© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "świadczenia" 2017-10-19T00:11:57+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/swiadczenia Rafalska: Prawie 2,5 mln dzieci z terenów wiejskich korzysta z 500 plus http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1078451,2-5-mln-dzieci-z-terenow-wiejskich-korzysta-z-500-plus.html Prawie 2,5 mln dzieci z terenów wiejskich korzysta z programu 500 plus - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, która w poniedziałek wzięła udział w spotkaniu z sołtysami z pow. gorzowskiego, które odbyło się w Bogdańcu.

]]>
Odsetki od nienależnych świadczeń: ZUS kontra sądy http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1077157,odsetki-od-nienaleznych-swiadczen.html Wbrew ustalonej już linii orzeczniczej organ rentowy wciąż nalicza je od daty wypłaty spornych kwot. Nie zamierza jednak zmieniać stanowiska. Wręcz przeciwnie, zabiega o zmianę obowiązujących przepisów.

]]>
Nie tylko zaświadczenie potwierdzi wysokość dochodu http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1076505,jak-potwierdzic-wysokosc-dochodu.html Radni nie mogą ograniczać sposobu przedstawiania przez rodziców informacji o osiąganych dochodach tylko do zaświadczenia, jeśli przepisy pozwalają również na złożenie oświadczenia w tej sprawie.

]]>
Nowe zasady sporządzania sprawozdań z realizacji świadczeń http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1075506,nowe-zasady-sporzadzania-sprawozdan-z-realizacji-swiadczen.html Wzory druków, na których gminy przekazują informacje o przyznanych świadczeniach rodzinnych, z Funduszu Alimentacyjnego (FA) oraz 500 zł na dziecko, będą udostępniane przez resort rodziny drogą elektroniczną.

]]>
Zaczyna się nowy okres świadczeniowy. Trzeba powtórnie złożyć wniosek o 500 plus http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1074773,trzeba-powtornie-zlozyc-wniosek-o-500-plus.html 1 października zaczyna się nowy okres świadczeniowy - to oznacza, że trzeba powtórnie złożyć wniosek o świadczenie 500 plus. Wnioski należy składać każdego roku, prawo do wsparcia z programu ustalane jest na rok.

]]>
Świętokrzyskie: Zanieczyszczona woda w ostrowieckim szpitalu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1074751,swietokrzyskie-zanieczyszczona-woda-w-ostrowieckim-szpitalu.html TK: Liczenie bliźniaków jak jednego dziecka nie narusza zasady równości http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1074138,wyrok-tk-niekorzystny-dla-rodzicow-wieloraczkow.html Przyznawanie jednego świadczenia niezależnie od tego, iloma dziećmi urodzonymi w tym samym porodzie opiekuje się rodzic, nie narusza zasady równości.

]]>
NFZ: 764 mln zł więcej na świadczenia. Jest zarządzenie prezesa Funduszu http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1071436,zdrowie-budzet-swiadczenia-nfz.html W planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na ten rok została zwiększona pozycja przeznaczona na świadczenia opieki zdrowotnej; zarządzenie dot. 764 mln zł zostało podpisane w piątek. Treść zarządzenia opublikowano na stronach NFZ.

]]>
Renta rodzinna po dziadku tylko dla wnuków wychowywanych i utrzymywanych przez zmarłego http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1070919,renta-rodzinna-po-dziadku.html Prawo do renty rodzinnej po zmarłym dziadku przysługuje wyłącznie osobom, które zostały przyjęte na wychowanie i utrzymanie przez zmarłego. Potwierdził to ostatnio Sąd Najwyższy, oddalając kasację wnuka,

]]>
Jaka podstawa do podważenia wpisu hipoteki na rzecz ZUS http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1067389,hipoteka-zus-zaleglosci-skladkowe.html Sąd wpisał hipotekę przymusową na mojej nieruchomości z wniosku ZUS. Mam zaległości składkowe, ale nie doręczono mi nigdy decyzji określającej wysokość zadłużenia. Podobno, o czym wiedział ZUS, została przesłana na mój nieaktualny adres, a potwierdzenie odbioru podpisał nowy lokator. Czy mam szansę podważyć wpis hipoteki?

