Patronaty , strona 6 - Patronaty

Ruszyły pierwsze spotkania informacyjne NKL

Już 5 maja w Warszawie oraz 7 maja we Wrocławiu odbędą się pierwsze spotkania informacyjne dla przedsiębiorców i specjalistów odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi w firmach. Spotkania organizowane są w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Szkoły Głównej Handlowej „Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa”. Podczas wydarzeń po raz pierwszy zostanie zaprezentowane innowacyjne Narzędzie Pomiaru Wartości Kapitału Ludzkiego (NKL),
a przedsiębiorcy i menadżerowie dowiedzą się jak wykorzystać gromadzone dane o zasobach ludzkim dla podniesienia konkurencyjności swojej firmy. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

 czytaj więcej »

II Targi Logistyki Służb Mundurowych w terminie 13-14 maja 2014 roku w Łodzi

Już po raz drugi Międzynarodowe Targi Łódzkie organizują Targi  Logistyki Służb Mundurowych TLSM, które odbędą się w terminie 13-14 maja 2014 roku w Łodzi. Targom towarzyszyć będzie II kongres, którego celem jest przybliżenie przedsiębiorcom możliwości i procedur współpracy ze służbami mundurowymi. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Szef Inspektoratu Sił Zbrojnych gen. broni Edward Gruszka, natomiast Partnerem Branżowym zostało Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych.

 czytaj więcej »

Instrument Szybkiego Reagowania receptą na spowolnienie gospodarcze

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspiera firmy zmagające się ze skutkami spowolnienia gospodarczego, realizując ogólnopolski program Instrument Szybkiego Reagowania (ISR).  2,5 letnia pomoc ekspertów  okazała się potrzebna  i skuteczna.

 czytaj więcej »

Konferencja "Cyfryzacja sieci elektroenergetycznych" pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Gospodarki

Rozpoczęta i stale intensyfikowana modernizacja sieci elektroenergetycznych, utożsamiana często z hasłem Smart Grid, zaczyna mieć olbrzymie znaczenie dla funkcjonowania całej energetyki. Przebieg tego procesu w krajach wysokorozwiniętych wskazuje, że informatyzacja, elektronizacja i automatyzacja systemów elektroenergetycznych powoduje gwałtowny wzrost opłacalności przestawiania tych systemów na odnawialne źródła energii (OZE).

 czytaj więcej »

Rola działu HR w przedsiębiorstwie

Polskie przedsiębiorstwa wciąż postrzegają działy HR jedynie jako wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu organizacji. Mimo zmieniających się standardów w zakresie kreowania polityki personalnej, pracownicy HR rzadko pełnią rolę doradców strategicznych zarządu. Zmiana pozycji HR w firmie wymaga zmiany świadomości przedsiębiorców w zakresie korzyści wynikających ze strategicznego podejścia do zarządzania zespołem. HRowcom brakuje uniwersalnych i rzetelnych narzędzi do diagnozowania potencjału zasobów pracowniczych. Dysponując sprawdzonymi metodami oraz twardymi danymi na temat sytuacji kadrowej mają szansę stać się partnerem do rozmów z właścicielami i członkami zarządu swoich firm.

 czytaj więcej »

III Forum Przedsiębiorców – INNOWACJA DROGĄ DO ROZWOJU

Przedsiębiorcy to ludzie konsekwentni w dążeniu do wyznaczonego sobie celu, po wielokroć działający wbrew utartym zwyczajom i przyjętym stereotypom. Jak dowodzą liczne przykłady, droga „pod prąd”, na pozór wbrew zdrowemu rozsądkowi, często jest jednak drogą innowacji, która prowadzi do szybkiego rozwoju i rynkowego sukcesu firmy.

 czytaj więcej »

Targi IT FUTURE EXPO 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie, 10-11 czerwca 2014!

