© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "zasiłki" 2017-06-26T00:41:53+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/zasilki Sejm negatywnie o unijnej dyrektywie ws. urlopów rodzicielskich http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1052621,sejm-negatywnie-o-unijnej-dyrektywie-ws-urlopow-rodzicielskich.html Nowoczesna: PiS proponuje Polskę na zasiłkach, my proponujemy Polskę aktywną http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1047575,nowoczesna-pis-proponuje-polske-na-zasilkach-my-proponujemy-polske-aktywna.html Niemcy: Ministerstwo finansów o nadużyciach przy pobieraniu zasiłków na dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1046943,niemcy-ministerstwo-finansow-o-naduzyciach-przy-pobieraniu-zasilkow-na-dzieci.html Jak skorygować błędnie wypłacony zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1045156,jak-skorygowac-blednie-wyplacony-zasilek-z-ubezpieczenia-wypadkowego.html Pracownik od 6 do 31 marca 2017 r. przebywał na zwolnieniu lekarskim. Za 26 dni został wypłacony 100-proc. zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego, ponieważ niezdolność do pracy była spowodowana wypadkiem, który zdarzył się w pracy. Potwierdzał to protokół powypadkowy.

]]>
Termin wypłaty wynagrodzeń wpływa na obliczanie zasiłków http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1041669,wynagrodzenia-zasilki-zus.html Pracownikowi przysługuje zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad chorym dzieckiem za okres od 28 kwietnia do 5 maja. Wynagrodzenia są u nas płatne ostatniego dnia miesiąca, a miesięczne premie 10. dnia miesiąca następnego. Problem w tym, że premia za marzec nie została jeszcze wypłacona. Zasiłek za cały okres chcemy wypłacić 10 maja i wtedy nastąpi też wypłata dwóch premii – za marzec i kwiecień. Jak ustalić podstawę do zasiłku opiekuńczego, skoro na dzień sporządzania listy płacowej (8 maja) nie będzie jeszcze wypłaty tych premii?

]]>
Finlandia: Rządowy plan zwiększenia zatrudnienia http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1039278,finlandia-rzadowy-plan-zwiekszenia-zatrudnienia.html Przy potrąceniach z zasiłków płatnik nie stosuje kodeksu pracy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1038092,kodeks-pracy-potracenie-z-zasilkow.html PROBLEM: Nasz pracownik przebywał przez cały kwiecień na zasiłku chorobowym z powodu wypadku przy pracy. Wcześniej pobierał wynagrodzenie chorobowe, ale tylko kilka dni. Jednak z powodu wypadku przysługuje mu zasiłek. Podstawa wymiaru zasiłku wynosi 2978,73 zł po odliczeniu 13,71 proc. Została obliczona ze stałej pensji zasadniczej oraz średniej miesięcznej, zmiennej premii. Pracownik ma zajęcie komornicze alimentacyjne na łączną kwotę 8000 zł. Jesteśmy płatnikiem zasiłków. Jak dokonać potrącenia z zasiłku za kwiecień?

]]>
Senat za zmianami w zasadach zatrudniania pracowników tymczasowych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1036940,senat-za-zmianami-w-zasadach-zatrudniania-pracownikow-tymczasowych.html Świebodzice: Renty specjalne dla 4 osób, które straciły bliskich w katastrofie budowlanej http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1035033,swiebodzice-renty-specjalne-dla-4-osob-ktore-stracily-bliskich-w-katastrofie-budowlanej.html Hojne zasiłki rodem z Holandii i Niemiec http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1034530,polacy-pobieraja-zasilki-z-zagranicy.html Prawie 7,8 tys. Polaków pobierało w ubiegłym roku pomoc finansową dla bezrobotnych przysyłaną z zagranicy. To o 6 proc. więcej niż w poprzednim roku – wynika z danych resortu pracy.

]]>
USA: Liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych najniższa od dwóch lat http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1033450,usa-liczba-wnioskow-o-zasilki-dla-bezrobotnych-najnizsza-od-dwoch-lat.html Jednolite terminy ułatwią pracę gminom. Wniosek o zasiłek i 500 plus będzie można złożyć jednocześnie http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1033185,wniosek-o-zasilek-i-500-plus-bedzie-mozna-zlozyc-jednoczesnie.html Rodzic w tym samym czasie będzie mógł złożyć wniosek o zasiłek i 500 zł na dziecko. Samorząd uniknie podwójnej pracy z ich rozpatrywaniem.

]]>
Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 234 tys. w USA http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1033385,liczba-wnioskow-o-zasilek-dla-bezrobotnych-wyniosla-234-tys-w-usa.html Rafalska o skutkach 500 plus: pomoc dla ofiar przemocy i zachęta dla rodzin zastępczych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1031743,rafalska-o-skutkach-500-plus-pomoc-dla-ofiar-przemocy-i-zacheta-dla-rodzin-zastepczych.html Policyjni związkowcy chcą spotkania z premier ws. zwolnień lekarskich http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1030974,policyjni-zwiazkowcy-chca-spotkania-z-premier-ws-zwolnien-lekarskich.html "Sueddeutsche Zeitung": zasiłki na dzieci nie będą na razie obniżone http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1027314,sueddeutsche-zeitung-zasilki-na-dzieci-nie-beda-na-razie-obnizone.html Rafalska: ubóstwo skrajne i relatywne rodzin z dziećmi mocno zmalało http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1027069,rafalska-ubostwo-skrajne-i-relatywne-rodzin-z-dziecmi-mocno-zmalalo.html UE: Niemcy i kilka państw chcą ograniczenia eksportu zasiłków na dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1024403,ue-niemcy-i-kilka-panstw-chca-ograniczenia-eksportu-zasilkow-na-dzieci.html Prezydent podpisał zmiany w ubezpieczeniu pracowników Krajowej Administracji Skarbowej http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1023254,prezydent-podpisal-zmiany-w-ubezpieczeniu-pracownikow-krajowej-administracji-skarbowej.html Sejm: Projekt o zatrudnianiu pracowników tymczasowych skierowany do komisji http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022214,sejm-projekt-o-zatrudnianiu-pracownikow-tymczasowych-skierowany-do-komisji.html