© 2017 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "niepełnosprawni" 2017-11-23T11:56:12+01:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/niepelnosprawni Bydgoszcz: Oddział NFZ przeniesie się do nowej siedziby http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1086987,bydgoszcz-oddzial-nfz-przeniesie-sie-do-nowej-siedziby.html 6 grudnia posiedzenie IV Europejskiego Parlamentu Osób Niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1086983,6-grudnia-posiedzenie-iv-europejskiego-parlamentu-osob-niepelnosprawnych.html Niepełnosprawny poseł o projekcie ordynacji: Dlaczego mamy się cofać? http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1086918,po-zmiany-w-ordynacji-wyborczej-to-zamach-na-godnosc-osob-niepelnosprawnych.html Projekt PiS zmian w Kodeksie wyborczym to zamach na podmiotowość, samodzielność i godność osób niepełnosprawnych - ocenił poseł PO Sławomir Piechota.

]]>
Rafalska: zawód pracownika socjalnego wymaga coraz większych kompetencji http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1086594,rafalska-zawod-pracownika-socjalnego-wymaga-coraz-wiekszych-kompetencji.html Świadczenie pielęgnacyjne wzrośnie do 1477 zł http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1085311,swiadczenie-pielegnacyjne-2018-ile-wynosi.html Od 1 stycznia 2018 r. rodzice zajmujący się niepełnosprawnym dzieckiem otrzymają wyższe o 71 zł wsparcie. Bez zmian pozostanie natomiast wysokość zasiłku dla osób mających pod opiekę dorosłego z dysfunkcją zdrowotną.

]]>
Zakłady aktywności wołają o pomoc. Brakuje pieniędzy na wynagrodzenia http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1085049,zaklady-aktywnosci-zawodowej-niepelnosprawni-wynagrodzenia.html Od 2008 r. dotacja dla zakładów aktywności zawodowej jest utrzymywana na tym samym poziomie. To powoduje, że brakuje im pieniędzy na wynagrodzenia

]]>
Utrata statusu ZPChr nie zmienia terminu wpłat na ZFRON http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1083775,status-zpchr-a-termin-wplat-na-zfron.html Firma, która go traci, ale nadal ma zakładowy fundusz rehabilitacji, powinna wpłacać na niego środki z zaliczek podatkowych w tej samej dacie co przedsiębiorstwa, które status ten posiadają.

]]>
Rodzeństwo nie ma ulgi, gdy niepełnosprawnym opiekuje się matka http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1083100,ulga-dla-rodzenstwa-niepelnosprawnego.html Brat lub siostra sprawujący opiekę nad przewlekle chorym, pełnoletnim członkiem rodziny mogą skorzystać z preferencji w PIT, tylko jeśli nie pomagają im w tym rodzice ani dzieci niepełnosprawnego.

]]>
Eksperci: System wsparcia osób z niepełnosprawnościami wymaga pilnych zmian http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1080832,system-wsparcia-osob-z-niepelnosprawnosciami-wymaga-zmian.html Wiemy, że równość kosztuje, ale domagamy się zwiększenia ochrony praw osób z niepełnosprawnościami, systemu wsparcia decyzji zamiast ubezwłasnowolnienia oraz deinstytucjonalizacji usług społecznych - mówili uczestnicy III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który w środę obradował w Warszawie.

]]>
Premier: w tej chwili nie przewidujemy zmian w programie Rodzina 500 plus http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1080397,premier-w-tej-chwili-nie-przewidujemy-zmian-w-programie-rodzina-500-plus.html Białystok: Przed sądem administracyjnym sprawa dowozu do szkoły niepełnosprawnego ucznia http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1079534,bialystok-przed-sadem-administracyjnym-sprawa-dowozu-do-szkoly-niepelnosprawnego-ucznia.html Czy gmina ma prawo odmówić organizacji dojazdów do szkoły w innym mieście niepełnosprawnego dziecka - taką sprawą zajmuje się sąd administracyjny w Białymstoku, rozpatrując skargę Rzecznika Praw Dziecka (RPD). Wyrok ma zapaść 27 października.

]]>
Nowe reguły odwołania od decyzji PFRON http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1079233,reguly-odwolania-od-decyzji-pfron-o-doplacie-do-pensji-niepelnosprawnego.html Pracodawca, który otrzyma decyzję prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) odmawiającą przyznania dopłat do pensji lub nakazującą ich zwrot, będzie mógł złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy do prezesa PFRON.

]]>
W MEN zespół ds. opracowania modelu kształcenia uczniów niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1078810,w-men-zespol-ds-opracowania-modelu-ksztalcenia-uczniow-niepelnosprawnych.html Michałkiewicz: rozpoczynamy prace nad strategią dla niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1078802,michalkiewicz-rozpoczynamy-prace-nad-strategia-dla-niepelnosprawnych.html Rafalska: staramy się, aby świat dla osób niewidomych stawał się łatwiejszy http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1078186,rafalska-staramy-sie-aby-swiat-dla-osob-niewidomych-stawal-sie-latwiejszy.html Aktywizacja zawodowa opiekunów osób niepełnosprawnych na razie tylko na papierze http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1077427,aktywizacja-zawodowa-opiekunow-osob-niepelnosprawnych.html Ani osoby zajmujące się niepełnosprawnymi krewnymi, ani ich pracodawcy nie są zainteresowani formami wsparcia, które oferują powiatowe urzędy pracy (PUP).

]]>
Niepełnosprawny do trzech miesięcy wstecz http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1077125,orzeczenie-o-niepelnosprawnosci-a-stan-zatrudnienia-osob-niepelnosprawnych.html Jeżeli pracownik przedstawi pracodawcy kolejne orzeczenie wskazujące na jego dysfunkcję zdrowotną, to zostanie wliczony do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych tylko w okresie do trzech miesięcy poprzedzających dzień dostarczenia tego dokumentu.

]]>
Zwrot składek ZUS dla niepełnosprawnego z firmą: Przelew i wniosek o refundację w jednym dniu http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1076491,zwrot-skladek-zus-dla-niepelnosprawnego-z-firma.html Osoba, która prowadzi działalność gospodarczą, będzie mogła otrzymać zwrot za zapłacone do ZUS składki pod warunkiem, że uiści należność najpóźniej w dniu złożenia wniosku do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

]]>
Opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych: Blisko trzy lata w stanie niekonstytucyjności http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1075818,rpo-o-opiekunach-doroslych-osob-niepelnosprawnych.html  System wsparcia dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami wymaga gruntownych i pilnych działań naprawczych – ocenia RPO.

]]>
Zatrudniasz niepełnosprawnego pracownika? Możesz ubiegać się o dofinansowanie jego pensji z PFRON http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1075764,dofinansowanie-z-pfron-do-pensji-niepelnosprawnego-pracownika.html Pracodawca zatrudniający osobę niepełnosprawną może ubiegać się o dofinansowanie jej miesięcznego wynagrodzenia ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warunkiem jest, by pracownik z dysfunkcją był ujęty w ewidencji prowadzonej przez PFRON.

]]>