statystyki

Jest porozumienie prezydenta i premiera ws. Katynia

04.03.2010, 07:36; Aktualizacja: 04.03.2010, 07:42

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział w środę PAP, że MSZ zwróciło się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o przewodniczenie uroczystościom w Katyniu, które odbędą się 10 kwietnia. Według mediów, premier Donald Tusk w Katyniu ma być 7 kwietnia.

reklama


reklama


Stasiak powiedział, że pismo MSZ w sprawie uroczystości w Katyniu, które odbędą się 10 kwietnia trafiło do Kancelarii Prezydenta w ubiegłym tygodniu, a prezydent przyjął zaproszenie do przewodniczenia polskiej delegacji na te uroczystości.

"Prezydent został oficjalnie poproszony przez administrację rządową, konkretnie przez MSZ, o przewodniczenie polskim uroczystościom państwowym, głównym, które będą organizowane 10 kwietnia" - podkreślił szef Kancelarii Prezydenta.

"Współdziałamy przy tym, ustalamy harmonogram, ustalamy scenariusz, wsparcie dla tego całego przedsięwzięcia" - powiedział Stasiak, odnosząc się do uroczystości planowanych na 10 kwietnia. Jak podkreślił, w piśmie do prezydenta napisano, że właśnie tego dnia organizowane są oficjalne, państwowe uroczystości w Katyniu.

Na początku lutego premier Rosji Władimir Putin zaprosił szefa polskiego rządu na uroczystości rocznicowe do Katynia

Stasiak dodał, że w sprawie uroczystości katyńskich, upamiętniających 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach Kancelaria Prezydenta współpracuje z MSZ, Kancelarią Premiera i Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

W mediach pojawiła się w środę informacja, że premier Donald Tusk wraz z premierem Rosji Władimirem Putinem uda się do Katynia 7 kwietnia. "Jeżeli pan premier ma inne plany, to już jest zupełnie inna historia" - powiedział Stasiak, pytany o komentarz w tej sprawie.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w środę PAP, że informacje na temat udziału premiera w uroczystościach w Katyniu zostaną przekazane w czwartek.

Na początku lutego premier Rosji Władimir Putin zaprosił szefa polskiego rządu na uroczystości rocznicowe do Katynia.

reklama


Źródło:PAP

reklama

  • bolek(2010-03-04 08:46) Odpowiedz 00

    Co za łobuz podaje się za Wiktorka ? Protestuję !

  • wiktor(2010-03-04 08:58) Odpowiedz 00

    instrukcja młodych PISiORÓW w razie jakby się ktoś pytał dlaczego na oficjalnej stronie internetowej jest tak niekorzystny sondaż ,udajemy przygłupa i piszemy ze białe jest czarne, ha ha ha.

  • Jo(2010-09-23 11:03) Odpowiedz 00

    i tak właśnie jest prawda..

  • xxx(2010-08-30 13:08) Odpowiedz 00

    i jak jest prawda o tej wizycie, jak klamie Tusk i PO...a co potem sie stalo...

  • karolina(2010-04-11 12:48) Odpowiedz 00

    to jet po prostu straszne nie można w to uwierzyć ale najgorsze jest to żę umarło tylu ludzi szlahetnych a zostało tyle nieszlahetnych:(

  • n(2010-03-04 21:49) Odpowiedz 00

    Pan Premier leci 7 kwietnia do Katynia a Pan Prezydent 10 kwietnia. Czyli jesli Pan Premier poleci wczesniej oki, a Pan Prezydent poleci 10 tez oki gdyz w tym dniu Pan Prezydent bedzie przewodniczyl uroczystosciom.

  • do bolka(2010-03-04 09:13) Odpowiedz 00

    dej mu mu spokój to internetowy idiota musi się wypisać potem wypije tanie wino i pójdzie spać, upominanie idioty ze poszywa się pod czyj nick bezsensu.

