© 2016 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "świadczenia" 2016-09-28T13:58:20+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/swiadczenia Rząd zajmie się budżetem na 2017 rok http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/979389,rzad_zajmie_sie_budzetem_na_2017_rok.html Urzędnik z Ostródy nie zapłaci odszkodowania za błędną decyzję http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/979032,urzednik_z_ostrody_nie_zaplaci_odszkodowania_za_bledna_decyzje.html Urzędnik z Ostródy pozwany przed sąd o zapłatę ponad 45 tys. zł za błędną decyzję http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/978659,urzednik_z_ostrody_pozwany_przed_sad_o_zaplate_ponad_45_tys_zl_za_bledna_decyzje.html Brytyjscy duchowni odpowiedzieli na list Dudy. "Ataki na Polaków są czymś odrażającym" http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/978652,brytyjscy-duchowni-odpowiedzieli-na-list-dudy-ataki-na-polakow-sa-czyms-odrazajacym.html W odpowiedzi na listy wysłane przez prezydenta Dudę do prymasów Kościoła anglikańskiego i rzymskokatolickiego w Wlk. Brytanii zwierzchnicy obu wspólnot wystosowali wspólne pismo, w którym podkreślili swe zaangażowanie w zwalczanie nietolerancji wobec imigrantów.

]]>
Radom: Represjonowani po Czerwcu’76 złożyli wnioski o wsparcie z funduszu PGZ http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/978580,radom_represjonowani_po_czerwcu_76_zlozyli_wnioski_o_wsparcie_z_funduszu_pgz.html MZ przedstawiło założenia do projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/978578,mz-ustawa-o-podstawowej-opiece-zdrowotnej.html Urlopy macierzyńskie i rodzicielskie: legalny sposób na podwójne dochody? http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/978374,urlopy-macierzynskie-i-rodzicielskie-a-dochody.html Korzystanie z urlopów związanych z rodzicielstwem to wciąż domena kobiet. Nie wszystkie jednak robią z nich taki użytek, jaki zapewne był zakładany przez ustawodawcę przy uchwalaniu przepisów. Coraz więcej matek idzie na urlop macierzyński lub rodzicielski, ale nie po to, by opiekować się dzieckiem – a przynajmniej nie tylko. Część z nich robi to, by z jednej strony uzyskać pieniądze od ZUS w postaci zasiłku macierzyńskiego, a z drugiej nadal zarabiać – i to niekoniecznie u dotychczasowego pracodawcy. 

]]>
Senat proponuje nowe rozwiązania ws pomocy dla działaczy opozycji w PRL http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/978440,senat_proponuje_nowe_rozwiazania_ws_pomocy_dla_dzialaczy_opozycji_w_prl.html Łódź: Kurator odstąpił od odebrania ojcu sześciorga dzieci z powodu biedy http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/978167,lodz_kurator_odstapil_od_odebrania_ojcu_szesciorga_dzieci_z_powodu_biedy.html PSL proponuje ponadpartyjny "Pakt dla zdrowia" http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/978124,psl_proponuje_ponadpartyjny_pakt_dla_zdrowia.html NIK: Dostęp do leczenia chorób układu oddechowego jest niewystarczający http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/978065,nik-dostep-do-leczenia-chorob-ukladu-oddechowego.html Komisje sejmowe za projektem poprawek do Konwencji o pracy na morzu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/977917,komisje_sejmowe_za_projektem_poprawek_do_konwencji_o_pracy_na_morzu.html Radom: Zarzuty dla ochrony szpitala po śmierci bezdomnego mężczyzny http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/977834,radom_zarzuty_dla_ochrony_szpitala_po_smierci_bezdomnego_mezczyzny.html Samorządy: Środki na pokrycie kosztów obsługi koordynacji świadczeń powinny odpowiadać faktycznym nakładom http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/977643,srodki-na-pokrycie-obslugi-koordynacji-swiadczen.html Samorządy wojewódzkie uważają, że środki na pokrycie kosztów obsługi koordynacji świadczeń powinny odpowiadać faktycznym nakładom. A te w skali całego kraju są różne.

]]>
Eksperci: Podniesienie płacy powinno być połączone ze zmianami w podatkach http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/975654,podniesienie-placy-powinno-byc-polaczone-ze-zmianami-w-podatkach.html Podniesienie płacy minimalnej do 2 tys. zł powinna poprzedzić reforma systemu podatkowego dla przedsiębiorców - uważa prof. Piotr Broda-Wysocki z Insty­tutu Pracy i Spraw Soc­jal­nych. Zdaniem dr Igi Magdy z IBS należy obniżyć podatki dla osób, które zarabiają najmniej.

]]>
Renta z tytułu niezdolności do pracy: Komu przysługuje? Jak się o nią ubiegać? http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/975244,renta-z-tytulu-niezdolnosci-do-pracy.html Podstawowymi warunkami jakie spełnić musi ubezpieczony by otrzymać ten rodzaj świadczenia jest orzeczenie o niezdolności do pracy i posiadanie wymaganego okresu składkowego i nieskładkowego. Ile wynosi renta z tytułu niezdolności do pracy i kto może ją pobierać?

]]>
Nowoczesna złożyła pozew przeciwko naczelnemu portalu niezalezna.pl http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/975218,nowoczesna_zlozyla_pozew_przeciwko_naczelnemu_portalu_niezalezna_pl.html 500 faktycznie na plus. Szczególnie wśród młodych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/973771,500-ocena-polakow.html Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia „Rodzinę 500 plus” – wynika z sondażu przeprowadzonego przez DGP na panelu badawczym Ariadna po czterech miesiącach od wejścia w życiu programu. Wyraźnie widać, że najlepiej są do niego usposobieni młodzi w wieku 19–24 lat. Tu odsetek pozytywnych ocen przekracza 60 proc.

]]>
500 zł na dziecko niezależne od stypedium http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/973774,500-zl-na-dziecko-dla-bezrobotnego-na-stazu.html Wynagrodzenie należne osobie bezrobotnej za staż finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) nie jest wymienione wśród dochodów nieopodatkowanych wliczanych do kryterium i dlatego nie jest uwzględniane przy ubieganiu się o 500 zł na pierwsze dziecko w rodzinie.

]]>
ZEA: Szejk Dubaju skontrolował urzędy. Nie zastał tam personelu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/971276,zea-szejk-dubaju-skontrolowal-urzedy.html