Ranking 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki "Dziennika Gazety Prawnej"

-Za każdym razem, kiedy słucham komentarzy po naszych rankingach, uśmiech rozkwita mi na ustach. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego, jak pobieżnie czytamy i jakimi schematami się kierujemy w naszych osądach. Nie inaczej będzie w tym roku. Zapewne padną słowa o kuriozalności zestawienia, niezrozumiałości kryteriów i zadziwiającej kolejności osób na liście. Tak się jednak składa, że od pięciu lat, czyli od kiedy publikujemy rankingi wpływowych w gospodarce, niezmiennie są one subiektywne. Redakcja i tylko redakcja ocenia potencjalnych kandydatów oraz ich wpływ na polską rzeczywistość gospodarczą w danym roku. Taki mamy ranking! Nieobiektywny - mówi Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna DGP.

Zdjęcie
1 / 12

1. Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Menedżer i animator projektu dobrej zmiany, którego każdą wypowiedź inwestorzy traktują jak głos wyroczni. Wprawdzie jego byli współpracownicy twierdzą, że w wielu kwestiach ekonomicznych nie ma własnego zdania lub zmienia je w zależności od dynamiki politycznej, to właśnie on nadaje dziś ton życiu gospodarczemu w Polsce. Po ośmiu latach rządów PO, która pilnowała kondycji systemu bankowego z nie mniejszą troską niż wskaźników makroekonomicznych, przyszedł czas ulżenia zwykłemu obywatelowi. Choć na zaawansowanym etapie prac jest na razie tylko ustawa 500+, wśród priorytetów Kaczyńskiego są też podniesienie kwoty wolnej, obniżenie wieku emerytalnego i darmowe leki dla najuboższych seniorów.

Pełne uzasadnienie czytaj w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej>>>

Fot. DrabikPany / Flickr.com

autor: p
źródło: Flickr.com

facebooktwittergoogle
statystyki
 • do.ja(2016-02-12 22:38) Odpowiedz 20

  Kopacz uzyskała najwięcej głosów polaków w ubiegłorocznych wyborach, była przed Jarosławem Kaczyńskim, ale jako partia przegrali. Chociażby to tlumaczy jak się tu znalazła

 • ja(2016-02-12 11:43) Odpowiedz 00

  skąd kopaczowa w tym zestawieniu?!

 • jaja(2016-02-23 12:19) Odpowiedz 00

  Bardzo subiektywne to zestawienie...

 • fix(2016-02-24 23:31) Odpowiedz 00

  Po kiego ten Obłuda tu?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama