© 2016 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "zasiłki" 2016-06-30T15:56:26+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/zasilki Podlaskie: Pierwsze wypłaty zasiłków po nawałnicach http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/953704,podlaskie_pierwsze_wyplaty_zasilkow_po_nawalnicach.html W.Brytania: Wznowiono kampanię przed historycznym referendum http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/953125,w_brytania_wznowiono_kampanie_przed_historycznym_referendum.html Sondaż: Polacy zaniepokojeni Brexitem, ale nie chcą wracać http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/953094,sondaz-polacy-zaniepokojeni-brexitem-ale-nie-chca-wracac.html Aż 62 procent Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii jest zaniepokojonych ryzykiem wyjścia tego kraju z UE - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS. Zdecydowana większość liczy jednak na to, że nie będą musieli wrócić do Polski.

]]>
Będzie więcej zasiłków na dzieci. Przy okazji 500+ rodzice poznają swoje prawa http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/952346,zasilki-na-dzieci-500-zl-na-dziecko.html Przy okazji składania wniosków o 500+, rodzice dowiadują się, że przysługują im też inne świadczenia. Prawie 2,06 mln wynosiła przeciętna miesięczna liczba wypłacanych zasiłków rodzinnych. Tak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej obejmujących pierwszy kwartał tego roku. Statystyki pokazują, że mimo wprowadzenia korzystnych zmian w systemie świadczeń rodzinnych wzrost liczby uprawnionych w porównaniu z 2015 r. jest minimalny.

]]>
Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła o 4 tys. http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950617,liczba_nowych_bezrobotnych_w_usa_spadla_o_4_tys.html Szwecja zaostrzyła politykę migracyjną http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/948371,szwecja_zaostrzyla_polityke_migracyjna.html Sejm za wspieraniem rodzin z kilkorgiem niepełnosprawnych dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/945541,sejm_za_wspieraniem_rodzin_z_kilkorgiem_niepelnosprawnych_dzieci.html Opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych będą wysyłać Szydło puste łyżki http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/944078,opiekunowie-doroslych-niepelnosprawnych-beda-wysylac-szydlo-puste-lyzki.html ZUS odmówi zasiłku chorobowego nawet na przyszłość http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/942555,zus-odmowi-zasilku-chorobowego-nawet-na-przyszlosc.html Chcąc ułatwić sobie pracę, wydaje decyzje za okres, za który ubezpieczony nie złożył jeszcze zwolnienia lekarskiego. Gdy jednak wreszcie takie zaświadczenie otrzyma, sprawę i tak musi rozstrzygnąć na nowo.

]]>
Liczba nowych bezrobotnych w USA wzrosła o 20 tys. http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/943206,liczba_nowych_bezrobotnych_w_usa_wzrosla_o_20_tys.html Sejm: Komisja za wspieraniem rodzin z kilkorgiem niepełnosprawnych dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/942863,sejm_komisja_za_wspieraniem_rodzin_z_kilkorgiem_niepelnosprawnych_dzieci.html Zasiłki: Organ nie może wymagać faktur od uprawnionego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/941549,zasilek-celowy-organ-faktura-leki.html Do przyznania zasiłku celowego nie jest konieczne przedstawienie imiennych dokumentów potwierdzających zakup opału czy leków – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.

]]>
Opiekun otrzyma zasiłek nie tylko po śmierci krewnego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/935080,zasilek-po-smierci-krewnego.html Utrata ważności orzeczenia o niepełnosprawności oraz zgon członka rodziny to dwie przesłanki, które mają uprawniać byłego opiekuna do otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych. Wprowadzeniu tej pierwszej przeciwne jest Ministerstwo Finansów.

]]>
Zasiłek na usamodzielnienie tylko na wniosek http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/930599,zasilek-na-usamodzielnienie.html Rada gminy nie może ustalić, że pomoc dla wychowanków opuszczających placówki (np. dom pomocy społecznej) może być przyznana z urzędu, skoro ustawowe przepisy nie zawierają takiej możliwości.

]]>
Jak rozliczać program Rodzina 500+ w księgach http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/928891,rodzina-500-jak-rozliczyc.html Gminy otrzymują z budżetu państwa środki na jego obsługę. Często to właśnie ośrodki pomocy społecznej pomagają w realizacji tego zadania. W ewidencji jednostki najpierw trzeba odpowiednio ująć zakupy i remonty.

]]>
Koniec z zasadą "jedno świadczenie na jedną rodzinę"? http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/929434,swiadczenie-pielegnacyjne-zasilki-dla-opiekunow-wsparcie.html Projektowana przez Senat ustawa zniwelować ma przeszkody dla przyznawania świadczeń opiekuńczych, w sytuacji gdy jeden z członków danej rodziny pobiera już świadczenie rodzinne w związku z opieką nad inną osobą. To realizacja wyroku TK, który zakwestionował zasady przyznawania niniejszych form wsparcia.

]]>
Firma i etat mogą dać taką samą emeryturę, ale nie zasiłek http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/927876,emerytury-zasilki-etat-zatrudnienie.html Wysokość świadczeń chorobowych pracowników nie jest ograniczona. Inaczej jest w przypadku przedsiębiorców. Ustawodawca zdaje się nie zauważać, że takie przepisy pozwalają na nadużycia.

]]>
Poradnia ubezpieczeniowa z 3 marca 2016 http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/925531,poradnia-ubezpieczeniowa-z-3-marca-2016.html ● Dlaczego nie każda przewlekła choroba uzasadnia umorzenie składek

● Kiedy wspólna praca małżonków nie oznacza współpracy w rozumieniu przepisów ubezpieczeniowych

● Czy przedsiębiorca ma wpływ na to, kto będzie przeprowadzał u niego kontrolę

● Jakie konsekwencje ponosi ZUS, gdy wystawi błędne rozliczenie podatkowe

● Co powinien zrobić ubezpieczony, gdy organ rentowy uchylił swoją decyzję w trakcie postępowania sądowego

]]>
Jest nowy pomysł na ewidencję i klasyfikację zasiłków http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/925086,ksiegowosc-ewidencja-i-klasyfikacja-zasilkow.html Trzeba wybrać którąś z propozycji księgowań. Pierwsza nowatorska poleca stosowanie konta 234 Pozostałe rozrachunki z pracownikami. Druga proponuje pośrednictwo konta 231, co prawdopodobnie jest częściej stosowane.

]]>
"Polacy pobierają najwięcej zasiłków na dzieci w ojczyźnie". Niemcy nie wykluczają ograniczenia świadczeń http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/924273,zasilki-na-dzieci-w-ojczyznie-niemcy.html Polacy w Niemczech pobierają najwięcej zasiłków na dzieci żyjące poza tym krajem. Tak wynika z danych przekazanych Polskiemu Radiu przez niemieckie ministerstwo finansów. Rząd w Berlinie nie wyklucza, że tak jak Wielka Brytania, ograniczy te świadczenia.

]]>