© 2016 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "zasiłek opiekuńczy" 2016-05-27T08:31:54+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/zasilek-opiekunczy Opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych będą wysyłać Szydło puste łyżki http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/944078,opiekunowie-doroslych-niepelnosprawnych-beda-wysylac-szydlo-puste-lyzki.html Sejm: Komisja za wspieraniem rodzin z kilkorgiem niepełnosprawnych dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/942863,sejm_komisja_za_wspieraniem_rodzin_z_kilkorgiem_niepelnosprawnych_dzieci.html Zasiłek opiekuńczy również dla wnuków http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/942095,zasilek-opiekunczy-rowniez-dla-wnukow.html Wsparcie dla osób, które nie mogą podjąć pracy, bo zajmują się starszym i niepełnosprawnym członkiem rodziny, przysługuje nie tylko dzieciom chorego – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

]]>
Zmiany w świadczeniach rodzinnych w 2016 roku http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/903192,swiadczenia-rodzinne-2016-zmiany-w-swiadczeniach-rodzinnych-swiadczenia-rodzinne.html Od 1 listopada próg dochodowy uprawniający do pobierania zasiłków i dodatków wzrósł o 100 zł. Zmienia się także wysokość tych świadczeń. W efekcie rodziny otrzymają więcej pieniędzy.

]]>
RPO: Były opiekun powinien mieć pomoc finansową http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/901733,rpo-bylemu-opiekunowi-nalezy-sie-pomoc-finansowa.html Osobom, które przez wiele lat zajmowały się niepełnosprawnym członkiem rodziny, trudno jest wrócić na rynek pracy. Dlatego, jeżeli zbliżają się do wieku emerytalnego, powinna im przysługiwać pomoc finansowa.

]]>
Opiekun niepełnosprawnego nie straci ubezpieczenia rolniczego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/900777,opiekun-niepelnosprawnego-nie-straci-ubezpieczenia-rolniczego.html Rolnik, który zajmuje się bliską osobą i pobiera z tego tytułu świadczenie, będzie mógł pozostać w KRUS. Powrócą do niego na swój wniosek osoby wyłączone na podstawie starych przepisów.

]]>
Byli opiekunowie niepełnosprawnych dalej bez zasiłku dla bezrobotnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/891620,byli-opiekunowie-niepelnosprawnych-dalej-bez-zasilku-dla-bezrobotnych.html Jest już za późno, aby senacki projekt zmian w przepisach, który umożliwiałby uzyskiwanie pomocy finansowej po śmierci niepełnosprawnego krewnego, został uchwalony.

]]>
Resort przyspiesza prace nad świadczeniami dla opiekunów http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/886865,resort-przyspiesza-prace-nad-swiadczeniami-dla-opiekunow.html Mimo wielu uwag i zastrzeżeń Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) nie rezygnuje z kryterium dochodowego ani zróżnicowania wysokości wsparcia kierowanego do osób zajmujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny.

]]>
Becikowe i zasiłki, czyli na jakie świadczenia rodzinne można liczyć w Polsce http://praca.gazetaprawna.pl/galerie/883239,duze-zdjecie,1,swiadczenia-rodzinne-becikowe-zasilek-swiadczenie-pielegnacyjne.html System świadczeń rodzinnych w Polsce w założeniu ma być wsparciem w wychowywaniu dziecka dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej lub też mają pod opieką osobę niepełnosprawną wymagającą pomocy domowników. Większość świadczeń przysługuje po spełnieniu określonych kryterium dochodowych. Maja przy tym różny charakter - mogą być wypłacane na określony czas, ale część jest także jednorazowa. Jakie świadczenia rodzinne można otrzymać w Polsce, ile wynoszą i jakie trzeba spełnić kryteria, aby je otrzymać, dowiesz się z naszej galerii.

]]>
Byli opiekunowie z zasiłkiem dla bezrobotnych? http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/882907,byli-opiekunowie-z-zasilkiem-dla-bezrobotnych.html Osoba, która otrzymywała świadczenia związane z opieką nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, będzie po jego śmierci mogła dostać zasiłek dla bezrobotnych.

]]>
Emerytury i zasiłki: Kto może liczyć na podwyżki w 2015 http://praca.gazetaprawna.pl/galerie/877663,duze-zdjecie,1,emerytury-i-zasilki-kto-z-podwyzka-w-2015-roku.html Rząd, chcąc zdobyć sobie przychylność wyborców, proponuje podwyżkę niektórych świadczeń. Inne grupy wyższe wypłaty mają już zagwarantowane ustawowo, między innymi dzięki waloryzacji. Zobacz, kto w tym roku może liczyć na większe wypłaty.

