© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "świadczenia" 2017-01-20T08:45:12+01:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/swiadczenia Zmiany w zasiłkach dla opiekunów: Od 2017 możliwe dwa świadczenia dla rodziny http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1006503,zasilek-dla-opiekunow-2017-niepelnosprawni.html Jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno niepełnosprawne dziecko, oboje rodzice będą mieć prawo do świadczenia, gdy zrezygnują z pracy, by opiekować się dziećmi. Teraz na jedną rodzinę przysługuje jedno świadczenie, nawet jeśli dzieci z niepełnosprawnością jest więcej.

]]>
Łódzkie: Policja bada okoliczności śmierci trzech mężczyzn znalezionych w kamienicy http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1006011,lodzkie-policja-bada-okolicznosci-smierci-trzech-mezczyzn-znalezionych-w-kamienicy.html Premier: Podjęłam decyzję o przyznaniu renty specjalnej dla rodziny kierowcy zabitego w Berlinie http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1005245,zamach-w-berlinie-renta-rodzina-zabitego-polaka.html Premier Beata Szydło poinformowała, że podjęła decyzję o przyznaniu renty specjalnej dla żony i syna kierowcy zabitego w Berlinie. Jak dodała, rodzina kierowcy otrzyma rentę po świętach.

]]>
Goldman ukarany grzywną 120 mln dolarów http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1004925,goldman-ukarany-grzywna-120-mln-dolarow.html Rafalska: 500 plus mógł wpłynąć na decyzję o urodzeniu dziecka http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1004618,rafalska-500-plus-urodzenie-dziecka.html Program 500 plus może mieć znaczący udział w tym, że w 2016 r. więcej kobiet zdecydowało się urodzić dziecko - powiedziała dla PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Odniosła się do danych NFZ ws. liczby kobiet, które zaszły w ciążę w br.

]]>
Lekarze z PPOZ wstrzymują się z podpisywaniem umów z NFZ na 2017 r. http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1004033,lekarze-z-ppoz-wstrzymuja-sie-z-podpisywaniem-umow-z-nfz-na-2017-r.html Stoltenberg: Pozostają rozbieżności między NATO a Rosją http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1003882,stoltenberg-nato-rosja.html Luki we wniosku o świadczenie z programu „Za życiem” http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1003625,program-za-zyciem-w-formularzu-sa-luki.html Formularz, który po 1 stycznia 2017 r., czyli już za dwa tygodnie, mają składać rodzice nieuleczalnie chorych dzieci, powinien zawierać datę urodzenia tych osób, czego nie uwzględniono. Podobnie jak konieczności wskazania pozostałych dokumentów, które powinni do niego dołączyć rodzice lub opiekunowie.

]]>
MRPiPS: 3,79 mln dzieci objętych programem "Rodzina 500 plus" http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1002693,3-79-mln-dzieci-objetych-programem-rodzina-500-plus.html 3,79 mln dzieci, czyli 55 proc. wszystkich dzieci do 18 lat w Polsce objętych jest wsparciem z programu "Rodzina 500 plus" - poinformowało MRPiPS. Do rodzin trafiło ponad 15,1 mld zł. Ponad 41 proc. świadczeń wypłacanych jest na pierwsze dziecko.

]]>
"Za życiem": Nowe świadczenie i zadania dla asystentów rodziny http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1001503,za-zyciem-nowe-swiadczenie-i-zadania-dla-asystentow-rodziny.html Od 1 stycznia 2017 r. rodzice dzieci nieuleczalnie chorych lub ciężko upośledzonych będą mogli składać w gminach wnioski o przyznanie 4 tys. zł zapomogi. Będzie na to 12 miesięcy, licząc od narodzin potomka

]]>
Byli szefowie MON: Projekt ws. emerytur to krzywda i złamanie zasady lojalności http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1000188,projekt-ws-emerytur-to-krzywda-i-zlamanie-zasady-lojalnosci.html W projekcie ws. obniżenia emerytur i rent rodzinnych wojskowym, którzy służyli przed 1 września 1990 r., widzimy ludzką i żołnierską krzywdę oraz złamanie zasady wzajemnej lojalności w relacjach państwo-żołnierze - podkreślają byli szefowie MON w liście do marszałka Sejmu.

