© 2016 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "zasiłki" 2016-12-03T12:38:41+01:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/zasilki Projekt PSL podnoszący kwotę wolną od podatku do 8 tys. złotych trafi pod głosowanie http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/998449,projekt_psl_podnoszacy_kwote_wolna_od_podatku_do_8_tys_zlotych_trafi_pod_glosowanie.html Sejm za zmianami dot. zasiłku stałego dla osób z niepełnosprawnością http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/998333,sejm_za_zmianami_dot_zasilku_stalego_dla_osob_z_niepelnosprawnoscia.html Niemcy: Bundestag: zasiłki dla obywateli UE dopiero po upływie 5 lat http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/998188,niemcy_bundestag_zasilki_dla_obywateli_ue_dopiero_po_uplywie_5_lat.html W kolejce po socjal: Rodzina 500 plus zdjęła stygmaty z zasiłków http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/996913,pomoc-spoleczna-2016-jakie-zasilki-pobieraja-polacy.html Rośnie liczba osób pobierających zapomogi rodzinne. To może zagrozić stabilności budżetu państwa.

]]>
Prezydent podpisał ustawę dot. opiekunów osób niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/995159,prezydent_podpisal_ustawe_dot_opiekunow_osob_niepelnosprawnych.html Senat przyjął ustawę dotyczącą opiekunów osób niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/990234,ustawa-opiekunowie-osob-niepelnosprawnych.html Opiekunowie, którzy po śmierci podopiecznych stracą m.in. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, będą mogli ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych lub o świadczenie przedemerytalne - stanowi ustawa, którą w piątek przyjął Senat.

]]>
Rząd za zmianami dot. zasiłku stałego dla niepełnosprawnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/990052,rzad-za-zmianami-dot-zasilku-stalego-dla-niepelnosprawnych.html Rząd przyjął w piątek projekt ustawy dot. przyznawania zasiłku stałego dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z tymi zapisami, od 2017 r. prawo do zasiłku zyskają wcześniej niż teraz.

]]>
Gdy płatnik ma wątpliwości, zasiłek można dostać po latach http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/987674,gdy-platnik-ma-watpliwosci-zasilek-mozna-dostac-po-latach.html Chory może czekać na pieniądze w nieskończoność, a nawet nie otrzymać ich w ogóle. Wystarczy, by pracodawca poprosił o rozstrzygnięcie ZUS, czy i w jakiej wysokości świadczenie wypłacić

]]>
Jak samotny rodzic może otrzymać świadczenia na dzieci? http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/987660,swiadczenia-na-dzieci-samotny-rodzic.html Osoby zajmujące się swoimi potomkami bez drugiego rodzica nie muszą pobierać alimentów, gdy starają się o becikowe. Są one natomiast wymagane przy zasiłku.

]]>
Katowiccy radni zgodzili się na przyjęcie dwóch rodzin repatriantów http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/987900,katowiccy_radni_zgodzili_sie_na_przyjecie_dwoch_rodzin_repatriantow.html Wrocław: Rozpoczęła się rozprawa apelacyjna ws. sprawie zabójstwa 10-letniej dziewczynki http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/985009,wroclaw_rozpoczela_sie_rozprawa_apelacyjna_ws_sprawie_zabojstwa_10_letniej_dziewczynki.html Niemcy: Rząd ogranicza świadczenia dla niepracujących obywateli UE http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/983786,niemcy_rzad_ogranicza_swiadczenia_dla_niepracujacych_obywateli_ue.html Rośnie kwota zasiłku rodzinnego i dodatków do niego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/983362,zasilek-rodzinny-zmiany-2016.html Od 1 listopada 2016r. wzrośnie zarówno wysokość samego świadczenia jak i wszystkich dodatków. W przyszłym roku kwoty te zostaną ponownie podwyższone, ale jednocześnie zmniejszy się grupa uprawnionych do jego pobierania.

]]>
Od 2017 zasiłek dla bezrobotnych po śmierci niepełnosprawnego krewnego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/982816,2017-zasilek-dla-bezrobotnych-po-smierci-niepelnosprawnego-krewnego.html Jeśli osoba otrzymywała świadczenie opiekuńcze, ale straciła do niego prawo ze względu na śmierć członka rodziny, będzie mogła po 1 stycznia 2017 r. starać się o zasiłek dla bezrobotnych.

]]>
Niemcy: Rząd ograniczy świadczenia dla obywateli z innych krajów UE http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/982531,niemcy_rzad_ograniczy_swiadczenia_dla_obywateli_z_innych_krajow_ue.html Kluby parlamentarne za zmianami dot. opiekunów niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/981434,kluby_parlamentarne_za_zmianami_dot_opiekunow_niepelnosprawnych.html PiS, PO, PSL i Nowoczesna poprą zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/981399,pis_po_psl_i_nowoczesna_popra_zmiany_w_ustawie_o_systemie_ubezpieczen_spolecznych.html Wiadomo, ile będzie kosztowała zmiana waloryzacji i podwyżka emerytury minimalnej http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/976496,walorzacja-podwyzka-emerytury-minimalnej-koszty.html Koszt zmiany waloryzacji emerytur i rent oraz podwyżka emerytury minimalnej do 1 tys. zł to 2,52 mld zł w 2017 roku - wynika z OSR do projektu regulacji.

]]>
Jaka pomoc dla niepełnosprawnych w 2017 roku http://praca.gazetaprawna.pl/galerie/976064,duze-zdjecie,1,pomoc-dla-niepelnosprawnych-w-2017.html Przeciwdziałanie bezrobociu - założenie Funduszu Pracy na 2017 rok. 

]]>
Nowy okres zasiłkowy: Informacje o dochodzie gmina sprawdzi samodzielnie http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/973432,informacje-o-dochodzie-gmina-sprawdzi-samodzielnie.html Dla osób starających się o świadczenia na nowy okres zasiłkowy wprowadzono ułatwienia związane ze składaniem wniosku. Zmniejszyła się liczba dodatkowych dokumentów, które trzeba do niego dołączyć.

]]>