© 2018 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "niepełnosprawni" 2018-06-18T15:39:55+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/niepelnosprawni „Każdy powód jest dobry, by wprowadzić podatek". Spór o daninę solidarnościową http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1139211,spor-o-danine-solidarnosciowa-czy-beda-kolejne-podatki.html Najlepiej zarabiający podatnicy w rozliczeniu za 2019 rok zapłacą kolejny podatek – daninę solidarnościową. Zastrzeżeń do nowego pomysłu rządu przybywa. Eksperci i politycy zastanawiają się, czy wsparcie niepełnosprawnych w tej formie nie stanie się bodźcem do nakładania nowych podatków i czy wówczas rząd będzie w stanie zatrzymać polski kapitał w kraju.

]]>
NFZ będzie monitorował świadczenia niepełnosprawnych: Nowe uprawnienia z nowymi kodami http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1136774,monitoring-swiadczen-osobom-posiadajacym-orzeczenie-o-znacznym-stopniu-niepelnosprawnosci.html Narodowy Fundusz Zdrowia będzie monitorował, jakie świadczenia i w jakiej liczbie zostały udzielone osobom posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Narzędzia do tego wprowadza nowe rozporządzenie, którego projekt jest obecnie w konsultacjach. ]]> Finansowanie ze ZFRON: Aut nie można rehabilitować http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1136776,finansowanie-ze-zfron-aut-nie-mozna-rehabilitowac.html Aby firma mogła sfinansować wydatek ze środków Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (ZFRON), musi on przyczyniać się do zmniejszenia ograniczeń zawodowych pracownika. ]]> Będzie bezpłatny postój dla niepełnosprawnych? Wszystko w rękach samorządów http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/1134567,zwolnienie-z-oplat-dla-niepelnosprawnych-za-parking.html Biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych zwróciło się do samorządów o podjęcie działań, które zwolnią z opłat za parkowanie kierowców z dysfunkcjami zdrowotnymi.

]]>
NFZ: 1,5 mld więcej na zaćmę, endoprotezoplastykę i świadczenia dla niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1135724,nfz-1-5-mld-wiecej-na-zacme-endoprotezoplastyke-i-swiadczenia-dla-niepelnosprawnych.html Liczba świadczeń rehabilitacyjnych wzrośnie http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1135487,liczba-swiadczen-rehebilitacyjnych-wzrosnie.html Po 1 lipca uda się zapewnić osobom z niepełnosprawnością i innym uprawnionym dostęp do rehabilitacji bez kolejki; przeznaczamy na ten cel więcej środków, więc liczba świadczeń gwałtownie wzrośnie - powiedział w środę w radiowej Jedynce minister zdrowia Łukasz Szumowski.

]]>
Szumowski: Chcemy zapewnić nielimitowaną rehabilitację osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/1132723,zwiekszamy-kontraktowanie-rehabilitacji-dla-niepelnosprawnych.html Działamy, by zapewnić nielimitowaną rehabilitację osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności, co ma nastąpić od lipca na mocy ustawy uchwalonej w związku z protestem w Sejmie – zapewnia resort zdrowia. Szef MZ Łukasz Szumowski deklaruje m.in. zwiększenie kontraktowania.

]]>
Inwalido, licz na siebie: Ile kosztuje życie niepełnosprawnych? http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1129184,ile-kosztuje-zycie-niepelnosprawnych.html 500 zł co miesiąc – tyle od rządu domagali się rodzice niepełnosprawnych na życie i leczenie dorosłych dzieci. Odkładając te pieniądze przez dwa lata, można kupić dobry wózek inwalidzki. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb.

]]>
Wnioski do PFRON będzie można składać przez internet http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1129915,wnioski-do-pfron-przez-internet.html Niebawem osoby niepełnosprawne będą mogły złożyć wnioski o dofinansowanie z PFRON przez internet – poinformowała w piątek PAP kierownik projektu Systemu Obsługi Wsparcia, Dariusz Łazar.

]]>
Szumowski: są środki na zwiększenie kontraktowania rehabilitacji niepełnosprawnych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1128990,szumowski-sa-srodki-na-zwiekszenie-kontraktowania-rehabilitacji-niepelnosprawnych.html Odwołania od decyzji PFRON na nowych zasadach http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1128781,odwolania-od-decyzji-pfron-na-nowych-zasadach.html Zdaniem pracodawców zmiany w procedurze odwoławczej nie spowodują, że postępowania będą szybciej rozstrzygane niż dotychczas. Wątpią też, czy prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) będzie zmieniał swoje wcześniejsze decyzje.

]]>
Protest opiekunów osób niepełnosprawnych: Czas na test obietnic rządu http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1128742,opiekunowie-osob-niepelnosprawnych-testuja-obietnice-rzadu.html 1 lipca niepełnosprawni i ich rodzice będą zapisywać się do lekarzy specjalistów i na rehabilitację. Chcą sprawdzić, czy zostaną obsłużeni bez kolejki

]]>
Będą zajęcia klubowe dla niepełnosprawnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1128488,zajecia-klubowe-dla-niepelnosprawnych.html Osoba, która po opuszczeniu warsztatu terapii zajęciowej (WTZ) podjęła pracę, ale ją utraciła i potem wyrazi chęć powrotu do niego, będzie miała pierwszeństwo w ponownym przyjęciu.

]]>
PO chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia komisji polityki społecznej i rodziny http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1128282,po-chce-zwolania-nadzwyczajnego-posiedzenia-komisji-polityki-spolecznej-i-rodziny.html Sprawa śmierci Pawła Ch. pod nadzorem Prokuratury Krajowej http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1128033,sprawa-smierci-pawla-ch-pod-nadzorem-prokuratury-krajowej.html Rozpoczęło się posiedzenie sejmowej komisji; zajmie się wnioskiem o wotum nieufności wobec wicepremier http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1127993,rozpoczelo-sie-posiedzenie-sejmowej-komisji-zajmie-sie-wnioskiem-o-wotum-nieufnosci-wobec-wicepremier.html Parlament Dzieci i Młodzieży w tym roku obradował nie w Sejmie, a na UW. Przyjęto uchwałę o przeciwdziałania dyskryminacji http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1127559,1-czerwca-parlament-dzieci-i-mlodziezy-obradowal-na-uw.html Kolarski o zawieszeniu protestu niepełnosprawnych: Nie ma ani zwycięzców, ani przegranych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1127153,kolarski-komentuje-zawieszenie-protestu-niepelnosprawnych.html W tej sytuacji nie ma ani zwycięzców, ani przegranych – powiedział w środę w Radiu Kraków prezydencki minister Wojciech Kolarski, odnosząc się do protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, który został w niedzielę zawieszony.

]]>
Najbogatsi solidarni bardziej. To oni biorą na swoje barki główny ciężar nowej daniny http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1127080,ciezar-daniny-solidarnosciowej-spocznie-na-najbardziej-bogatych.html Około 10 proc. milionerów objętych nowym podatkiem solidarnościowym dostarczy aż połowę całości wpływów z tej daniny.

]]>
RPO: potrzebne kompleksowe wsparcie osób z niepełnosprawnościami http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1126946,rpo-potrzebne-kompleksowe-wsparcie-osob-z-niepelnosprawnosciami.html