]]>
CNN: Konflikt w obozie Trumpa w związku z Mittem Romneyem http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/996591,cnn_konflikt_w_obozie_trumpa_w_zwiazku_z_mittem_romneyem.html Prezydent chwali rządowe programy prospołeczne. „Zależy mi na podniesieniu poziomu życia Polaków" http://www.gazetaprawna.pl/wideo/995973,prezydent-chwali-rzadowe-programy-prospoleczne.html - Dwa tygodnie temu sejm uchwalił projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny. Były też inne zobowiązania prorodzinne, prospołeczne, propracownicze. Rządowi pani premier Szydło, obecnej większości parlamentarnej i mnie, najbardziej zależy na podniesieniu przeciętnego poziomu życia naszych rodaków - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas 28. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność".

]]>
Zasiłek opiekuńczy tylko z ZUS Z-15 http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/995365,zasilek-opiekunczy-tylko-z-zus-z-15.html Nasz pracownik dostarczył zaświadczenie ze szpitala na zwykłym druku, że jego żona, która na co dzień opiekuje się ośmiomiesięcznym dzieckiem, przebywa w tej placówce. Czy do tego zaświadczenia pracownik powinien wypełnić druk Z-15, aby zakład mógł wypłacić zasiłek opiekuńczy?

]]>
TK: Uzależnienie „becikowego” od opieki lekarskiej od 10 tyg. ciąży zgodne z konstytucją http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/995211,becikowe-swiadczenia-rodzinne-tk.html Przepis warunkujący przyznanie "becikowego" objęciem przyszłej mamy opieką medyczną nie później niż od końca 10 tygodnia ciąży jest zgodny z konstytucją – uznał Trybunał Konstytucyjny. Jednocześnie zaznaczył, że w sytuacjach wyjątkowych świadczenie i tak może być przyznane.

]]>
Dobrowolne odejście z pracy: Świadczenia mają zostać opodatkowane http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/992407,dobrowolne-odejscie-z-pracy-opodatkowanie-swiadczen.html Minister finansów w interpretacji ogólnej z 23 czerwca 2016 r. (nr DD3.8201.1.2016.MCA) uznał, że świadczenia otrzymane od pracodawcy w ramach programu dobrowolnych odejść są opodatkowane.

]]>
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych [KOMENTARZ II] http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/993839,ustawa-o-systemie-ubezpieczen-spolecznych-komenatrz.html Druga część komentarza do ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 963 ze zm.; dalej: ustawa), w której omówiono art. 10-19.

]]>
Tama na nieuczciwych: Jedno świadczenie dla jednego repatrianta http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/993771,jedno-swiadczenie-dla-jednego-repatrianta.html O przyznaniu świadczenia pieniężnego dla posiadaczy Karty Polaka będzie decydował wojewoda. Tak wynika z nowelizacji ustawy o Karcie Polaka oraz ustawy o cudzoziemcach, nad którymi prace zakończył Sejm. Nowe przepisy mają wejść w życie już 1 stycznia 2017 r.

]]>
Sejmowa komisja za zmianami dot. zasiłku stałego dla niepełnosprawnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/993301,zasilek-dla-niepelnosprawnych-komisja-sejmowa.html Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zarekomendowała we wtorek przyjęcie projektu ustawy dot. przyznawania zasiłku stałego dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z tymi zapisami, takie osoby od 2017 r. wcześniej niż teraz zyskają prawo do zasiłku.

]]>
Podatnicy otrzymujący nieodpłatne świadczenie powinni rozpoznać przychody http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/992455,podatki-nieodplatne-przychodzy-swiadczenie.html Rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej. Korzystam z użyczonego przez rodziców samochodu oraz bezpłatnego oprogramowania biurowego. Ponadto kolega poręczył mi kredyt na zakup środków trwałych. Czy od wskazanych świadczeń powstanie przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń?

]]>