]]>
Chorobowy, macierzyński, opiekuńczy: Jakie zasiłki możesz otrzymać z ZUS http://praca.gazetaprawna.pl/galerie/873469,duze-zdjecie,1,chorobowy-macierzynski-opiekunczy-jakie-zasilki-mozesz-otrzymac-z-zus.html Osobie ubezpieczonej w razie choroby czy w przypadku innej sytuacji losowej, w tym narodzin dziecka, przysługują różne rodzaje zasiłków, wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zobacz, jakie dokładnie świadczenia możesz otrzymać.

]]>
Opóźnione zmiany w świadczeniach za opiekę nad niepełnosprawnymi członkami rodziny http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/869741,zmiany-w-swiadczeniach-za-opieke-nad-niepelnosprawnymi-czlonkami-rodziny.html Zajmujący się niepełnosprawnymi członkami rodziny nie chcą kryterium dochodowego. Sprzeciwiają się też zróżnicowaniu wysokości pomocy.

]]>
Nie każdy były opiekun uzyska zasiłek dla bezrobotnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/866301,nie-kazdy-byly-opiekun-uzyska-zasilek-dla-bezrobotnych.html Osoby pobierające jedno z trzech świadczeń opiekuńczych po zaprzestaniu zajmowania się niepełnosprawnym krewnym będą mogły uzyskać zasiłek dla bezrobotnych. Nie nastąpi to jednak w każdej sytuacji.

]]>
Zasiłek opiekuńczy: Nie trzeba już rezygnować z pracy. Więcej osób korzysta z pomocy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/863160,zasilek-opiekunczy-nie-trzeba-juz-rezygnowac-z-pracy-wiecej-osob-korzysta-z-pomocy.html Niektóre gminy odnotowały nawet dwukrotny wzrost liczby uprawnionych do pomocy. Wynika to ze złagodzenia przepisów związanych z jej uzyskaniem

]]>
Nowe świadczenia za opiekę: 1 tys. zł dla rodziców od nowego roku http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/862926,nowe-swiadczenia-za-opieke-dla-rodzicow-od-nowego-roku.html Od przyszłego roku gminy zaczną wypłacać pomoc finansową dla matek, ojców i opiekunów dzieci, którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego. O jej wprowadzeniu zadecydował wczoraj rząd.

]]>
Nielegalne domy seniora wciąż bezkarne http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/858075,nielegalne-domy-seniora-wciaz-bezkarne.html Inspektorzy wojewódzcy sprawdzają placówki, które reklamują się w prasie i internecie. Nie mogą ich jednak zamknąć, nawet gdy te działają bez zezwolenia

]]>
Więcej osób stara się o specjalny zasiłek opiekuńczy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/848078,wiecej_osob_stara_sie_o_specjalny_zasilek_opiekunczy.html Nie tylko rezygnujący z pracy mogą składać wnioski o pomoc, gdy zajmują się niepełnosprawnym dorosłym członkiem rodziny. To efekt złagodzenia przepisów

]]>
Od 2015 roku łatwiej o zasiłek dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/844747,od-2015-roku-latwiej-o-zasilek-dla-opiekunow-doroslych-niepelnosprawnych.html Będzie łatwiej o zasiłek dla opiekunów niepełnosprawnych dorosłych. Z ustawy o świadczeniach rodzinnych znika przepis stanowiący, że warunkiem otrzymania zasiłku jest rezygnacja z zatrudnienia na rzecz opieki nad bliskim niepełnosprawnym.

]]>
Czeki opiekuńcze dla seniorów? Projekt ustawy trafi do premier Kopacz http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/841392,czeki-opiekuncze-dla-seniorow-projekt-ustawy-trafi-do-premier-kopacz.html 1 tys. zł miesięcznie na pokrycie kosztów świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych będzie mogła otrzymać osoba z pierwszym stopniem niesamodzielności. Przy drugim i trzecim poziomie ma to być odpowiednio 850 zł oraz 650 zł. Czeki opiekuńcze to najważniejszy element projektu przygotowanego przez zespół ekspertów działających pod przewodnictwem Mieczysława Augustyna, senatora PO. Nie wiadomo, czy zgodzi się na niego Ministerstwo Finansów.

]]>