Narodowy Dzień Sportu: Czemu Polakom brakuje motywacji?

3 października to Narodowy Dzień Sportu. Jak zmotywować się do działania, zmiany nawyków żywieniowych czy wychować przyszłego mistrza? Poniżej znajdą Państwo komentarze i wyniki badań psychologów Uniwersytetu SWPS z zakresu psychologii sportu i motywacji.

windsurfing, woda, sport, lato

żródło: ShutterStock

Młodzi sportowcy są bardziej zmotywowani i zaangażowani w pracę zespołu, gdy mają indywidualny kontakt z trenerem i są przez niego postrzegani nie tylko jako skuteczni zawodnicy, ale także jako ludzie funkcjonujący poza sportem – wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie SWPS.

Aleksandra Krukowska, obecnie absolwentka psychologii w języku angielskim Uniwersytetu SWPS w Warszawie, w ramach pracy magisterskiej postanowiła zbadać problematykę stylu przywódczego trenera w sporcie młodzieżowym. Pod naukowym okiem uznanych psychologów sportu, prof. Artura Poczwardowskiego z Denver University i dr. Dariusza Parzelskiego z Uniwersytetu SWPS, przebadała 12 młodych siatkarzy i ich trenera. Wykazała, że młodzi zawodnicy, traktowani przez trenera indywidualnie, mający z nim dobry, bliski kontakt i wsparcie w rozwoju, wykazują wysoki poziom motywacji i zaangażowania w sporcie. Wyniki zaprezentuje w Atlancie podczas konferencji psychologii sportu organizowanej przez Association for Applied Sport Psychology (AASP) w październiku 2012 roku.

statystyki

Komentarze (2)

 • A kto wymyślił ten kretyński tytuł,(2015-10-03 16:38) Zgłoś naruszenie 00

  Żyd, Niemiec, Rusek?

  Odpowiedz
 • Polakom? A Finom,(2015-10-03 13:15) Zgłoś naruszenie 00

  Duńczykom, Albańczykom, no i takim tam? Dlaczego Pani "bada" Polaków? Bo kto inny by Panią pognał w cholerę, a POlacy płacą. Zabierają pieniądze Polakom i jako POlacy płacą za ten gie-bells'izm stosowany. Wkrótce będziemy tak zakręceni jak, nie przymierzając, Szwedzi.

  Ale, mimo wszystko, że też Szkołę Psychologii Społecznej stać na taka reklamę jak ta, no no.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!