Patronaty , strona 4 - Patronaty

VIII Polski Kongres Inteligentnych Systemów Transportowych

Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS POLSKA serdecznie zaprasza do udziału w VIII POLSKIM KONGRESIE ITS - Inteligentnych Systemów Transportowych, który odbędzie się w dniach 26-27 maja 2015 r. w hotelu Novotel Centrum w Warszawie.

 czytaj więcej »

Forum Zmieniamy Polski Przemysł

9 lutego 2015
Warszawa, hotel Sheraton ul. B. Prusa 2

 czytaj więcej »

Ogólnopolskie eliminacje konkursu Jessup w Łazarskim

Uczelnia Łazarskiego jest gospodarzem rundy krajowej międzynarodowego konkursu „The Phillip C. Jessup International Moot Court Competition”, który odbędzie się w dniach 10-11 lutego 2015 r. W dwudniowych eliminacjach wezmą udział cztery drużyny uniwersyteckie. Zwycięzcy będą na początku kwietnia reprezentować Polskę w rundzie międzynarodowej w Waszyngtonie, w której zmierzą się zespoły z ponad 50 państw.

 czytaj więcej »

Korzyści z przyjęcia praktykantów będzie można zmierzyć

Rozpowszechnienie systemu dualnego kształcenia ma być kolejnym krokiem na drodze do zmniejszenia bezrobocia wśród młodych obywateli Unii Europejskiej. Warunkiem powodzenia projektu jest jednak zaangażowanie przedsiębiorców. Aby ich zachęcić, Unia Europejska stworzy narzędzie ewaluacyjne, które pozwoli pracodawcy zmierzyć wartość kapitału ludzkiego, a przy okazji dostrzec korzyści płynące z przyjmowania praktykantów. Do udziału w konsultacjach i pracach nad narzędziem zaproszono Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

 czytaj więcej »

Property Forum Poznań

13.01.2015 r. Poznań, hotel Sheraton, Bukowska 3/9

 czytaj więcej »

Property Forum Katowice

16.01.2015 r. Katowice, hotel Angelo, ul. Sokolska 24

 czytaj więcej »

Orange, Bogdanka, Energa oraz Tauron z najlepszymi raportami społecznymi

W 8. edycji konkursu „Raporty Społeczne - nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu” zwyciężyły firmy: Orange Polska S.A.,  Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., Energa SA oraz Tauron Polska Energia SA. Wyniki zostały ogłoszone 9 grudnia podczas konferencji Raporty Społeczne 2014.

 czytaj więcej »

Raportowanie społeczne trendem przyszłości

Poszanowanie praw człowieka, przeciwdziałanie korupcji czy zarządzanie różnorodnością na różnych poziomach zarządzania i nadzoru – o te kwestie pytają zagraniczni inwestorzy, by oszacować długoterminową rentowność firm i ich przygotowanie do podejmowania przyszłych wyzwań i kryzysów. Niewielu polskich przedsiębiorców raportuje takie informacje, tymczasem już wkrótce dla części firm będą one obowiązkowe. Tak określiła to dyrektywa Rady Unii Europejskiej przyjęta 29 września 2014 roku.

 czytaj więcej »

„OPODATKOWANIE DOTACJI UNIJNYCH”

Seminarium 5 grudnia 2014 r. 10.00-14.00 Uniwersytet Warszawski

 czytaj więcej »

Forum Dobrego Designu

Forum Dobrego Designu– program spotkania

 czytaj więcej »

Centrum Konferencyjne Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie

Forum Dobrego Designu – już 10 grudnia wyjątkowe spotkanie z największymi twórcami i znawcami wzornictwa w Polsce

 czytaj więcej »

X Konferencja Nafta/Chemia

10 grudnia 2014 r. Warszawa, hotel Sheraton, B. Prusa 2

 czytaj więcej »

Konferencja Górnictwo 2014

19 listopada 2014 r. Katowice, Biuro Centrum, Mickiewicza 29

 czytaj więcej »

TRANS POLAND 2014 – TARGI ROSNĄ W SIŁĘ!

W  Warszawie rozpoczną się kolejne już Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki Trans Poland. Sukces poprzedniej edycji postawił wysoko poprzeczkę, dlatego w tym roku prace nad targami i programem towarzyszącym są jeszcze intensywniejsze niż w roku ubiegłym.

 czytaj więcej »

K O M U N I K A T

Uprzejmie informuję, że w niedzielę 19 października br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, nadawanych przez Ligę Krajową.

 czytaj więcej »

Nowoczesne sposoby wspierania przedsiębiorczości - teraz na wyciągnięcie ręki

Dla nowopowstających podmiotów istotne znaczenie ma przede wszystkim finansowanie działalności i utrzymanie płynności. Podmioty już obecne na rynku natomiast oczekują innowacji w zakresie optymalizacji kosztów i przyspieszania procesów zachodzących w firmie. W obu przypadkach warto znać różne możliwości, aby lepiej dopasowywać je do charakterystyki prowadzonej działalności. Istnieje wiele sposobów na pozyskanie środków na działalność biznesową. Każda z form wsparcia ma swoje wady i zalety, dlatego warto rozejrzeć się za nowymi rozwiązaniami, które pozwolą długofalowo planować koszty, a z których będzie można korzystać bez dodatkowych inwestycji – wśród nich, dostępne już wkrótce innowacyjne Narzędzie pomiaru wartości Kapitału Ludzkiego (NKL).

 czytaj więcej »

Praktycy biznesu dyskutują o NKL

Polscy przedsiębiorcy zaczynają doceniać znaczenie narzędzi, które mają im pomóc w ocenie jakości kapitału ludzkiego. W czasie wydarzeń kierowanych do sektora MŚP oraz branży HR, pytają o dostępność oraz funkcjonalność takich narzędzi, a także interesują się możliwościami integracji nowych systemów z tymi już istniejącymi w ich firmach. Dużą zmianą w podejściu przedsiębiorców do tematu wartości kadr jest zadeklarowana gotowość wdrożenia innowacyjnych rozwiązań. Jednym z narzędzi budzących zainteresowanie przedsiębiorców jest przygotowywane przez PARP i SGH innowacyjne Narzędzie pomiaru wartości Kapitału Ludzkiego (NKL), które ma być odpowiedzią na potrzeby polskich przedsiębiorców w zakresie gromadzenia i analizowania danych na temat stanu kadr.

 czytaj więcej »

Reklama