© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "świadczenia" 2017-06-27T07:17:27+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/swiadczenia Rafalska: 3,97 mln dzieci otrzymuje "500 plus" http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1053371,3-97-mln-dzieci-otrzymuje-500-plus.html 3 mln 977 tys. - tyle dzieci otrzymuje świadczenie 500 plus - poinformowała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, podając dane z końca maja. Odnosząc się do najnowszych danych dot. liczby urodzeń, przyznała , że jest to mniej niż oczekiwała, ale widać wzrost w porównaniu z zeszłym rokiem.

]]>
Kownacki: Chcemy współpracy zbrojeniowej z Ukrainą http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1053306,kownacki-chcemy-wspolpracy-zbrojeniowej-z-ukraina.html Lichocka: Ludzie zaczęli rozumieć, że PSL nie działa w interesach polskiej wsi http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1053291,lichocka-ludzie-zaczeli-rozumiec-ze-psl-nie-dziala-w-interesach-polskiej-wsi.html Radziwiłł: na sieć szpitali trzeba patrzeć z perspektywy pacjentów http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1052874,radziwill-na-siec-szpitali-trzeba-patrzec-z-perspektywy-pacjentow.html Pacjenci urologiczni napisali list do ministra zdrowia http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1052087,pacjenci-urologiczni-napisali-list-do-ministra-zdrowia.html Przed wyjazdem za granicę warto popracować chociaż rok http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1048897,bez-roku-pracy-w-polsce-nie-ma-swiadczenia.html Jedną z zasad związanych ze swobodą przepływu osób w Unii Europejskiej jest to, aby posiadanie stażu ubezpieczeniowego w kilku różnych państwach nie wpływało w przyszłości negatywnie na prawo do świadczeń. Ma to zapewnić m.in. ogólna reguła sumowania okresów ubezpieczeniowych uzyskanych w innych krajach przez tę instytucję zabezpieczenia społecznego (w przypadku Polski – ZUS), do której akurat został złożony wniosek o świadczenie.

]]>
Prezydent w Dniu Dziecka: spełnienia marzeń, miłości i przyjaźni http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1047561,prezydent-w-dniu-dziecka-spelnienia-marzen-milosci-i-przyjazni.html Prawie cztery miliony dzieci objętych programem "Rodzina 500 plus" http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1047436,prawie-cztery-miliony-dzieci-objetych-programem-rodzina-500-plus.html Pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" trafiają do 57 proc. wszystkich dzieci poniżej 18. roku życia. To oznacza 3,91 mln dzieci objętych świadczeniem. Przewidywane skutki programu to zmniejszenie skrajnego ubóstwa wśród najmłodszych o 94 proc.

]]>
Będzie trudniej uzyskać prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Resort rozwoju poprawi mikro ZUS http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1045786,bedzie-trudniej-uzyskac-prawo-do-zasilku-dla-bezrobotnych.html W przyszłości osoby prowadzące firmy mikro, nie będą mogły uzyskać prawa do zasiłku dla bezrobotnych, płacąc składkę na Fundusz Pracy symbolicznej w wysokości 4,9 zł. Taka danina na ubezpieczenie od bezrobocia miała być płacona przez samozatrudnionych już od przyszłego roku, gdyby ich przychody z tytułu działalności gospodarczej nie były większe niż 200 zł miesięcznie. Powód?

]]>
Ukraina: Minister obrony: Rosja nie zamierza wypełniać porozumień z Mińska http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1045305,ukraina-minister-obrony-rosja-nie-zamierza-wypelniac-porozumien-z-minska.html Płatnik zwróci nienależne świadczenie, ale nie za każdy błąd http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1041646,platnik-zwroci-nienalezne-swiadczenie-ale-nie-za-kazdy-blad.html Dzięki zmianie stanowiska sądów ZUS najpierw będzie musiał udowodnić mu winę. Zwykła pomyłka w dokumentach już nie będzie miała dla niego takich konsekwencji.

]]>
Niemcy: Schaeuble zapowiada twarde stanowisko w negocjacjach ws. Brexitu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1039346,niemcy-schaeuble-zapowiada-twarde-stanowisko-w-negocjacjach-ws-brexitu.html MRPiPS proponuje uszczelnienie programu 500 plus. Co się zmieni? http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1038992,zmiany-w-programie-500-plus-mrpips.html W ramach uszczelniania zasad przyznawania świadczenia "Rodzina 500 plus", MRPiPS proponuje m.in. możliwość weryfikowania warunku zamieszkiwania w Polsce oraz doprecyzowanie przepisów dot. przyznawania świadczenia osobom deklarującym samotne wychowywanie dziecka.

]]>
Błąd ZUS już nie wpłynie na świadczenie po zmarłym http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1038559,zus-prawo-do-renty-rodzinnej.html Można nabyć prawo do renty rodzinnej po osobie, która pobierała ją, nie spełniając warunków ustawowych – uznał skład siedmiu sędziów SN.

]]>
Świadczenia wychowawcze: Zamieszanie z weryfikacją rodzin w bazie beneficjentów http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1035573,swiadczenia-wychowawcze-weryfikacja-rodzin-w-bazie.html Niektóre gminy w trakcie kontroli związanych z przyznawaniem świadczeń wychowawczych otrzymują informacje o wymogu dołączania do akt sprawy wydruku potwierdzającego sprawdzenie w Centralnej Bazie Beneficjentów (CBB). Jednak zdaniem samorządów jest to zbędna biurokracja.

]]>
Hojne zasiłki rodem z Holandii i Niemiec http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1034530,polacy-pobieraja-zasilki-z-zagranicy.html Prawie 7,8 tys. Polaków pobierało w ubiegłym roku pomoc finansową dla bezrobotnych przysyłaną z zagranicy. To o 6 proc. więcej niż w poprzednim roku – wynika z danych resortu pracy.

]]>
Morawiecki: Koszt programu 500 plus w tym roku wyniesie nawet 25 mld złotych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1033705,morawiecki-koszt-500-plus.html Koszt programu 500+ w 2017 r. może wynieść ok. 24, a nawet 25 mld zł - poinformował w TVN24 wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

]]>
Auchan musi wypłacić zasiłek na dziecko bez względu na 500 plus http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1033158,zasilek-na-dziecko-bez-wzgledu-na-500-plus.html Sieć Auchan musi wypłacić załodze zaległe pieniądze – to efekt kontroli PIP po tekście w DGP.

]]>
500 minus alimenty. Kto nie zapłaci, na roboty http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1032805,kto-nie-zaplaci-alimentow-na-roboty.html Program „Rodzina 500 plus” się sprawdził, czekają nas najwyżej drobne korekty. Poważne zmiany za to resort rodziny i pracy rekomenduje wobec uchylających się od płacenia alimentów.

]]>
Karta Dużej Rodziny: Mniej biurokracji przy wnioskach o świadczenia http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1032130,karta-duzej-rodziny-wnioski-o-swiadczenia.html Osoby występujące o Kartę Dużej Rodziny (KDR) nie będą musiały przedstawiać aktów małżeństwa i urodzenia dzieci oraz dokumentów potwierdzających ich tożsamość.

]]>