© 2016 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "zasiłki" 2016-08-24T19:55:14+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/zasilki Jak urlop bezpłatny wpływa na prawo do zasiłków http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/965261,jak-urlop-bezplatny-wplywa-na-prawo-do-zasilkow.html Zasiłek chorobowy, a więc także wynagrodzenie chorobowe od pracodawcy przysługuje ubezpieczonemu, który stał się niezdolny do pracy z powodu choroby w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego. Jak więc urlop bezpłatny wpływa na prawo do tych świadczeń?

]]>
Rząd - m.in. informacja o reformie służby zdrowia i założenia reformy systemu budżetowego http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/962759,rzad_m_in_informacja_o_reformie_sluzby_zdrowia_i_zalozenia_reformy_systemu_budzetowego.html TK: Zróżnicowanie przy ubezpieczeniu społecznym jest konstytucyjne http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/959375,zroznicowanie-przy-ubezpieczeniu-spolecznym.html Zróżnicowanie podmiotów podlegających ubezpieczeniu społecznemu mieści się w granicach konstytucyjnie dopuszczalnego odstępstwa od zasady równości wobec prawa - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny.

]]>
Pomorskie: 12 mln zł na aktywizację społeczno-zawodową http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/959126,pomorskie_12_mln_zl_na_aktywizacje_spoleczno_zawodowa.html Więcej osób ze specjalnym zasiłkiem opiekuńczym http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/958107,wiecej-osob-ze-specjalnym-zasilkiem-opiekunczym.html W ubiegłym roku o 109 proc. wzrosła liczba świadczeń wypłacanych za opiekę nad dorosłym niepełnosprawnym. To efekt zmiany przepisów, która ułatwiła ich uzyskiwanie.

]]>
Kiedy należy się zasiłek na dziecko mimo wyższego dochodu http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/957109,kiedy-nalezy-sie-zasilek-na-dziecko-mimo-wyzszego-dochodu.html Rodzic otrzyma wypłatę niższą o taką kwotę, o jaką przekroczył kryterium pozwalające na jej uzyskanie. Ta zasada nie dotyczy jednak wszystkich rodzajów wsparcia.

]]>
Świadczenia na dzieci mogą być uzależnione od zatrudnienia http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/956347,swiadczenia-na-dzieci-moga-byc-uzaleznione-od-zatrudnienia.html Trybunał nie dopatrzył się naruszenia prawa unijnego. W jego ocenie nic nie stoi na przeszkodzie temu, by przyznawanie świadczeń społecznych obywatelom UE, którzy nie są zawodowo aktywni, było uzależnione od wymogu spełnienia przez nich warunku posiadania prawa legalnego pobytu w państwie przyjmującym - mówiJan Dudzik adwokat z Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło&Topolewski.

]]>
Podlaskie: Pierwsze wypłaty zasiłków po nawałnicach http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/953704,podlaskie_pierwsze_wyplaty_zasilkow_po_nawalnicach.html W.Brytania: Wznowiono kampanię przed historycznym referendum http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/953125,w_brytania_wznowiono_kampanie_przed_historycznym_referendum.html Sondaż: Polacy zaniepokojeni Brexitem, ale nie chcą wracać http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/953094,sondaz-polacy-zaniepokojeni-brexitem-ale-nie-chca-wracac.html Aż 62 procent Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii jest zaniepokojonych ryzykiem wyjścia tego kraju z UE - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. Zdecydowana większość liczy jednak na to, że nie będą musieli wrócić do Polski.

]]>
Będzie więcej zasiłków na dzieci. Przy okazji 500+ rodzice poznają swoje prawa http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/952346,zasilki-na-dzieci-500-zl-na-dziecko.html Przy okazji składania wniosków o 500+, rodzice dowiadują się, że przysługują im też inne świadczenia. Prawie 2,06 mln wynosiła przeciętna miesięczna liczba wypłacanych zasiłków rodzinnych. Tak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej obejmujących pierwszy kwartał tego roku. Statystyki pokazują, że mimo wprowadzenia korzystnych zmian w systemie świadczeń rodzinnych wzrost liczby uprawnionych w porównaniu z 2015 r. jest minimalny.

]]>
Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła o 4 tys. http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950617,liczba_nowych_bezrobotnych_w_usa_spadla_o_4_tys.html Szwecja zaostrzyła politykę migracyjną http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/948371,szwecja_zaostrzyla_polityke_migracyjna.html Sejm za wspieraniem rodzin z kilkorgiem niepełnosprawnych dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/945541,sejm_za_wspieraniem_rodzin_z_kilkorgiem_niepelnosprawnych_dzieci.html Opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych będą wysyłać Szydło puste łyżki http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/944078,opiekunowie-doroslych-niepelnosprawnych-beda-wysylac-szydlo-puste-lyzki.html ZUS odmówi zasiłku chorobowego nawet na przyszłość http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/942555,zus-odmowi-zasilku-chorobowego-nawet-na-przyszlosc.html Chcąc ułatwić sobie pracę, wydaje decyzje za okres, za który ubezpieczony nie złożył jeszcze zwolnienia lekarskiego. Gdy jednak wreszcie takie zaświadczenie otrzyma, sprawę i tak musi rozstrzygnąć na nowo.

]]>
Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 20 tys. http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/943206,liczba_nowych_bezrobotnych_w_usa_wzrosla_o_20_tys.html Sejm: Komisja za wspieraniem rodzin z kilkorgiem niepełnosprawnych dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/942863,sejm_komisja_za_wspieraniem_rodzin_z_kilkorgiem_niepelnosprawnych_dzieci.html Zasiłki: Organ nie może wymagać faktur od uprawnionego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/941549,zasilek-celowy-organ-faktura-leki.html Do przyznania zasiłku celowego nie jest konieczne przedstawienie imiennych dokumentów potwierdzających zakup opału czy leków – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.

]]>
Opiekun otrzyma zasiłek nie tylko po śmierci krewnego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/935080,zasilek-po-smierci-krewnego.html Utrata ważności orzeczenia o niepełnosprawności oraz zgon członka rodziny to dwie przesłanki, które mają uprawniać byłego opiekuna do otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych. Wprowadzeniu tej pierwszej przeciwne jest Ministerstwo Finansów.

]]>