© 2016 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "zasiłek opiekuńczy" 2016-07-26T12:15:47+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/zasilek-opiekunczy Zasiłek dla opiekuna również wtedy, gdy wygasło orzeczenie o niepełnosprawności http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/957128,zasilek-dla-opiekuna-rowniez-wtedy-gdy-wygaslo-orzeczenie-o-niepelnosprawnosci.html Osoby, które zakończyły pobieranie świadczenia pielęgnacyjnego między 1 stycznia a 30 czerwca 2013 r., bo ich decyzje były wydane na czas określony, powinny mieć przywrócone wsparcie na takich samych zasadach jak opiekunowie, którzy stracili je z mocy prawa 1 lipca.

]]>
Wdowi zasiłek to nie renta. Bank nie powinien odprowadzać zaliczek na PIT http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/952352,wdowi-zasilek-to-nie-renta-pit.html Bank nie powinien odprowadzać zaliczek na PIT od zasiłku na dzieci wypłacanego przez brytyjski Urzędu Świadczeń Rodzinnych – potwierdził katowicki organ.

]]>
Chore dziecko: Sprawdź, ile dni wolnych i jakie świadczenia przysługują rodzicom http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/948630,chore-dziecko-dni-wolne-zasilek-opiekunczy.html Jeżeli dziecko zachorowało, rodzicom przysługuje zwolnienie od pracy na osobistą opiekę, a za okres nieobecności - zasiłek opiekuńczy. W przypadku długotrwałej choroby opiekunowie mogą starać się o dodatkowy urlop wychowawczy czy świadczenie pielęgnacyjne.

]]>
Opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych będą wysyłać Szydło puste łyżki http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/944078,opiekunowie-doroslych-niepelnosprawnych-beda-wysylac-szydlo-puste-lyzki.html Sejm: Komisja za wspieraniem rodzin z kilkorgiem niepełnosprawnych dzieci http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/942863,sejm_komisja_za_wspieraniem_rodzin_z_kilkorgiem_niepelnosprawnych_dzieci.html Zasiłek opiekuńczy również dla wnuków http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/942095,zasilek-opiekunczy-rowniez-dla-wnukow.html Wsparcie dla osób, które nie mogą podjąć pracy, bo zajmują się starszym i niepełnosprawnym członkiem rodziny, przysługuje nie tylko dzieciom chorego – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

]]>
Zmiany w świadczeniach rodzinnych w 2016 roku http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/903192,swiadczenia-rodzinne-2016-zmiany-w-swiadczeniach-rodzinnych-swiadczenia-rodzinne.html Od 1 listopada próg dochodowy uprawniający do pobierania zasiłków i dodatków wzrósł o 100 zł. Zmienia się także wysokość tych świadczeń. W efekcie rodziny otrzymają więcej pieniędzy.

]]>
RPO: Były opiekun powinien mieć pomoc finansową http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/901733,rpo-bylemu-opiekunowi-nalezy-sie-pomoc-finansowa.html Osobom, które przez wiele lat zajmowały się niepełnosprawnym członkiem rodziny, trudno jest wrócić na rynek pracy. Dlatego, jeżeli zbliżają się do wieku emerytalnego, powinna im przysługiwać pomoc finansowa.

]]>
Opiekun niepełnosprawnego nie straci ubezpieczenia rolniczego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/900777,opiekun-niepelnosprawnego-nie-straci-ubezpieczenia-rolniczego.html Rolnik, który zajmuje się bliską osobą i pobiera z tego tytułu świadczenie, będzie mógł pozostać w KRUS. Powrócą do niego na swój wniosek osoby wyłączone na podstawie starych przepisów.

]]>
Byli opiekunowie niepełnosprawnych dalej bez zasiłku dla bezrobotnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/891620,byli-opiekunowie-niepelnosprawnych-dalej-bez-zasilku-dla-bezrobotnych.html Jest już za późno, aby senacki projekt zmian w przepisach, który umożliwiałby uzyskiwanie pomocy finansowej po śmierci niepełnosprawnego krewnego, został uchwalony.

]]>
Resort przyspiesza prace nad świadczeniami dla opiekunów http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/886865,resort-przyspiesza-prace-nad-swiadczeniami-dla-opiekunow.html Mimo wielu uwag i zastrzeżeń Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) nie rezygnuje z kryterium dochodowego ani zróżnicowania wysokości wsparcia kierowanego do osób zajmujących się niepełnosprawnym członkiem rodziny.

