.* (2010-03-11 09:20)
Nie tylko Afganie oskarżają i nie od wczoraj, oskarża też żołdactwo Polska prokuratura.
2: Styropianowy punkt widzenia. z IP: 89.78.51.* (2010-03-11 10:20)
- jak w 68r. nasze wojsko weszło do Czechosłowacji /nikogo nie zabili/, to "mędrcy" do dziś opluwają decydentów;
- jak prezydent L. Kaczyński wysłał 800 ludzi na wojnę w Afganistanie /za to, że G.W.Busch podał mu rękę i poświęcił mu 5min czasu/ - gdzie trup pada po obu stronach to jest OK???
PODSTAWOWE PYTANIE;
SKORO PO PRZECIWNEJ STRONIE NIE MA REGULARNEJ ARMII /brak wyrażnych oznaczeń, na czole też nie mają napisane - wszyscy są cywilami/ JAK POZNAĆ KTO JEST TALIBEM, A KTO NIE JEST???
3: wjw z IP: 95.41.166.* (2010-03-11 11:13)
Czego my tam właściwie szukamy ? Niech się USA - żandarm światowy sam bawi w te wojenki które zresztą sam wywołuje.
A ile jest tam wojska greckiego ? Właśnie Grecja dostała prawo do ruchu bezwizowego z USA. A my ? Jak zawsze na klęczkach.

Incydent w celi aresztu nie stanowił zagrożenia dla życia i zdrowia Katarzyny W. podejrzanej o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej półrocznej córki - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

W internecie i na ulicach trwa bitwa o ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement). A co ty wiesz o tej umowie?
Na jakiej umowie pracujesz?
Wszyscy będą pracować na czas nieokreślony, ale wymówienie dostaną od ręki