© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "świadczenia" 2017-12-13T14:05:06+01:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/swiadczenia Włochy: "Corriere della Sera": Trump zmienia kurs procesu pokojowego http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1090321,wlochy-corriere-della-sera-trump-zmienia-kurs-procesu-pokojowego.html MSW oferuje migrantom wysokie premie za dobrowolny wyjazd z Niemiec http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1089276,msw-oferuje-migrantom-wysokie-premie-za-dobrowolny-wyjazd-z-niemiec.html Świadczenia pielęgnacyjnego nie otrzymasz, jeśli masz rentę rolniczą oraz pracujesz na zleceniu http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1087406,kiedy-przysluguje-swiadczenie-pielegnacyjne-renta-rolnicza-umowa-zlecenie.html Taki wniosek niesie uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, w sprawie ojca, który złożył do wójta wniosek o ustanowienie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego na jego niepełnosprawnego syna.

]]>
Karczewski: Decyzja PiS o kandydacie na prezydenta stolicy - na początku roku http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1087374,karczewski-decyzja-pis-o-kandydacie-na-prezydenta-stolicy-na-poczatku-roku.html RPO: właściciele stron internetowych powinni odpowiadać za treści http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1086857,rpo-wlasciciele-stron-internetowych-powinni-odpowiadac-za-tresci.html Świadczenie pielęgnacyjne wzrośnie do 1477 zł http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1085311,swiadczenie-pielegnacyjne-2018-ile-wynosi.html Od 1 stycznia 2018 r. rodzice zajmujący się niepełnosprawnym dzieckiem otrzymają wyższe o 71 zł wsparcie. Bez zmian pozostanie natomiast wysokość zasiłku dla osób mających pod opiekę dorosłego z dysfunkcją zdrowotną.

]]>
Gliński: Rząd przywiązuje wielką wagę ds. organizacji społecznych w demokracji http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1084976,glinski-rzad-przywiazuje-wielka-wage-ds-organizacji-spolecznych-w-demokracji.html Rzecznik Praw Pacjenta: Udzielanie świadczeń bez uprawnień jest zabronione http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1083673,udzielanie-swiadczen-bez-uprawnien-jest-zabronione.html Udzielanie świadczeń zdrowotnych przez osoby bez uprawnień jest zabronione, a szukanie u nich pomocy – ryzykowne – przypomina w wydanym w środę stanowisku Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

]]>
Niemcy: 9,2 mld euro w 2016 r. na świadczenia dla ubiegających się o azyl http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1082170,9-2-mld-euro-w-2016-r-na-swiadczenia-dla-ubiegajacych-sie-o-azyl.html Na świadczenia dla cudzoziemców ubiegających się w Niemczech o azyl wydano z budżetu państwa w 2016 r. 9,2 mld euro - podał w środę "Bild". W porównaniu do 2015 r. wydatki wzrosły o 73 proc., choć liczba osób pobierających świadczenia zmalała.

]]>
Rafalska: W 2018 roku o 300 mln zł więcej na program "Maluch plus" http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1081957,w-2018-roku-o-300-mln-zl-wiecej-na-program-maluch-plus.html W przyszły roku na realizację resortowego programu "Maluch+", służącego rozwojowi instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech, będzie trzykrotnie więcej środków niż w dwóch poprzednich edycjach – poinformowała w Gorzowie Wlkp. minister RPiPS Elżbieta Rafalska.

]]>
Wniosek o 500 plus złożony do końca miesiąca pozwoli otrzymać świadczenie z wyrównaniem za październik i listopad http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1081567,wniosek-o-500-plus-w-kazdej-chwili-ale-nie-zawsze-wyplata-z-wyrownaniem-od-pazdziernika.html Wojewoda mazowiecki: Do końca października czas na złożenie wniosku o 500 plus http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1081143,czas-na-zlozenie-wniosku-o-500-plus.html Do końca października trzeba złożyć wniosek o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus", aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem - przypomina wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. W nowym okresie świadczeniowym mieszkańcy Mazowsza złożyli już ponad 376,5 tys. wniosków.

]]>
Rafalska: Prawie 2,5 mln dzieci z terenów wiejskich korzysta z 500 plus http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1078451,2-5-mln-dzieci-z-terenow-wiejskich-korzysta-z-500-plus.html Prawie 2,5 mln dzieci z terenów wiejskich korzysta z programu 500 plus - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, która w poniedziałek wzięła udział w spotkaniu z sołtysami z pow. gorzowskiego, które odbyło się w Bogdańcu.

]]>
Odsetki od nienależnych świadczeń: ZUS kontra sądy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1077157,odsetki-od-nienaleznych-swiadczen.html Wbrew ustalonej już linii orzeczniczej organ rentowy wciąż nalicza je od daty wypłaty spornych kwot. Nie zamierza jednak zmieniać stanowiska. Wręcz przeciwnie, zabiega o zmianę obowiązujących przepisów.

]]>
Nie tylko zaświadczenie potwierdzi wysokość dochodu http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1076505,jak-potwierdzic-wysokosc-dochodu.html Radni nie mogą ograniczać sposobu przedstawiania przez rodziców informacji o osiąganych dochodach tylko do zaświadczenia, jeśli przepisy pozwalają również na złożenie oświadczenia w tej sprawie.

]]>
Nowe zasady sporządzania sprawozdań z realizacji świadczeń http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1075506,nowe-zasady-sporzadzania-sprawozdan-z-realizacji-swiadczen.html Wzory druków, na których gminy przekazują informacje o przyznanych świadczeniach rodzinnych, z Funduszu Alimentacyjnego (FA) oraz 500 zł na dziecko, będą udostępniane przez resort rodziny drogą elektroniczną.

]]>
Zaczyna się nowy okres świadczeniowy. Trzeba powtórnie złożyć wniosek o 500 plus http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1074773,trzeba-powtornie-zlozyc-wniosek-o-500-plus.html 1 października zaczyna się nowy okres świadczeniowy - to oznacza, że trzeba powtórnie złożyć wniosek o świadczenie 500 plus. Wnioski należy składać każdego roku, prawo do wsparcia z programu ustalane jest na rok.

]]>
Świętokrzyskie: Zanieczyszczona woda w ostrowieckim szpitalu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1074751,swietokrzyskie-zanieczyszczona-woda-w-ostrowieckim-szpitalu.html TK: Liczenie bliźniaków jak jednego dziecka nie narusza zasady równości http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1074138,wyrok-tk-niekorzystny-dla-rodzicow-wieloraczkow.html Przyznawanie jednego świadczenia niezależnie od tego, iloma dziećmi urodzonymi w tym samym porodzie opiekuje się rodzic, nie narusza zasady równości.

]]>
NFZ: 764 mln zł więcej na świadczenia. Jest zarządzenie prezesa Funduszu http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1071436,zdrowie-budzet-swiadczenia-nfz.html W planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na ten rok została zwiększona pozycja przeznaczona na świadczenia opieki zdrowotnej; zarządzenie dot. 764 mln zł zostało podpisane w piątek. Treść zarządzenia opublikowano na stronach NFZ.

]]>