Akcje Specjalne

Dziennik Gazeta Prawna jest organizatorem wielu akcji specjalnych, które składają się cykli redakcyjnych – w wydaniu papierowym i elektronicznym DGP, serwisach internetowych Infor Biznes – oraz eventów, będących podsumowaniem prowadzonych wcześniej działań.

Realizujemy zarówno akcje własne, jak i projekty tworzone na potrzeby klienta.

Przykładowe akcje własne:

Nie ma wolności bez przedsiębiorczości – coroczna akcja redakcyjna – pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – w ramach której redakcja DGP przybliża czytelnikom sylwetki zdolnych przedsiębiorców, którzy są dla Polski powodem do narodowej dumy. Podsumowaniem całomiesięcznego cyklu jest uroczysta gala. W pierwszej części uroczystości odbywają się przekrojowe dyskusje panelowe z udziałem wybitnych postaci sceny gospodarczej, a w drugiej następuje wręczenie nagród „Firma bez granic” – przyznawanych najlepszym przedsiębiorcom, których działalność opisywana była w cyklu „Nie ma wolności bez przedsiębiorczości”. Partnerem medialnym akcji jest TVP INFO.


Skrzydła Biznesu to kompleksowy projekt skierowany do sektora MSP składający się z prestiżowego rankingu firm, cyklu konferencji oraz merytorycznych dodatków, ukazujących się w całym nakładzie Dziennika Gazety Prawnej. Jego celem jest wyłonienie najlepszych firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz nagrodzenie postawy przedsiębiorców potrafiących obronić swoją pozycję rynkową w czasie spowolnienia gospodarczego. Spotkania odbywają się w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Poznaniu i Katowicach. Finałowa konferencja odbywa się w Warszawie. Podczas tegorocznej edycji merytorycznych spotkań dyskutowano m.in. o zarządzaniu finansami w firmie, skutecznym odzyskiwaniu należności oraz najlepszych rozwiązaniach telekomunikacyjnych i technologicznych.


Bona Lex i Złote Paragrafy – doroczne nagrody DGP pod patronatem Marszałka Sejmu RP.

Złote Paragrafy to coroczna nagroda wręczana osobom, które w ciągu minionego roku wywarły największy wpływ na jakość naszego prawa i kondycję wymiaru sprawiedliwości. Przyznawana jest najwybitniejszym przedstawicielom zawodów prawniczych – sędziom, adwokatom, prokuratorom oraz radcom prawnym. Osobom odważnym w życiu publicznym i zawodowym. Laureatami Złotych Paragrafów są m.in.: prof. Tadeusz Zieliński, Zofia Romaszewska, prof. Marek Safjan, sędzia Jerzy Stępień, prof. Leon Kieres, prof. Roman Hauser, prof. Ewa Łętowska, dr Irena Lipowicz i prof. Andrzej Zoll, Zbigniew Grześkowiak, Mikołaj Pietrzak i Maciej Bobrowicz. W tym roku nagroda przyznana zostanie po raz dwudziesty pierwszy.

Nagrodę Bona Lex ustanowiono, by promować najlepsze rozwiązania legislacyjne, sprzyjające rozwojowi gospodarki i przedsiębiorczości w Polsce. Pomysłodawcą wyróżnienia jest Ryszard Pieńkowski, właściciel Grupy INFOR PL, w tym spółki wydającej Dziennik Gazetę Prawną. Nagrodę Bona Lex otrzymali dotychczas: Adam Szejnfeld, prof. Zbigniew Radwański, prof. Feliks Zeidler, prof. Wojciech Popiołek, prof. Stanisław Sołtysiński i prof. Andrzej Jakubecki, prof. Zbigniew Ćwiąkalski. W roku 2013 r. nagrodą uhonorowano Władysława Kosiniaka-Kamysza, ministra pracy, autora ustawy emerytalnej podwyższającej i zrównującej wiek emerytalny kobiet i mężczyzn.


Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki – to konkurs i cykl redakcyjny którego celem jest promocja polskiej nauki i potencjału twórczego naszych wynalazców. Obecnie trwa II edycja konkursu. Biorą w niej udział uczelnie i instytuty badawcze. Od 16 stycznia do końca maja br. w piątkowych wydaniach DGP opisywane są wynalazki nominowane przez redakcję do nagrody głównej - spośród 54 nadesłanych do konkursu przez 17 polskich uczelni oraz 26 zgłoszonych przez 13 instytutów badawczych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu, wtedy kapituła wyłoni laureata nagrody głównej. Nagrodą jest 30 tys. zł dla zespołu, który pracował nad zwycięskim wynalazkiem, ufundowane przez Mecenasa Polskiej Nauki – firmę Polpharma oraz kampania promocyjna o wartości 50 tys. zł w mediach INFOR Biznes (wydawcy Dziennika Gazety Prawnej) ufundowana przez organizatora.


Nagroda Economicus przyznawana jest wydawcom oraz autorom, których publikacje z zakresu ekonomii i gospodarki wyróżniają się na tle konkurencji wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim. Economicusy przyznawane są w trzech kategoriach:

  • dla najlepszej książki promującej wiedzę ekonomiczną napisanej przez polskiego autora. W tej kategorii wyróżniane są książki opisujące współczesne zjawiska gospodarcze
  • dla najlepszej książki polskiego autora, która pełni funkcję biznesowo-ekonomicznego poradnika. Uczy, jak robić biznes, skuteczniej negocjować czy inwestować
  • za najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomiczno-biznesowej wprowadzone na polski rynek

Przykładowe akcje specjalne realizowane na potrzeby klienta:

Drogi na Euro - projekt stworzony dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W serwisie Dziennik.pl. zamieszczona została interaktywna mapą informująca o trasach najszybszego dojazdu na mecze Euro 2012 . Serwis był na bieżąco aktualizowany informacjami na temat korków, wypadków, objazdów, a cały projekt szeroko promowany na łamach Dziennika Gazety Prawnej i innych serwisów internetowych.


„Używać zamiast mieć. Jak Polacy zmieniają swoje podejście do samochodów” - projekt realizowany dla VW Banku obejmował działania w prasie, internecie oraz eventy – debaty redakcyjne. Projekt otworzyła debata z udziałem ekspertów z rynku, zarejestrowana i promowana w serwisach dziennik.pl oraz infor.pl w formie 10 minutowego filmu. Dodatkowo - na podstawie tematów z debaty - redakcja opublikowała obszerny artykuł na łamach DGP i w Internecie.


Bohaterowie MŚP - projekt realizowany wspólnie z Partnerem , którego celem było wspieranie polskiej przedsiębiorczości. Redakcja wspólnie z Regionalnymi Izbami Gospodarczymi przedstawiała na łamach Dziennika Gazety Prawnej firmy, które zdecydowanie się wyróżniają w danym regionie. Wszystkie artykuły zostały zebrane w serwisie internetowym na www.gazetaprawna.pl. Projekt zakończony został uroczystą galą i nagrodzeniem laureatów.