Wydarzenie Targi IT Future Expo to jedyna tego typu impreza B2B w Polsce. Podczas targów zostanie zaprezentowana oferta ponad 100 firm z Polski i Europy, obejmująca innowacyjne technologie informatyczne, zarówno w obszarze rozwiązań software jak i hardware.

 czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej

Nowe prawo chroniące konsumentów tematem tegorocznej edycji Targów Wiedzy Konsumenckiej

 czytaj więcej »

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego

„Pomyśl zanim wrzucisz - dbaj o swoją tożsamość”, to kolejna, już 4 edycja konkursu „Edukacji z Panem T.I.K.iem”,  poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne wraz z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie.  Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.  Poprzednie edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym.  Patronat nad tegoroczną edycją objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Mazowiecki Kurator Oświaty, patronat medialny objął Przegląd, partnerem została Fundacja Dzieci Niczyje. Organizatorów konkursu podczas wszystkich edycji wspiera Firma Synermedia.

 czytaj więcej »

Projekt PARP oraz SGH pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej

Dlaczego warto dokonywać pomiarów kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwie? Jak skutecznie wykorzystać zasoby zespołu do zdobycia przewagi konkurencyjnej na rynku? Czy opłacalne jest inwestowanie w rozwój kadr? Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą znaleźć Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie z ekspertami SGH. Specjaliści zapraszają przedsiębiorców do udziału w innowacyjnym projekcie „Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa”.

 czytaj więcej »

Konkurs dla profesjonalistów PRotony 2014

Osiem kategorii na ósmą edycję PRotonów!!

 czytaj więcej »

II Konferencja Liderów Franczyzy BEST FRANCHISE

Chcesz wiedzieć jak najlepiej zarządzać systemem franczyzowym? Rozwiń biznes wykorzystując sposoby, które przyniosły sukces liderom rynku. Odwiedź Konferencję Liderów Franczyzy w dniach 27-28 marca br.

 czytaj więcej »

adUniverse 2014!

Cały ekosystem marketingowy na Stadionie Narodowym podczas adUniverse 2014!

 czytaj więcej »

XXI Giełda Wynalazków Nagrodzonych w 2013 roku

XXI Giełda Wynalazków Nagrodzonych w 2013 roku na Światowych Targach i Wystawach Wynalazczości

 czytaj więcej »

Sukces projektu PARP

Realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości program Instrument Szybkiego Reagowania (ISR), skierowany do przedsiębiorców, którzy odczuwają skutki spowolnienia, zbliża się do końca. Przez dwa lata uczestnicy programu skorzystali z 1500 różnorodnych pakietów usług szkoleniowych i doradczych, szacowanych na łączną kwotę ponad 27 mln złotych.

 czytaj więcej »

Dzień bez Długów 2013

Już po razy piąty Grupa KRUK zaprosiła do obchodów Dnia bez Długów, aby zwrócić uwagę Polaków na problem zadłużenia i jednocześnie zmobilizować ich do działania. To nie tylko komunikat dla osób borykających się z zadłużeniem, ale do wszystkich, którzy mogą poprawić swoją kondycję finansową i nauczyć się rozsądnie zarządzać pieniędzmi.

 czytaj więcej »

Konferencja PGNiG „Transformacja – Jak odpowiedzialnie zarządzać procesem zmian”

„Transformacja – Jak odpowiedzialnie zarządzać procesem zmian?” to hasło przewodnie piątej już edycji konferencji z cyklu „Odpowiedzialna energia” organizowanej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, która odbędzie się 25 listopada 2013 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wydarzenie zostało objęte patronatem Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera, Ministra Gospodarki, Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Partnerami konferencji są PwC Polska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz THINKTANK.

 czytaj więcej »

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2013

18 listopada rozpocznie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2013.

 czytaj więcej »

Europejski Tydzień MŚP w Polsce

KONFERENCJA "Europejski Tydzień MŚP w Polsce. EUROPEJSKIE PROGRAMY WSPARCIA BIZNESU W POLSCE - DZIŚ I JUTRO” odbędzie się w Warszawie, 28.11.2013 roku, w siedzibie Ministerstwa Gospodarki przy Placu Trzech Krzyży 3/5.

 czytaj więcej »

Reklama