Gazetaprawna.pl to serwis o profilu prawno-gospodarczym, zawierający unikalne treści dla profesjonalistów i przedsiębiorców oraz dla wszystkich, którzy poszukują rzetelnej informacji z zakresu prawa, podatków i prawa pracy.

Silną stroną serwisu są podane w przystępnej formie interpretacje przepisów prawa oraz praktyczne porady. Atutem serwisu są również rozbudowane serwisy tematyczne stanowiące kompendium wiedzy z danej dziedziny, a są to: Finanse osobiste, Nieruchomości, Praca i kariera, Edukacja, PIT, Poradnik konsumenta, Telekomunikacja, Energetyka, Nowe Technologie, Zdrowie, Media, Transport, MŚP oraz Wiadomości z kraju i ze świata.

Treści do serwisu tworzone są przez redakcję Gazetyprawnej.pl oraz dziennikarzy „Dziennika Gazety Prawnej”, a także liczne grono ekspertów z dziedziny ekonomii, biznesu, finansów i prawa.

Serwis posiada bazę lojalnych użytkowników, o czym świadczy duża liczba osób powracających na stronę oraz szerokie grono prenumeratorów newslettera. Szczyci się rozpoznawalną i bardzo dobrze postrzeganą marką.

Serwis powstał w roku 1998 a jego oficjalna nazwa brzmiała wtedy Gazeta Prawna on-line. Obecnie Gazetaprawna.pl zamieszcza najnowsze i zawsze aktualne wiadomości o biznesie, finansach, podatkach, pracy i prawie, ale i treści ze świata kultury, rozrywki, nowych technologii. Materiały o bieżących wydarzeniach wzbogacane są komentarzami ekspertów, analizami i opiniami specjalistów oraz doradców.


Forsal.pl jest specjalistycznym serwisem ekonomiczno-gospodarczym, co miesiąc czytanym przez kilkaset tysięcy menedżerów, ekonomistów, studentów oraz konsumentów produktów finansowych.

Dzięki ścisłej współpracy z najbardziej prestiżową gazetą biznesową w Polsce (Dziennik Gazeta Prawna) oraz najlepszą agencją ekonomiczną na świecie (Bloomberg) dostarcza internautom najwyższej jakości informacje gospodarcze w bardzo krótkim czasie.

Forsal.pl ma własną, niezależną redakcję dziennikarzy zdobywających newsy i tłumaczących zawiłości ekonomii. Unikalne treści serwisu są cytowane przez prasę w Polsce i zagranicą, między innymi The Economist, Forbes, Der Spiegel czy agencję Interfax.

Wysoka jakość artykułów i analiz sprawiła, że serwis nieustannie od trzech lat znajduje się w gronie 10-ciu najbardziej opiniotwórczych mediów biznesowych w Polsce w rankingu Instytutu Monitorowania Mediów.

Według Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2012 Forsal.pl znajduje się w gronie najważniejszych źródeł informacji dla inwestorów giełdowych w Internecie. W 2013 Forsal.pl, jako jedyny serwis internetowy w Polsce, został nominowany do prestiżowej nagrody dziennikarskiej Grand Press Digital.

Ważną rolę w odbiorze serwisu odgrywa komunikacja z jego użytkownikami w mediach społecznościowych. Ten specjalistyczny serwis ma 21,5 tys. fanów na Facebooku, 1,5 tys. na Twitterze, konta na Pinterest i Google+.

Forsal.pl to również interaktywne infografiki i treści stworzone zgodnie z filozofią data journalism, czyli oparte na danych.

Mocną stroną serwisu są informacje oraz raporty gospodarcze z zagranicy. Obok tematów poświęconych takim potęgom jak USA i Niemcy, znajdują się publikacje dotyczące takich krajów jak Etiopia czy Chile.


Dziennik.pl to szybki, obiektywny i różnorodny serwis informacyjny, w prosty, przystępny i atrakcyjny sposób prezentujący najnowsze wiadomości.

Redakcja serwisu, poza korzystaniem ze źródeł agencyjnych, sama zdobywa informacje oraz komentarze do bieżących wydarzeń. Serwis bogaty jest również w fotogalerie i materiały multimedialne. Poza aktualnymi doniesieniami z kraju i ze świata, internauci mogą tu znaleźć także informacje kulturalne, motoryzacyjne, sportowe, technologiczne, zdrowotne oraz lifestylowe, a także materiały dotyczące historii. Na łamach serwisu pojawiają się również publikacje realizowane wspólnie z dziennikarzami „Dziennika Gazety Prawnej”. Miesięcznie serwis dziennik.pl odwiedza około dwóch milionów unikalnych użytkowników.

Filarem serwisu są wiadomości: polityczne, krajowe, światowe, sportowe, gospodarcze uzupełnione opiniami i historią. Ważną rolę w serwisie odgrywają treści lifestylowe – znakiem rozpoznawczym serwisu są przeglądy najlepszych memów i filmów bijących rekordy popularności w Internecie, podlane plotkami z życia gwiazd. Dużą popularnością cieszą się serwisy: męski (jegostrona.pl) i kobiecy (kobieta.dziennik.pl).Uznanie internautów znajdują również sekcje poświęcone motoryzacji oraz zdrowiu.

Dziennik.pl wystartował 28 listopada 2006 r. jako pierwszy polski serwis informacyjny w internecie.