  • bolek(2010-03-04 09:07) Odpowiedz 00

    Ja młody i wykrztałcony członek PO chcem wyrazić swoje uwielbienie dla pana Tuska i całej jego ekipy za to, rze majonc ukończonom POdstawuwke moge ruwnierz uchodzić za intelektualiste i mieć swuj wkład w walke z kaczyzmem. POniewarz jestem notorycznie bezrobotny całymi dniami wypisuje swoje celne ówagi na temat rząduf nieudolnych kaczystów, kturzy som zakałą karzdego POlaka i te ich rządy jurz mie denerwujom i mojom mame też.I rzeby marycha wkońcu POtaniała i była do kupienia w supermarkecie. i rzeby kondony nie spadywały,boto terz wina tyh pżeklentyh kaczoruw,i mmie to pżeskadza óprawiać polityke miłości kturom nasz premier ogłosił. hyba troche błendów zrobiłem, ale ja dopiro do wieczorowej podstawowej sie zapisałem, toterz jeszcze taki wykrztałcony niejestem. Dla ciebie kochany Premieże, obiecuje robic 3 klasy w jeden rok i zaraz potem zapisać sie do PEŁO,i jakim takim ministrem jak Nowak albo i Chlebowski zostać.

  • PO to pośmiewisko(2010-03-04 09:07) Odpowiedz 00

    haha.. elektorat PO oglada "Kiepskich"... to faktycznie film dla miernot z PO

  • bolek(2010-03-04 08:49) Odpowiedz 00

    W instrukcja do Mlodych Demokratów , w razie kłopotliwych tematów , radzą , żeby podawać sondaże. W to , co POmatołkowie najbardziej wierzą. :)) I komisarze z PO ni w pieć , ni w dziesięć powtarzają sondaże , by , jak jego starsi koledzy w 2005 roku , kiedy to również epatowano nas sondażami , z których wynikalo , że PO wygra wybory parlamentarne a Prezydentem , na bank , zostanie Tusk , przy następnych wyborach nabawić się traumy. Bo i PO nie wygra wyborów parlamentarnych , a Tusk , na bank , nie zostanie Prezydentem.

  • olek(2010-03-04 08:58) Odpowiedz 00

    Komorowski grozi Tuskowi: Wycofam się!!!


    ...ale sie wataha z PO niszczy wzajemnie.. az milo patrzec

  • do 18(2010-03-04 12:41) Odpowiedz 00

    dobra. mósze dadź spokuj, masz racje 18

  • bolek(2010-03-04 09:02) Odpowiedz 00

    Wiktorku spod 79.186.118 ! Nie bądź taką mendą jak Marian Paździoch i nie podszywaj się pod moje imię BOLEK.

    Pozdrawiam

  • wiktor(2010-03-04 08:22) Odpowiedz 00

    oficjalna strona internetowa PIS sondaż na zlecenie i za pieniądze członków PIS gdzie PO MIAŻDŻY W TYM SONDAŻU PIS. . . i po imprezie . ha ha ha.

  • POirytowany(2010-03-04 09:02) Odpowiedz 00

    Jeżeli Palikot zostanie ukarany to będzie oznaczać,że w partii hazardzisów nagradza się kłamstwa!

  • SOPOT(2010-03-04 08:16) Odpowiedz 00

    PO WCYUBOWCY TO Z HANDLOWALI POLSKĘ RUSKIM SZFABOM ZA POPARCIE LEPSZE SONDAŻE

  • olek(2010-03-04 07:54) Odpowiedz 00

    czyli za rządów PO to putin decyduuje kto z polskich władz ma jechać do katynia i tak ma być, bo PO kocha Putina

  • PO WIEC HANYS(2010-03-04 08:11) Odpowiedz 00

    TERAZ TO ZA PO WCÓWUBOWCÓW RYZEJ MAŁPY TO W POLSCE RZĄDZĄ SZFABY I RUSKI KGB

  • DO BOLKA.(2010-03-04 08:48) Odpowiedz 00

    WIKTOREK UŻYWA MOICH JA JEGO HA HA.

  • zyta(2011-02-25 17:00) Odpowiedz 00

    DO Olka Zaproszenie wysłał Putin do Tuska bo to jest dyplomatycznie Ok.
    Dalej widzisz że Kaczyński jest zaproszony przez władze Rosji ? Nie. To była pielgrzymka w świecie dyplomacji taka wizyta inaczej nie może być nazwana ale tylko w Polsce bo nigdzie tak nie podróżują jak nasi