© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "zasiłki" 2017-04-28T16:01:58+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/zasilki Przy potrąceniach z zasiłków płatnik nie stosuje kodeksu pracy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1038092,kodeks-pracy-potracenie-z-zasilkow.html PROBLEM: Nasz pracownik przebywał przez cały kwiecień na zasiłku chorobowym z powodu wypadku przy pracy. Wcześniej pobierał wynagrodzenie chorobowe, ale tylko kilka dni. Jednak z powodu wypadku przysługuje mu zasiłek. Podstawa wymiaru zasiłku wynosi 2978,73 zł po odliczeniu 13,71 proc. Została obliczona ze stałej pensji zasadniczej oraz średniej miesięcznej, zmiennej premii. Pracownik ma zajęcie komornicze alimentacyjne na łączną kwotę 8000 zł. Jesteśmy płatnikiem zasiłków. Jak dokonać potrącenia z zasiłku za kwiecień?

]]>
Senat za zmianami w zasadach zatrudniania pracowników tymczasowych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1036940,senat-za-zmianami-w-zasadach-zatrudniania-pracownikow-tymczasowych.html Świebodzice: Renty specjalne dla 4 osób, które straciły bliskich w katastrofie budowlanej http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1035033,swiebodzice-renty-specjalne-dla-4-osob-ktore-stracily-bliskich-w-katastrofie-budowlanej.html Hojne zasiłki rodem z Holandii i Niemiec http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1034530,polacy-pobieraja-zasilki-z-zagranicy.html Prawie 7,8 tys. Polaków pobierało w ubiegłym roku pomoc finansową dla bezrobotnych przysyłaną z zagranicy. To o 6 proc. więcej niż w poprzednim roku – wynika z danych resortu pracy.

]]>
USA: Liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych najniższa od dwóch lat http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1033450,usa-liczba-wnioskow-o-zasilki-dla-bezrobotnych-najnizsza-od-dwoch-lat.html Jednolite terminy ułatwią pracę gminom. Wniosek o zasiłek i 500 plus będzie można złożyć jednocześnie http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1033185,wniosek-o-zasilek-i-500-plus-bedzie-mozna-zlozyc-jednoczesnie.html Rodzic w tym samym czasie będzie mógł złożyć wniosek o zasiłek i 500 zł na dziecko. Samorząd uniknie podwójnej pracy z ich rozpatrywaniem.

]]>
Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 234 tys. w USA http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1033385,liczba-wnioskow-o-zasilek-dla-bezrobotnych-wyniosla-234-tys-w-usa.html Rafalska o skutkach 500 plus: pomoc dla ofiar przemocy i zachęta dla rodzin zastępczych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1031743,rafalska-o-skutkach-500-plus-pomoc-dla-ofiar-przemocy-i-zacheta-dla-rodzin-zastepczych.html Policyjni związkowcy chcą spotkania z premier ws. zwolnień lekarskich http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1030974,policyjni-zwiazkowcy-chca-spotkania-z-premier-ws-zwolnien-lekarskich.html "Sueddeutsche Zeitung": zasiłki na dzieci nie będą na razie obniżone http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1027314,sueddeutsche-zeitung-zasilki-na-dzieci-nie-beda-na-razie-obnizone.html Rafalska: ubóstwo skrajne i relatywne rodzin z dziećmi mocno zmalało http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1027069,rafalska-ubostwo-skrajne-i-relatywne-rodzin-z-dziecmi-mocno-zmalalo.html UE: Niemcy i kilka państw chcą ograniczenia eksportu zasiłków na dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1024403,ue-niemcy-i-kilka-panstw-chca-ograniczenia-eksportu-zasilkow-na-dzieci.html Prezydent podpisał zmiany w ubezpieczeniu pracowników Krajowej Administracji Skarbowej http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1023254,prezydent-podpisal-zmiany-w-ubezpieczeniu-pracownikow-krajowej-administracji-skarbowej.html Sejm: Projekt o zatrudnianiu pracowników tymczasowych skierowany do komisji http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022214,sejm-projekt-o-zatrudnianiu-pracownikow-tymczasowych-skierowany-do-komisji.html Jak prawidłowo dokonać potrącenia z wynagrodzenia chorobowego i zasiłku na przełomie lutego i marca http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1021934,jak-prawidlowo-dokonac-potracenia-z-wynagrodzenia-chorobowego-i-zasilku-na-przelomie-lutego-i-marca.html PROBLEM: Nasz pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim od 25 stycznia do 5 marca. Początkowo wypłacane jest mu wynagrodzenie chorobowe (za styczeń i 26 dni lutego), a na przełomie lutego i marca przysługuje mu zasiłek chorobowy (za 2 dni lutego i 5 dni marca). Podstawa wymiaru zasiłku wynosi 3451,60 zł i stanowi ją – po odliczeniu 13,71 proc. – pensja zasadnicza 4000 zł brutto. Pracownik ma zajęcie komornicze niealimentacyjne na łączną kwotę 8000 zł. Jesteśmy płatnikiem zasiłków. Jak dokonać potrącenia, jeżeli należności za luty i marzec zostaną wypłacone 10 marca?

]]>
Rząd o dodatkowej formie uwierzytelniania elektronicznych zwolnień lekarskich http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1021501,rzad-o-dodatkowej-formie-uwierzytelniania-elektronicznych-zwolnien-lekarskich.html Austria planuje obniżenie zasiłków na dzieci obcokrajowców z UE http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1020194,austria-planuje-obnizenie-zasilkow-na-dzieci-obcokrajowcow-z-ue.html Sejm za zmianami w ubezpieczeniu pracowników Krajowej Administracji Skarbowej http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1018921,ubezpieczenie-pracownikow-krajowej-administracji-skarbowej.html Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy, która zakłada objęcie od pierwszego dnia ubezpieczenia prawem do zasiłku chorobowego lub macierzyńskiego "ucywilnionych" funkcjonariuszy Służby Celnej, którzy przyjęli propozycję pracy w Krajowej Administracji Skarbowej.

]]>
Niemcy: Rząd chce obniżyć zasiłki na dzieci dla obywateli innych krajów UE http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1018914,niemcy-rzad-chce-obnizyc-zasilki-na-dzieci-dla-obywateli-innych-krajow-ue.html Gorsze oblicze opiekuńczego państwa: ZUS odmawiający zasiłków i pozbawione empatii sądy. 500+ nic nie zmieni http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1018765,z-jednej-strony-500-i-dlugie-urlopy-rodzicielskie-z-drugiej-zus-odmawiajacy-zasilkow-i-pozbawione-empatii-sady.html Rządzący doceniają rodziców. W ciągu ostatnich kilku lat zyskali oni becikowe, urlopy ojcowskie i rodzicielskie, dłuższą ochronę przed zwolnieniem z pracy, 500 zł na dziecko. W ubiegłym roku – głównie dzięki ostatniemu z wymienionych uprawnień – Polska awansowała z 24. na 13. miejsce wśród krajów UE pod względem wsparcia udzielanego rodzicom (raport PwC). Ale ta rodzicielska ziemia obiecana ma też drugie oblicze.

]]>