© 2018 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "świadczenia" 2018-06-19T06:27:45+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/swiadczenia Gminy grupowo zweryfikują świadczeniobiorców 500 plus http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1139403,gminy-zweryfikuja-swiadczeniobiorcow-500-plus.html Pod koniec roku uruchomiona zostanie nowa usługa informatyczna, która ma ułatwić ośrodkom pomocy społecznej pozyskiwać i sprawdzać dane mające wpływ na otrzymywanie wsparcia z programu 500+ oraz innych świadczeń.

]]>
Energetyczna odpowiedzialność biznesu http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1139539,energetyczna-odpowiedzialnosc-biznesu.html Sasin: rząd nie może włączyć się w opracowywanie pytań referendalnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1139227,sasin-rzad-nie-moze-wlaczyc-sie-w-opracowywanie-pytan-referendalnych.html Rafalska: znam sprawę stażowego wliczanego do płacy minimalnej; to rozwiązanie niesprawiedliwe http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1139195,rafalska-znam-sprawe-stazowego-wliczanego-do-placy-minimalnej-to-rozwiazanie-niesprawiedliwe.html Jednorazowe premie lub podwyżki wynagrodzeń w spółkach grupy Tauron http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1138801,jednorazowe-premie-lub-podwyzki-wynagrodzen-w-spolkach-grupy-tauron.html Sejm przyjął nowelę ułatwiającą dostęp do służby zdrowia dla b. deportowanych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1138681,sejm-przyjal-nowele-ulatwiajaca-dostep-do-sluzby-zdrowia-dla-b-deportowanych.html NFZ będzie monitorował świadczenia niepełnosprawnych: Nowe uprawnienia z nowymi kodami http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1136774,monitoring-swiadczen-osobom-posiadajacym-orzeczenie-o-znacznym-stopniu-niepelnosprawnosci.html Narodowy Fundusz Zdrowia będzie monitorował, jakie świadczenia i w jakiej liczbie zostały udzielone osobom posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Narzędzia do tego wprowadza nowe rozporządzenie, którego projekt jest obecnie w konsultacjach. ]]> Wypłata zaległej renty nie pozbawia prawa do 500+ http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1134593,renta-rodzinna-a-prawo-do-500-plus.html Rodzic nie powinien ponosić konsekwencji wadliwego działania organów państwa, które wypłaciły mu jednorazowo rentę rodzinną obejmującą okres czterech lat, co wpłynęło na odmowę przyznania świadczenia wychowawczego.

]]>
NFZ: 1,5 mld więcej na zaćmę, endoprotezoplastykę i świadczenia dla niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1135724,nfz-1-5-mld-wiecej-na-zacme-endoprotezoplastyke-i-swiadczenia-dla-niepelnosprawnych.html Liczba świadczeń rehabilitacyjnych wzrośnie http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1135487,liczba-swiadczen-rehebilitacyjnych-wzrosnie.html Po 1 lipca uda się zapewnić osobom z niepełnosprawnością i innym uprawnionym dostęp do rehabilitacji bez kolejki; przeznaczamy na ten cel więcej środków, więc liczba świadczeń gwałtownie wzrośnie - powiedział w środę w radiowej Jedynce minister zdrowia Łukasz Szumowski.

]]>
Świadczenie na pokrycie wydatków na energię elektryczną: Rząd negatywnie o zmianach w zasiłkach celowych http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1134572,swiadczenie-na-pokrycie-wydatkow-za-prad-zasilki-celowe.html Obecne przepisy pozwalają osobom, które mają problemy z opłaceniem rachunku za energię elektryczną w okresie grzewczym, uzyskać świadczenie na pokrycie związanych tym wydatków.

]]>
Małżeństwa mają pierwszeństwo. NSA rozstrzygnie spór o bon wychowawczy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1134584,pierwszenstwo-malzenstw-do-swiadczen-na-dzieci-nsa-dyskryminacja.html Przyznanie pierwszeństwa w dostępie do świadczenia na dzieci rodzicom pozostającym w związku małżeńskim nie ma charakteru dyskryminacji, ale jest działaniem realizującym konstytucyjny obowiązek ochrony małżeństwa i rodziny.

]]>
Prawnicze magisterium nie zastopuje wypłaty renty po zmarłym rodzicu http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1128110,wyplata-swiadczen-po-ukonczeniu-studiow-prawniczych.html Sąd nie zdejmie z ubezpieczyciela obowiązku wypłaty świadczeń, gdy prawnik skończył studia, ale nie dostał się na aplikację. Ważne, że jego celem jest kontynuowanie nauki i zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu

]]>
Macron: na szczycie G7 będą "uprzejme" naciski na Trumpa ws. ceł http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1129047,macron-na-szczycie-g7-beda-uprzejme-naciski-na-trumpa-ws-cel.html NFZ: kilka tys. dzieci skorzystało już z leczenia stomatologicznego w dentobusach http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1128994,nfz-kilka-tys-dzieci-skorzystalo-juz-z-leczenia-stomatologicznego-w-dentobusach.html Szumowski: są środki na zwiększenie kontraktowania rehabilitacji niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1128990,szumowski-sa-srodki-na-zwiekszenie-kontraktowania-rehabilitacji-niepelnosprawnych.html 850 zł dla każdego powstańca warszawskiego http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1128970,850-zl-dla-kazdego-powstanca-warszawskiego.html Powstańcy warszawscy będą mogli otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 850 zł w ramach programu Fundacji PGE "Bohaterowie naszej przyszłości". Deklarujemy pełne wsparcie dla tego projektu - powiedział szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

]]>
Białystok: Jest porozumienie ws. podwyżek płac dla pielęgniarek w szpitalu dziecięcym http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1128686,porozumienie-ws-podwyzek-plac-dla-pielegniarek-w-bialymstoku.html Podwyżki od 165 do 500 zł brutto, w zależności od stażu pracy i specjalizacji, dostaną pielęgniarki z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dyrekcja placówki i związek zawodowy pielęgniarek osiągnęły w środę porozumienie w tej sprawie.

]]>
Jak złożyć wniosek o 300 zł wyprawki szkolnej na każde dziecko http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1127691,jak-zlozyc-wniosek-o-300-zl-wyprawki-szkolnej-na-kazde-dziecko.html Już za niecały miesiąc rodzice będą mogli zacząć ubiegać się o przyznanie nowego świadczenia. Wnioski złożą za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia, a od sierpnia także w formie papierowej.

]]>
Zasiłek dla bezrobotnych otrzymany za granicą. Czy trzeba rozliczyć go w PIT? http://serwisy.gazetaprawna.pl/pit/artykuly/1126874,pit-zasilek-dla-bezrobotnych-w-niemczech.html Dochód polskiego podatnika z tytułu zasiłku dla bezrobotnych przyznanego przez niemiecki urząd podlega opodatkowaniu wyłącznie w Niemczech, a w Polsce jest zwolniony z opodatkowania. W konsekwencji podatnik nie jest zobowiązany do wykazania tego dochodu w PIT.

]]>