]]>
Becikowe i zasiłki, czyli na jakie świadczenia rodzinne można liczyć w Polsce http://praca.gazetaprawna.pl/galerie/883239,duze-zdjecie,1,swiadczenia-rodzinne-becikowe-zasilek-swiadczenie-pielegnacyjne.html System świadczeń rodzinnych w Polsce w założeniu ma być wsparciem w wychowywaniu dziecka dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej lub też mają pod opieką osobę niepełnosprawną wymagającą pomocy domowników. Większość świadczeń przysługuje po spełnieniu określonych kryterium dochodowych. Maja przy tym różny charakter - mogą być wypłacane na określony czas, ale część jest także jednorazowa. Jakie świadczenia rodzinne można otrzymać w Polsce, ile wynoszą i jakie trzeba spełnić kryteria, aby je otrzymać, dowiesz się z naszej galerii.

]]>
Byli opiekunowie z zasiłkiem dla bezrobotnych? http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/882907,byli-opiekunowie-z-zasilkiem-dla-bezrobotnych.html Osoba, która otrzymywała świadczenia związane z opieką nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, będzie po jego śmierci mogła dostać zasiłek dla bezrobotnych.

]]>
Emerytury i zasiłki: Kto może liczyć na podwyżki w 2015 http://praca.gazetaprawna.pl/galerie/877663,duze-zdjecie,1,emerytury-i-zasilki-kto-z-podwyzka-w-2015-roku.html Rząd, chcąc zdobyć sobie przychylność wyborców, proponuje podwyżkę niektórych świadczeń. Inne grupy wyższe wypłaty mają już zagwarantowane ustawowo, między innymi dzięki waloryzacji. Zobacz, kto w tym roku może liczyć na większe wypłaty.

]]>
Chorobowy, macierzyński, opiekuńczy: Jakie zasiłki możesz otrzymać z ZUS http://praca.gazetaprawna.pl/galerie/873469,duze-zdjecie,1,chorobowy-macierzynski-opiekunczy-jakie-zasilki-mozesz-otrzymac-z-zus.html Osobie ubezpieczonej w razie choroby czy w przypadku innej sytuacji losowej, w tym narodzin dziecka, przysługują różne rodzaje zasiłków, wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zobacz, jakie dokładnie świadczenia możesz otrzymać.

]]>
Opóźnione zmiany w świadczeniach za opiekę nad niepełnosprawnymi członkami rodziny http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/869741,zmiany-w-swiadczeniach-za-opieke-nad-niepelnosprawnymi-czlonkami-rodziny.html Zajmujący się niepełnosprawnymi członkami rodziny nie chcą kryterium dochodowego. Sprzeciwiają się też zróżnicowaniu wysokości pomocy.

]]>
Nie każdy były opiekun uzyska zasiłek dla bezrobotnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/866301,nie-kazdy-byly-opiekun-uzyska-zasilek-dla-bezrobotnych.html Osoby pobierające jedno z trzech świadczeń opiekuńczych po zaprzestaniu zajmowania się niepełnosprawnym krewnym będą mogły uzyskać zasiłek dla bezrobotnych. Nie nastąpi to jednak w każdej sytuacji.

]]>
Zasiłek opiekuńczy: Nie trzeba już rezygnować z pracy. Więcej osób korzysta z pomocy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/863160,zasilek-opiekunczy-nie-trzeba-juz-rezygnowac-z-pracy-wiecej-osob-korzysta-z-pomocy.html Niektóre gminy odnotowały nawet dwukrotny wzrost liczby uprawnionych do pomocy. Wynika to ze złagodzenia przepisów związanych z jej uzyskaniem

]]>
Nowe świadczenia za opiekę: 1 tys. zł dla rodziców od nowego roku http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/862926,nowe-swiadczenia-za-opieke-dla-rodzicow-od-nowego-roku.html Od przyszłego roku gminy zaczną wypłacać pomoc finansową dla matek, ojców i opiekunów dzieci, którzy nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego. O jej wprowadzeniu zadecydował wczoraj rząd.

]]>
Nielegalne domy seniora wciąż bezkarne http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/858075,nielegalne-domy-seniora-wciaz-bezkarne.html Inspektorzy wojewódzcy sprawdzają placówki, które reklamują się w prasie i internecie. Nie mogą ich jednak zamknąć, nawet gdy te działają bez zezwolenia

]]>