© 2016 INFOR BIZNES Sp. z o. o. INFOR BIZNES Sp. z o. o. Gazeta Prawna: artykuły z tagiem "niepełnosprawni" 2016-09-26T07:20:21+02:00 INFOR BIZNES Sp. z o. o. http://www.gazetaprawna.pl/tagi_rss/niepelnosprawni Koniec z przepisami krzywdzącymi paraolimpijczyków http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/978711,nagrody-za-medale-paraolimpijczykow-koniec-z-nierownymi-przepisami.html Z zasad przyznawania nagród pieniężnych za wybitne osiągnięcia w sporcie, mają zniknąć przepisy uzależniające otrzymanie gratyfikacji od odpowiedniej liczby uczestników.

]]>
Sejm odrzucił projekt ws. opiekunów prawnych i medycznych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/978449,sejm-odrzucil-projekt-ws-opiekunow-prawnych-i-medycznych.html Sejm odrzucił w piątek projekt klubu Kukiz'15, który proponował wprowadzenie instytucji opiekunów: prawnego i medycznego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zdaniem PiS, które złożyło wniosek o odrzucenie, projekt był wadliwy prawnie.

]]>
PFRON rozłoży dług na raty, ale tylko raz http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/977980,pfron-rozlozy-dlug-na-raty.html Pracodawca, który otrzymał decyzję nakazującą zwrot nienależnych dopłat do pensji, będzie mógł wystąpić z wnioskiem o umożliwienie mu oddawania należności w częściach lub odroczenie terminu jej płatności.

]]>
Sejm: PiS za odrzuceniem projektu ws. opiekunów prawnych i medycznych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/977879,sejm_pis_za_odrzuceniem_projektu_ws_opiekunow_prawnych_i_medycznych.html RPO: należy podjąć działania w kierunku zniesienia ubezwłasnowolnienia http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/977536,rpo_nalezy_podjac_dzialania_w_kierunku_zniesienia_ubezwlasnowolnienia.html W 2017 roku nowe legitymacje dla osób niepełnosprawnych http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/976593,nowe-legitymacje-dla-osob-niepelnosprawnych.html Od 1 sierpnia 2017 r. obowiązywać będą nowe legitymacje osoby z niepełnosprawnością. Dokument będzie wystawiony na okres ważności orzeczenia o niepełnosprawności.

]]>
Jaka pomoc dla niepełnosprawnych w 2017 roku http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/976064,pomoc-dla-niepelnosprawnych-w-2017.html Przeciwdziałanie bezrobociu - założenie Funduszu Pracy na 2017 rok. 

]]>
28 września pierwsze spotkanie zespołu ds. osób z niepełnosprawnością http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/975947,28_wrzesnia_pierwsze_spotkanie_zespolu_ds_osob_z_niepelnosprawnoscia.html PFRON: Nowa interpretacja przepisów przy ustalania stanu zatrudnienia http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/975055,pfron-ustalanie-stanu-zatrudnienia.html Osoby na urlopach bezpłatnych i świadczeniu rehabilitacyjnym nie powinny być uwzględniane w ogólnej liczbie podwładnych wykazywanej przy ubieganiu się o dopłaty do pensji.

]]>
Paraolimpiada - zostanie przeprowadzonych 1500 testów antydopingowych http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/974925,paraolimpiada_zostanie_przeprowadzonych_1500_testow_antydopingowych.html Niepełnosprawni walczą o odliczenia, na które fiskus wciąż się nie zgadza http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/974556,niepelnosprawni-ulga-rehabilitacyjna-odliczenie-kosztow.html Osoby uprawnione do ulgi rehabilitacyjnej nie ustają w bojach o odliczenia kosztów. Jedna ze spraw trafiła nawet do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o rozstrzygnięcie, czy dochody zwolnione z opodatkowania, np. alimenty, wykluczają prawo do skorzystania z preferencji podatkowej przez osoby mające na utrzymaniu osoby niepełnosprawne, np. dziecko.

]]>
Nowy tryb działania Krajowej Rady Konsultacyjnej http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/974139,nowy_tryb_dzialania_krajowej_rady_konsultacyjnej.html PROCEDURY

]]>
Paraolimpijczycy do mediów: nie traktujcie nas jak chorych ani jak superbohaterów http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/974101,paraolimpijczycy_do_mediow_nie_traktujcie_nas_jak_chorych_ani_jak_superbohaterow.html Jest śledztwo ws. znęcania się nad niepełnosprawnymi przez serafitki http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/973608,sledztwo-znecanie-sie-nad-niepelnosprawnymi-przez-serafitki.html Opieka nad niepełnosprawnym: Poznaj trzy świadczenia opiekuńcze http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/973343,opieka-nad-niepelnosprawnym-poznaj-trzy-swiadczenia-opiekuncze.html Do systemu świadczeń rodzinnych, oprócz zasiłku i dodatków, zaliczane są też trzy świadczenia opiekuńcze. To zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne oraz specjalny zasiłek opiekuńczy.

]]>
PFRON rozłoży zwrot nienależnych dopłat na raty http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/971736,pfron-rozlozy-zwrot-nienaleznych-doplat-na-raty.html Pracodawcy, którzy muszą oddać dofinansowania do wynagrodzeń, będą mogli występować do prezesa funduszu o ich rozłożenie na raty. Z uprawnienia tego będą mogli skorzystać już od 25 września.

]]>
Będzie zasiłek za czas czekania na orzeczenie o niepełnosprawności http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/970134,orzeczenie-o-niepelnosprawnosci-zasilek-okresowy.html Osoba, która stara się o wsparcie, ale nie dysponuje jeszcze dokumentem wskazującym na stopień niepełnosprawności, będzie dołączać do wniosku potwierdzenie, że o niego wystąpiła. W okresie czekania na jego wydanie będzie jej przysługiwać zasiłek okresowy.

]]>
Centrala nie podzieli ulgi na PFRON między oddziały http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/969198,ulgi-na-pfron-obnizki-we-wplatach-na-pfron.html Pracodawcy mają wątpliwości jak należy prawidłowo korzystać z obniżeń we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), gdy przedsiębiorstwo ma samodzielne jednostki organizacyjne.

]]>
Będą nowe legitymacje dla osób z niepełnosprawnością. Prezydent podpisał nowelę http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/969002,beda-nowe-legitymacje-dla-osob-z-niepelnosprawnoscia.html Od 1 sierpnia 2017 r. będą obowiązywały nowe legitymacje dla osób z niepełnosprawnością - prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

]]>
RPD: Niepełnosprawne dzieci nierówno traktowane w programie 500 plus http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/968619,rpd-niepelnosprawne-dzieci-nierowno-traktowane-w-programie-500-plus.html Wszystkie rodziny dzieci z niepełnosprawnością w stopniu lekkim powinny mieć prawo do świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko, gdy ich dochód nie przekracza 1200 zł na osobę - uważa Rzecznik Praw Dziecka. Obecnie, gdy takie dziecko ukończy 16 lat, dochód na osobę nie może przekraczać 800 zł.

]]>