Konferencje i debaty

Dziennik Gazeta Prawna jest organizatorem wielu branżowych konferencji i debat, integrujących środowiska związane ze światem gospodarki, finansów, biznesu i prawa. Są to zarówno wydarzenia jednorazowe, jak i cykliczne. W ubiegłym roku zorganizowano m.in.:

♦ Kongres Węglowy

Kongres Węglowy odbył się 25 lutego 2014 roku w Katowicach (Hotelu Qubus). Konferencja cieszyła się ogromną popularnością - zgromadziła łącznie ok. 160 osób, co potwierdza, jak ważną kwestią są losy rodzimego górnictwa. Niezależność spojrzenia na problemy tej branży zapewniła obecność przedstawicieli całego środowiska z nią związanego.


♦ Rachunkowość i Podatki

Rachunkowość i Podatki to doroczna konferencja organizowana przez DGP raz od 10 lat. Jej celem jest edukowanie przedsiębiorców w zakresie zmian w podatkach i rachunkowości. Konferencja daje możliwość zapoznania się z najnowszymi zmianami podatkowymi, które zostały bądź niebawem zostaną wprowadzone w życie. Podczas spotkań omawiane są propozycje zmian w podatkach dochodowych, VAT oraz podatkach i opłatach lokalnych. Uczestnikami konferencji są: dyrektorzy finansowi, pracownicy działów finansowo-księgowych, właściciele małych i średnich przedsiębiorstw.


♦ Używać zamiast mieć

Używać zamiast mieć to debata poświęcona sposobowi podejścia do zakupu samochodów przez polskich konsumentów: czy auto to inwestycja, czy codzienne narzędzie? Jak edukować nabywców, żeby porzucili konserwatywny stosunek do samochodu? To jedne z wielu pytań, jakie postawili uczestnicy debaty. Spotkanie odbyło się 20 listopada w siedzibie redakcji DGP.


♦ Mobilne terminale płatnicze mPOS wsparciem dla sektora usługowo-handlowego w budowie przewagi konkurencyjnej

"Mobilne terminale płatnicze mPOS wsparciem dla sektora usługowo-handlowego w budowie przewagi konkurencyjnej" to debata poświęcona była wyzwaniom edukacyjnym w zakresie popularyzacji transakcji bezgotówkowych. Uczestnicy spotkania rozmawiali m.in. o aktualnym nastawieniu polskiego społeczeństwa do innowacji płatniczych oraz o tym w jaki sposób mPosy mogą przyczynić się do rozwoju sektora małych i średnich sklepów oraz sektora usług. Debata odbyła się 6 listopada w siedzibie redakcji DGP.