Stasiak powiedział, że pismo MSZ w sprawie uroczystości w Katyniu, które odbędą się 10 kwietnia trafiło do Kancelarii Prezydenta w ubiegłym tygodniu, a prezydent przyjął zaproszenie do przewodniczenia polskiej delegacji na te uroczystości.

"Prezydent został oficjalnie poproszony przez administrację rządową, konkretnie przez MSZ, o przewodniczenie polskim uroczystościom państwowym, głównym, które będą organizowane 10 kwietnia" - podkreślił szef Kancelarii Prezydenta.

"Współdziałamy przy tym, ustalamy harmonogram, ustalamy scenariusz, wsparcie dla tego całego przedsięwzięcia" - powiedział Stasiak, odnosząc się do uroczystości planowanych na 10 kwietnia. Jak podkreślił, w piśmie do prezydenta napisano, że właśnie tego dnia organizowane są oficjalne, państwowe uroczystości w Katyniu.

Na początku lutego premier Rosji Władimir Putin zaprosił szefa polskiego rządu na uroczystości rocznicowe do Katynia

Stasiak dodał, że w sprawie uroczystości katyńskich, upamiętniających 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach Kancelaria Prezydenta współpracuje z MSZ, Kancelarią Premiera i Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

W mediach pojawiła się w środę informacja, że premier Donald Tusk wraz z premierem Rosji Władimirem Putinem uda się do Katynia 7 kwietnia. "Jeżeli pan premier ma inne plany, to już jest zupełnie inna historia" - powiedział Stasiak, pytany o komentarz w tej sprawie.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w środę PAP, że informacje na temat udziału premiera w uroczystościach w Katyniu zostaną przekazane w czwartek.

Na początku lutego premier Rosji Władimir Putin zaprosił szefa polskiego rządu na uroczystości rocznicowe do Katynia.