© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "świadczenia" 2017-03-01T18:47:21+01:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/swiadczenia Katowice: Wznowiono konsultacje ws. warunków połączenia KHW i PGG http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1023552,katowice-wznowiono-konsultacje-ws-warunkow-polaczenia-khw-i-pgg.html Rafalska: Rozważamy wspólny termin na składanie wniosków o świadczenia http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1023052,rafalska-mozliwy-wspolny-termin-skladania-wnioskow-o-swiadczenia.html MRPiPS rozważa wspólny termin składania wniosków o zasiłek rodzinny i wsparcie z programu 500 plus. "Będziemy chcieli praktycznie podejść do niektórych rozwiązań" - powiedziała w poniedziałek minister rodziny Elżbieta Rafalska.

]]>
Tombarkiewicz: zmiany na liście refundacyjnej korzystne dla pacjentów http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022996,tombarkiewicz-zmiany-na-liscie-refundacyjnej-korzystne-dla-pacjentow.html Prokuratura: w tym tygodniu dalsze przesłuchania świadków i odczyt rejestratorów http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022994,prokuratura-w-tym-tygodniu-dalsze-przesluchania-swiadkow-i-odczyt-rejestratorow.html USA: Propozycja budżetu bez cięć w programach socjalnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022762,usa-propozycja-budzetu-bez-ciec-w-programach-socjalnych.html Senat za zmianami w pakiecie onkologicznym, ale dopiero od 1 lipca http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022549,senat-za-zmianami-w-pakiecie-onkologicznym-ale-dopiero-od-1-lipca.html Raport NIZP-PZH: W Polsce więcej łóżek szpitalnych od średniej w UE http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1022193,raport-nizp-pzh-w-polsce-wiecej-lozek-szpitalnych-od-sredniej-w-ue.html Od 1 marca wzrastają kwoty najniższych świadczeń wypłacanych przez ZUS http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1022003,kwoty-swiadczen-wyplacanych-przez-zus.html 1000 zł brutto emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, 750 zł renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - to kwoty najniższych świadczeń, które od 1 marca będzie wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

]]>
Kaczyński: Wybory samorządowe bardzo ważne, od nich należy rozpocząć przygotowania http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1021530,kaczynski-wybory-samorzadowe.html Zasiłek dla bezrobotnych: Byli opiekunowie zgłaszają się po świadczenie http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1019909,zasilek-dla-bezrobotnych-opiekunowie.html Powiatowe urzędy pracy wypłacają już pierwsze świadczenia dla osób, które utraciły pieniądze za opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.

]]>
Skarga do ETPC ws. skazanego z niepełnosprawnością intelektualną http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1019387,skarga-do-etpc-ws-skazanego-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna.html Jakie świadczenia z ZUS po śmierci pracownika http://praca.gazetaprawna.pl/galerie/1018014,duze-zdjecie,1,zus-swiadczenia-smierc-pracownika.html Po śmierci członka rodziny krewni mają prawo do otrzymania pieniędzy z ZUS, jednak pod pewnymi warunkami. Rentę rodzinną uzyskają najbliżsi spełniający kryterium wieku lub stanu zdrowia. Przyznanie zasiłku pogrzebowego zaś uzależnione jest od tego, czy zmarły podlegał ubezpieczeniom lub chociaż należał do kręgu najbliższej rodziny ubezpieczonego. Świadczenie to może zostać wypłacone tylko osobie, która pokryła koszty pogrzebu. Podobnie środki z II filaru zgromadzone w OFE lub na subkoncie w ZUS mogą być przekazane osobie nawet obcej, ale wskazanej wcześniej przez zmarłego.

]]>
Ukraina: Policja wszczęła postępowanie ws. wandalizmu wobec polskiego konsulatu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1018314,ukraina-policja-wszczela-postepowanie-ws-wandalizmu-wobec-polskiego-konsulatu.html Ukraina: MSZ potępiło wandalizm wobec konsulatu RP we Lwowie http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1018296,ukraina-msz-potepilo-wandalizm-wobec-konsulatu-rp-we-lwowie.html Prezydent: Program "500 plus" to nie jałmużna http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1018197,program-500-plus-to-nie-jalmuzna.html Program "500 plus" to nie jałmużna ani łaska ze strony państwa; chciałbym, żebyśmy mogli tworzyć kolejne programy wspierające polskie rodziny - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

]]>
Prezydent: Program 500 plus zmniejszył skrajne ubóstwo dzieci i rodzin http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1018193,program-500-plus-zmniejszyl-skrajne-ubostwo-dzieci-i-rodzin.html Zdaniem ekspertów program 500 plus zmniejszył skrajne ubóstwo wśród dzieci i wśród rodzin, co było jednym z jego głównych zadań - powiedział prezydent Andrzej Duda. Dodał, że teraz potrzeba kolejnych instrumentów, które będą obudową tego programu, takich jak "Mieszkanie plus".

]]>
Radziwiłł: za tydzień rząd zajmie się ustawą dot. sieci szpitali http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1018097,radziwill-za-tydzien-rzad-zajmie-sie-ustawa-dot-sieci-szpitali.html KHW: czternastka za 2016 r. wypłacana w ratach http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1016833,khw-czternastka-za-2016-r-wyplacana-w-ratach.html System Emp@tia: Proces rozpatrywania wniosków trzeba usprawnić http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1015888,system-emp-tia-jak-usprawnic-proces-rozpatrywania-wnioskow.html Samorządy wojewódzkie przy rozstrzyganiu o uprawnieniach do świadczeń na dzieci powinny mieć możliwość elektronicznego pozyskiwania większego zakresu informacji za pośrednictwem systemu Emp@tia niż obecnie. Dzięki temu rozpatrywanie spraw mogłoby stać się łatwiejsze i tańsze.

]]>
Francja: Fillon z żoną przesłuchani w sprawie zarzutów fikcyjnej pracy http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1015355,francja-fillon-z-zona-przesluchani-w-sprawie-zarzutow-fikcyjnej-pracy.html