]]>
Więcej uprawnionych i świadczeń zaspokojonych z FGŚP http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1067669,wiecej-uprawnionych-i-swiadczen-zaspokojonych-z-fgsp.html Nowe przepisy o trzy miesiące wydłużają okres, w którym ustanie zatrudnienia uprawnia do świadczeń z funduszu. Pozwolą też na wypłatę ekwiwalentów urlopowych nawet za dwa lata.

]]>
Prezes IPN o comiesięcznych 400 zł dla działaczy opozycji w PRL: To przywracanie sprawiedliwości http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1067762,prezes-ipn-o-comiesiecznych-400-zl-dla-dzialaczy-opozycji-w-prl.html To przywracanie elementarnej sprawiedliwości - tak prezes IPN Jarosław Szarek określił nowe comiesięczne świadczenie w wysokości ok. 400 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych w PRL. Kwota ta będzie przyznawana dożywotnio i bez względu na dochód.

]]>
Kasprzyk: Opozycjoniści w PRL mogą podjąć starania o nowe świadczenie - ponad 400 zł http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1067761,opozycjonisci-w-prl-moga-podjac-starania-o-nowe-swiadczenie-ponad-400-zl.html Mija 37 lat od Porozumień Sierpniowych z 1980 r. - początku końca komunizmu; od dziś opozycjoniści i osoby represjonowane w PRL mogą starać się o comiesięczne i dożywotnie świadczenie w wysokości ponad 400 zł - mówi PAP Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów.

]]>
MRPiPS: W ramach 500 plus wypłacono już 31,2 mld zł http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1067724,w-ramach-500-plus-wyplacono-juz-31-2-mld-zl.html Do końca lipca w ramach programu 500 plus do rodzin trafiło ponad 31,2 mld zł – wynika z danych MRPiPS. Świadczenie trafia do ponad 2,6 mln rodzin, z czego prawie 60 proc. otrzymuje świadczenie po uwzględnieniu kryterium dochodowego – na pierwsze lub jedyne dziecko (ponad 1,5 mln).

]]>
W 2016 r. Rzecznik Praw Pacjenta stwierdził 552 naruszenia praw pacjenta http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1067140,w-2016-r-rzecznik-praw-pacjenta-stwierdzil-552-naruszenia-praw-pacjenta.html PPOZ: Ustawa "Za życiem" – więcej przywilejów dla kobiet w ciąży http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1066963,ppoz-ustawa-za-zyciem-wiecej-przywilejow-dla-kobiet-w-ciazy.html MRPiPS przypomina: Wniosek o 500 plus także online i pocztą http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1066953,mrpips-przypomina-wniosek-o-500-plus-takze-online-i-poczta.html Gowin: Krytyczne słowa Macrona o Polsce świadczą o jego zagubieniu http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1066576,gowin-krytyczne-slowa-macrona-o-polsce-swiadcza-o-jego-zagubieniu.html Polska przeżyła impertynenckie słowa prezydenta Jacques'a Chiraca, przeżyje również słowa Emmanuela Macrona; świadczą one z jednej strony o zagubieniu młodego prezydenta Francji, z drugiej - o skłonności do gry o francuski interes gospodarczy - ocenił w piątek wicepremier Jarosław Gowin.

]]>
Małecki: Zagrożenie terrorystyczne nie pojawia się niespodziewanie http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1065664,malecki-zagrozenie-terrorystyczne-nie-pojawia-sie-niespodziewanie.html Marczuk: Wszyscy samotni rodzice starający się o 500 plus muszą mieć zasądzone alimenty http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1065550,alimenty-500-plus-jak-uzyskac-samotny-rodzic.html Wszyscy samotni rodzice starający się o świadczenie 500 plus muszą potwierdzić fakt ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica - przypomina wiceminister rodziny Bartosz Marczuk. To zmiana, która obowiązuje od 1 sierpnia, dotycząca wniosków składanych na nowy okres zasiłkowy.

]]>