© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "zasiłki" 2017-02-26T06:30:03+01:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/zasilki Sejm: Projekt o zatrudnianiu pracowników tymczasowych skierowany do komisji http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022214,sejm-projekt-o-zatrudnianiu-pracownikow-tymczasowych-skierowany-do-komisji.html Jak prawidłowo dokonać potrącenia z wynagrodzenia chorobowego i zasiłku na przełomie lutego i marca http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1021934,jak-prawidlowo-dokonac-potracenia-z-wynagrodzenia-chorobowego-i-zasilku-na-przelomie-lutego-i-marca.html PROBLEM: Nasz pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim od 25 stycznia do 5 marca. Początkowo wypłacane jest mu wynagrodzenie chorobowe (za styczeń i 26 dni lutego), a na przełomie lutego i marca przysługuje mu zasiłek chorobowy (za 2 dni lutego i 5 dni marca). Podstawa wymiaru zasiłku wynosi 3451,60 zł i stanowi ją – po odliczeniu 13,71 proc. – pensja zasadnicza 4000 zł brutto. Pracownik ma zajęcie komornicze niealimentacyjne na łączną kwotę 8000 zł. Jesteśmy płatnikiem zasiłków. Jak dokonać potrącenia, jeżeli należności za luty i marzec zostaną wypłacone 10 marca?

]]>
Rząd o dodatkowej formie uwierzytelniania elektronicznych zwolnień lekarskich http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1021501,rzad-o-dodatkowej-formie-uwierzytelniania-elektronicznych-zwolnien-lekarskich.html Austria planuje obniżenie zasiłków na dzieci obcokrajowców z UE http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1020194,austria-planuje-obnizenie-zasilkow-na-dzieci-obcokrajowcow-z-ue.html Sejm za zmianami w ubezpieczeniu pracowników Krajowej Administracji Skarbowej http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1018921,ubezpieczenie-pracownikow-krajowej-administracji-skarbowej.html Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy, która zakłada objęcie od pierwszego dnia ubezpieczenia prawem do zasiłku chorobowego lub macierzyńskiego "ucywilnionych" funkcjonariuszy Służby Celnej, którzy przyjęli propozycję pracy w Krajowej Administracji Skarbowej.

]]>
Niemcy: Rząd chce obniżyć zasiłki na dzieci dla obywateli innych krajów UE http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1018914,niemcy-rzad-chce-obnizyc-zasilki-na-dzieci-dla-obywateli-innych-krajow-ue.html Gorsze oblicze opiekuńczego państwa: ZUS odmawiający zasiłków i pozbawione empatii sądy. 500+ nic nie zmieni http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1018765,z-jednej-strony-500-i-dlugie-urlopy-rodzicielskie-z-drugiej-zus-odmawiajacy-zasilkow-i-pozbawione-empatii-sady.html Rządzący doceniają rodziców. W ciągu ostatnich kilku lat zyskali oni becikowe, urlopy ojcowskie i rodzicielskie, dłuższą ochronę przed zwolnieniem z pracy, 500 zł na dziecko. W ubiegłym roku – głównie dzięki ostatniemu z wymienionych uprawnień – Polska awansowała z 24. na 13. miejsce wśród krajów UE pod względem wsparcia udzielanego rodzicom (raport PwC). Ale ta rodzicielska ziemia obiecana ma też drugie oblicze.

]]>
Marine Le Pen proponuje podatek od wszystkich nowych umów z cudzoziemcami http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1016595,marine-le-pen-proponuje-podatek-od-wszystkich-nowych-umow-z-cudzoziemcami.html Sąd w Łodzi: 6 dzieci zostanie z ojcem, ale pod stałym nadzorem kuratora http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1011738,sad-w-lodzi-6-dzieci-zostanie-z-ojcem-ale-pod-stalym-nadzorem-kuratora.html Wielkopolskie: Pomoc dla poszkodowanych w pożarze w Ryczywole http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1010552,wielkopolskie-pomoc-dla-poszkodowanych-w-pozarze-w-ryczywole.html Złoty silny przed decyzjami agencji ratingowych ws. Polski http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1009769,zloty-silny-przed-decyzjami-agencji-ratingowych-ws-polski.html Rafalska: W 2017 r. więcej środków na aktywizację bezrobotnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1009189,rafalska-w-2017-r-wiecej-srodkow-na-aktywizacje-bezrobotnych.html Niemcy: "SZ": po zamachu służby uznały znajomego Amriego za zagrożenie http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1008102,niemcy-sz-po-zamachu-sluzby-uznaly-znajomego-amriego-za-zagrozenie.html USA: Nowy Kongres chce obalić Obamacare http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1007627,usa-nowy-kongres-chce-obalic-obamacare.html USA: Giełdy w dół po danych makro i sankcjach na Rosję http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1006478,usa-gieldy-w-dol-po-danych-makro-i-sankcjach-na-rosje.html Finlandia: Podstawowy dochód zamiast zasiłków w ramach eksperymentu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1006216,finlandia-podstawowy-dochod-zamiast-zasilkow-w-ramach-eksperymentu.html 500+: Praca nie zawsze się opłaca http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1005470,praca-sie-nie-oplaca.html Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez dodatki 500+, zasiłki oraz świadczenia rodzinne.

]]>
Od 2017 zmiany w zasiłku dla osób z niepełnosprawnością - prezydent podpisał nowelizację http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1004836,2017-zmiany-w-zasilku-stalym-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia.html Rząd przyjął program wsparcia rodzin z niepełnosprawnymi 'Za życiem' http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1004181,program-za-zyciem.html Rada Ministrów przyjęła program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem", podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Program będzie wspierał - w różnych sferach - rodziny z osobami niepełnosprawnymi, a w szczególności wychowujące niepełnosprawne dzieci. Obejmuje on kompleksowe rozwiązania dotyczące wsparcia kobiet w ciąży i ich rodzin, wczesnego wspomagania dziecka i jego rodziny, usług wspierających i rehabilitacyjnych oraz wsparcia mieszkaniowego.

]]>
Wicekanclerz broni pomysłu obniżenia zasiłków na dzieci spoza Niemiec http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1003911,wicekanclerz-broni-pomyslu-obnizenia-zasilkow-na-dzieci-spoza-niemiec.html