Prawnik.pl to jedyny na polskim rynku serwis dla prawników charakterze środowiskowo-merytorycznym. Skierowany jest do prawników pracujących w firmach, kancelariach, urzędach i wymiarze sprawiedliwości. Marka została przejęta od spółki Next.pl (Grupa INFOR PL). Serwis został uruchomiony w 2014 r. i jest najmłodszym serwisem INFOR Biznes.

Prawnik.pl jest kompendium niezbędnych i ciekawych informacji dotyczących branży prawniczej, podanych w sposób usystematyzowany i rzetelny. Zapewnia możliwość szybkiego zapoznania się z najnowszymi i najważniejszymi informacjami dotyczącymi zarówno przepisów i orzecznictwa, jak i środowiska prawniczego. Bieżącemu informowaniu subskrybentów służy codzienny newsletter – wysyłany 5 razy w tygodniu oraz „alertowo”- zawierający najważniejsze przekazy dnia.

Struktura serwisu została dostosowana do podziału w obrębie zawodów prawniczych (sędziowie, prokuratorzy, adwokaci itd.), co ułatwia szybkie wyszukanie materiałów z konkretnej korporacji.

Elementem wyróżniającym serwis Prawnik.pl na rynku są m.in. ekskluzywne materiały o nieopisanych wcześniej orzeczeniach sądów i opracowywanych projektach ustaw. Przewagą serwisu Prawnik.pl w swojej kategorii jest szybkość aktualizacji informacji. W jego zasobach – oprócz materiałów specjalnych, autorskich - znajdują się wybrane artykuły z „Dziennika Gazety Prawnej” oraz piątkowego dodatku „Prawnik” dla prenumeratorów DGP .

W serwisie znajdą się również informacje środowiskowe: komentarze dotyczące najnowszych trendów na rynku usług prawniczych, praktyczne wskazówki i porady dotyczące prowadzenia kancelarii (np. sposobów pozyskiwania klientów) czy informacje o zmianach personalnych w kancelariach prawniczych. Użytkownicy mają możliwość zamieszczenia w serwisie swoich wizytówek.


Infor.pl - Pierwszy polski portal gospodarczy, swój początek datuje na 2000 rok. INFOR.pl to portal prawno-gospodarczy zawierający informacje z zakresu biznesu, prawa, administracji i finansów. Jest to portal o charakterze narzędziowym o wysokiej jakości merytorycznej. Serwis składa się z informacji merytorycznych oraz narzędzi: kalkulatorów, wskaźników, druków, dzienników ustaw, przydatnych w codziennej pracy menedżerom, urzędnikom, pracownikom sektora MSP, administracji. Serwis dzieli się na sekcje tematyczne: Księgowość, Kadry, Sektor publiczny, Prawo i biznes.

Ksiegowosc.infor.pl - Serwis adresowany do głównych i samodzielnych księgowych, pracowników działów księgowości, właścicieli firm oraz osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą. Zawiera najnowsze informacje za zakresu podatków, rachunkowości, księgowości, prawa pracy i ubezpieczeń oraz prawa gospodarczego.

Ksiegowosc-budzetowa.infor.pl - Serwis skierowany do pracowników sfery budżetowej odpowiedzialnych w szczególności za rachunkowość i gospodarkę finansową oraz obsługę kadrowo-płacową. Profesjonalne porady prezentują praktyczne aspekty rachunkowości budżetowej, sprawozdawczości, wynagrodzeń, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz zamówień publicznych. Księgowi i pracownicy urzędów znajdą tu również informacje o zmianach prawa oraz niezbędne narzędzia.

Kadry.infor.pl - Serwis adresowany do dyrektorów HR, kierowników działów personalnych i szkoleniowych, menedżerów odpowiedzialnych za politykę personalną firm. Poświęcony nowoczesnym metodom zarządzania m.in.: zatrudnianiu, wynagrodzeniom i kosztom pracy, kompetencjom, zmianom, szkoleniom i komunikacji w firmie.

Biznes.infor.pl - Serwis adresowany do właścicieli firm, przedsiębiorców sektora MSP, kadry kierowniczej oraz specjalistów. Zawiera informacje dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, porady przy zakładaniu i prowadzeniu biznesu, informacje o rodzajach spółek, zagadnieniach kadrowych i finansowych.

Samorzad.infor.pl - Serwis adresowany do osób decyzyjnych w samorządach terytorialnych. Zawiera materiały dotyczące zagadnień prawnych związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i administracji publicznej.

www.infor.pl/prawo/ - Serwis poradniczo-narzędziowy, w którym znajdują się porady z zakresu szeroko rozumianego prawa. Znajdziemy tu zagadnienia z: prawa pracy, spraw rodzinnych, ochrony konsumenta, itp. a także wzory umów, pozwy oraz forum.


INFORorganizer - Nowoczesne narzędzie, które błyskawicznie dostarczy codzienne aktualności wprost na pulpit komputera. Wyszuka potrzebne informacje o prawie, podatkach i rachunkowości. Głosowo przypomni o ważnych terminach i spotkaniach. Dwie wersje: dla księgowych firm i dla księgowych budżetu.

INFORorganizer to:

  • Najszybsza droga do profesjonalnych informacji
  • Pamięta login i hasło
  • Rozbudowany trójdzielny terminarz
  • Możliwość wyświetlania informacji pochodzących z prenumerowanego produktu

Zobacz: Statystyki grupy Gazetaprawna.pl »