© 2016 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "świadczenia" 2016-06-30T15:56:20+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/swiadczenia Świadczenie pielęgnacyjne dla obojga rodziców - prezydent podpisał ustawę http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/955784,swiadczenie-pielegnacyjne-dla-obojga-rodzicow-prezydent-podpisal-ustawe.html Od 2017 r. oboje rodzice, którzy opiekują się więcej niż jednym dzieckiem z niepełnosprawnością, będą mieć prawo do świadczeń - zakłada ustawa, którą podpisał prezydent. Teraz na jedną rodzinę przysługuje jedno świadczenie, nawet jeśli dzieci z niepełnosprawnością jest więcej.

]]>
500 zł na dziecko: Awaria systemu nie pozbawi wyrównania świadczeń http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/953554,500-zl-na-dziecko-awaria-systemu-nie-pozbawi-wyrownania-swiadczen.html Jeżeli ze względu na problemy techniczne wniosek złożony drogą elektroniczną przez rodzica nie wpłynie do gminy do 1 lipca (włącznie), bank wyda mu zaświadczenie potwierdzające datę jego złożenia. Będzie mógł je przedstawić, starając się o przywrócenie terminu.

]]>
Decyzja o Brexicie będzie nieodwracalna http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/953398,wielka-brytania-brexit-ue.html Jeśli Brytyjczycy w czwartkowym referendum opowiedzą się za wyjściem Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej, będzie to decyzja nieodwracalna - oświadczył w poniedziałek szef brytyjskiej dyplomacji Philip Hammond.

]]>
500 plus bilety na udane wakacje: Pieniądze ze świadczenia przeznaczane na zagraniczne wyjazdy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/951953,500-zlotych-na-dziecko-500-plus-swiadczenia.html Pieniądze z rządowego programu tysiące rodziców przeznaczają na letnie wyjazdy dla dzieci. Touroperatorzy liczą nawet na 15-proc. wzrost obrotów. W Polsce jest ok. 3,6 tys. biur podróży i pośredników turystycznych, z których – jak szacuje branża – jedna czwarta specjalizuje się w wyjazdach szkolnych. I właśnie oni mają powody do zadowolenia – notują 10–15-proc. wzrosty sprzedaży. Jak przekonują właściciele biur podróży, za wzrost odpowiada głównie rządowy program 500+.

]]>
Prezydent podpisał ustawę dotyczącą monitoringu programów lekowych http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/951479,prezydent-podpisal-ustawe-dotyczaca-monitoringu-programow-lekowych.html Wchodzi w życie ustawa wprowadzająca darmowe leki dla seniorów http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/951216,w-niedziele-wchodzi-w-zycie-ustawa-wprowadzajaca-darmowe-leki-dla-seniorow.html Rozmowy o przyszłości kopalni Makoszowy – bez rozstrzygnięć http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/951192,rozmowy_o_przyszlosci_kopalni_makoszowy_bez_rozstrzygniec.html Sejm zaakceptował poprawki Senatu do zasad delegowania pracowników http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/951093,sejm_zaakceptowal_poprawki_senatu_do_zasad_delegowania_pracownikow.html Raport: prawie 40 proc. firm w Europie Środkowej i Wschodniej nie ma w zarządzie kobiet http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/951057,raport_prawie_40_proc_firm_w_europie_srodkowej_i_wschodniej_nie_ma_w_zarzadzie_kobiet.html Sejm: Komornik nie zajmie świadczenia 500 plus. Będą specjalne subkonta http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/951016,komornik-nie-zajmie-swiadczenia-500-plus-beda-specjalne-subkonta.html Świadczenie z programu 500 plus nie może wpływać na wysokość alimentów, nie zajmie go też komornik; dla osób otrzymujących świadczenia niepodlegające egzekucji będą specjalne subkonta - przewiduje nowela, którą w piątek uchwalił Sejm.

]]>
Ekspert: Program 500 plus doprowadzi do dezaktywizacji zawodowej [WIDEO] http://praca.gazetaprawna.pl/wideo/950736,program-500-plus-doprowadzi-do-dezaktywizacji-zawodowej.html - Te wszystkie pieniądze mogłyby być wykorzystane na stworzenie np. instytucji opiekuńczych, a zostaną przeznaczone tylko na bezpośrednie transfery pieniężne. A ma to nikły skutek, jeśli chodzi o zwiększenie dzietności - ocenia ekonomistka Kongresu Kobiet dr Ewa Rumińska-Zimny. Jej zdaniem rodziny szybko przyzwyczają się do dodatkowych pieniędzy i 500 złotych będzie traktowane jako wsparcie socjalne, a nie prorodzinne. - Co więcej, program może bardzo obciążyć budżet w przyszłości. Zdemotywuje wiele kobiet do uczestnictwa w rynku pracy - ocenia dr Rumińska-Zimy, wyjaśniając, że w wielu przypadkach kobiety mogą stwierdzić, że "nie opłaca" im się pracować. - Zwłaszcza, jeśli kobieta wykonuje pracę nieciekawą, standardową, np. jest kasjerką - dodała Rumińska-Zimny. Jak zaznaczyła, po wygaśnięciu prawa do zasiłku dochód tych kobiet drastycznie spadnie, nie będą miały też prawa do emerytury.

]]>
Macierewicz: szczyt NATO może zdecydować o bezpieczeństwie regionu i całego sojuszu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950608,macierewicz_szczyt_nato_moze_zdecydowac_o_bezpieczenstwie_regionu_i_calego_sojuszu.html NFZ będzie mieć więcej czasu na dopracowanie monitoringu programów lekowych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950518,nfz_bedzie_miec_wiecej_czasu_na_dopracowanie_monitoringu_programow_lekowych.html Projekt Dudy w sprawie 500 plus - ponownie do komisji. PiS chce wprowadzenia subkont http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/950302,projekt-dudy-w-sprawie-500-plus-ponownie-do-komisji.html PAIiIZ: 193 tysiące Polaków pracuje w sektorze usług dla biznesu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950261,paiiiz_193_tysiace_polakow_pracuje_w_sektorze_uslug_dla_biznesu.html Eksperci o szansach na zakończenie sporu w Centrum Zdrowia Dziecka http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950193,eksperci_o_szansach_na_zakonczenie_sporu_w_centrum_zdrowia_dziecka.html Wielka Brytania: Cameron i Farage dyskutowali w debacie TV o Brexicie http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950135,wielka-brytania-cameron-i-farage-dyskutowali-w-debacie-tv-o-brexicie.html Rząd za powołaniem Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950005,rzad_za_powolaniem_turystycznego_funduszu_gwarancyjnego.html Rząd za zwiększeniem bezpieczeństwa elektronicznych usług płatniczych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/950004,rzad_za_zwiekszeniem_bezpieczenstwa_elektronicznych_uslug_platniczych.html Ordo Iuris proponuje: pomoc państwa zamiast aborcji http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/949946,ordo_iuris_proponuje_pomoc_panstwa_zamiast_aborcji.html