Patronaty , strona 6 - Patronaty

Konferencja Górnictwo 2014

19 listopada 2014 r. Katowice, Biuro Centrum, Mickiewicza 29

 czytaj więcej »

TRANS POLAND 2014 – TARGI ROSNĄ W SIŁĘ!

W  Warszawie rozpoczną się kolejne już Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland. Sukces poprzedniej edycji postawił wysoko poprzeczkę, dlatego w tym roku prace nad targami i programem towarzyszącym są jeszcze intensywniejsze niż w roku ubiegłym.

 czytaj więcej »

K O M U N I K A T

Uprzejmie informuję, że w niedzielę 19 października br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, nadawanych przez Ligę Krajową.

 czytaj więcej »

Nowoczesne sposoby wspierania przedsiębiorczości - teraz na wyciągnięcie ręki

Dla nowopowstających podmiotów istotne znaczenie ma przede wszystkim finansowanie działalności i utrzymanie płynności. Podmioty już obecne na rynku natomiast oczekują innowacji w zakresie optymalizacji kosztów i przyspieszania procesów zachodzących w firmie. W obu przypadkach warto znać różne możliwości, aby lepiej dopasowywać je do charakterystyki prowadzonej działalności. Istnieje wiele sposobów na pozyskanie środków na działalność biznesową. Każda z form wsparcia ma swoje wady i zalety, dlatego warto rozejrzeć się za nowymi rozwiązaniami, które pozwolą długofalowo planować koszty, a z których będzie można korzystać bez dodatkowych inwestycji – wśród nich, dostępne już wkrótce innowacyjne Narzędzie pomiaru wartości Kapitału Ludzkiego (NKL).

 czytaj więcej »

Praktycy biznesu dyskutują o NKL

Polscy przedsiębiorcy zaczynają doceniać znaczenie narzędzi, które mają im pomóc w ocenie jakości kapitału ludzkiego. W czasie wydarzeń kierowanych do sektora MŚP oraz branży HR, pytają o dostępność oraz funkcjonalność takich narzędzi, a także interesują się możliwościami integracji nowych systemów z tymi już istniejącymi w ich firmach. Dużą zmianą w podejściu przedsiębiorców do tematu wartości kadr jest zadeklarowana gotowość wdrożenia innowacyjnych rozwiązań. Jednym z narzędzi budzących zainteresowanie przedsiębiorców jest przygotowywane przez PARP i SGH innowacyjne Narzędzie pomiaru wartości Kapitału Ludzkiego (NKL), które ma być odpowiedzią na potrzeby polskich przedsiębiorców w zakresie gromadzenia i analizowania danych na temat stanu kadr.

 czytaj więcej »

VII OGÓLNOPOLSKIE FORUM INSTYTUCJI RYNKU PRACY

„Efektywność działań IRP a nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, nowy model organizacyjny i zmiany w funkcjonowaniu UP. Modele współpracy Urzędów Pracy, Agencji Zatrudnienia, Ośrodków Pomocy Społecznej, OHP i Organizacji Pozarządowych”

 czytaj więcej »

Firmy chcą znać wartość swojego kapitału ludzkiego

Pierwsze wyniki testowego wdrożenia Narzędzia Pomiaru Wartości Kapitału Ludzkiego (NKL) wykazały, że przedsiębiorcy chcą wiedzieć, jak można wykorzystać gromadzone dane o zasobach ludzkich dla podniesienia konkurencyjności swojej firmy. Etap testowania pomógł uświadomić pracownikom przedsiębiorstw, że kapitał ludzki nie jest zbędnym kosztem ale długofalową i przemyślaną inwestycją. Testy NKL w firmach mają na celu zebranie opinii praktyków na temat jakości i efektywności tego innowacyjnego narzędzia. Kolejny etap, to opracowanie NKL w finalnym kształcie na podstawie wniosków z testowania, oraz ze spotkań z przedstawicielami przedsiębiorstw.

 czytaj więcej »

Konferencja "Wyrok Sądu Arbitrażowego"

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej wraz z Katedrą Prawa Gospodarczego Prywatnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Izbą Przemysłowo-Handlową w Krakowie zapraszają do udziału w konferencji „Wyrok Sądu Arbitrażowego", poświęconej problematyce orzeczeń Sądu Arbitrażowego, ich treści, formy, a także związania wyrokiem i jego wpływem na sytuację osób trzecich. Konferencja organizowana jest przy wsparciu kancelarii prawnej CMS Cameron MCKenna.

 czytaj więcej »

Nowe regulacje rynku usług płatniczych i pieniądza elektronicznego

W dniu 13 maja 2014 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pt. „Nowe regulacje rynku usług płatniczych i pieniądza elektronicznego” zorganizowana przez Centrum Prawa Nowych Technologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Zmian.

 czytaj więcej »

II Targi Logistyki Służb Mundurowych 13-14 maja 2014 roku w Łodzi

Łodzianie w drugi tydzień maja wejdą krokiem marszowym wspólnie z licznymi przedstawicielami Wojska Polskiego i służb mundurowych z całego kraju. Już 13 maja rozpocznie się druga edycja  Targów  Logistyki Służb Mundurowych TLSM, która odbędzie się w Hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4. w Łodzi. Targom towarzyszyć będzie II Kongres, którego celem jest przybliżenie przedsiębiorcom możliwości i procedur współpracy ze służbami mundurowymi. Gościem specjalnym podczas dwudniowego święta służb mundurowych będzie Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. broni Edward Gruszka.

 czytaj więcej »

Tax’n’You: ruszyła VII edycja konkursu podatkowego KPMG

Do 12 maja można zgłaszać swój udział w konkursie podatkowym Tax’n’You organizowanym już po raz siódmy przez KPMG! Finaliści otrzymają m.in. oferty płatnych praktyk, a studentom, którzy znajdą się na podium, firma zaproponuje umowy o pracę w KPMG.

 czytaj więcej »

GALA IT FUTURE AWARDS 2014

GALA IT FUTURE AWARDS 2014, NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE - 10 CZERWCA 2014

 czytaj więcej »

Jubileuszowy X Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

to najważniejsze i najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie organizacyjno-szkoleniowe w Polsce odbywające się nieprzerwanie od 2005 roku, mające istotne znaczenie i wpływ na stan bezpieczeństwa państwa firm i instytucji.

 czytaj więcej »