Gazeta Prawna - największy dziennik gospodarczy

wpisz frazę, którą chcesz wyszukać

Logo Forum

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 503 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 51  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dla kresowiaków
PostNapisane: 29 sty 2010, o 20:54 
to Ty Ixie?

Nie. Autorką jest Monika Stankiewicz - Kopeć
Patrz: Kresy
Link:http://www.kresy.pl/literatura
======================
Pisz Waćpan(i), bo choć to znamy, ale przypomnienie mile gra w duszy i sercu.

PostNapisane: 29 sty 2010, o 20:55 
Gość napisał(a):
Gość napisał(a):
Obrazek

PostNapisane: 29 sty 2010, o 21:16 
Gość napisał(a):
Obrazek

PostNapisane: 30 sty 2010, o 05:54 
Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Emil Legowicz nazwał akt nadania tytułu Bohatera Ukrainy przez prezydenta Juszczenko spoliczkowaniem narodu polskiego.

Kradzież napisu na bramie hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz „Arbeite Macht Frei” wywoła fale protestów na całym świecie, a odznaczenie faszysty Bandery, na sumieniu którego tysiące niewinnie zamordowanych ludzi, pozostaje w cieniu politycznej poprawności władz tak w Polsce, jak i innych krajów europejskich.
Ale wyrok Juszczence i faszyzmowi ukraińskiemu ogłaszają uczciwi politycy znad Dniepru. Także naród ukraiński, nie bacząc na manipulacje historyczne nacjonalistów, w swojej większości potępia nazistów spod znaku OUN-UPA, obalając mit, że to Bandera walczył o niepodległe i demokratyczne państwo ukraińskie.

PostNapisane: 30 sty 2010, o 10:46 
Pomarańczową rewolucję poparł Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński... Juszczenko się nie zmienił, ciągotki miał przed pomarańczową rewolucją, nikt panom prezydentom nie powiedział, służby specjalne nie potrzebne, gazety wystarczyło czytać, "biały wywiad".

PostNapisane: 30 sty 2010, o 12:36 
Gość napisał(a):
Pomarańczową rewolucję poparł Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński... Juszczenko się nie zmienił, ciągotki miał przed pomarańczową rewolucją, nikt panom prezydentom nie powiedział, służby specjalne nie potrzebne, gazety wystarczyło czytać, "biały wywiad".

Janukowycz i Timoszenko nie nacjonaliści, może dojdzie do pojednania, bo zrobienie z Bandery bohatera to skandal!

PostNapisane: 30 sty 2010, o 12:48 

Bardzo dobre te mapy. Tylko dlaczego u mnie w domu o Malborku mówili Marienburg

PostNapisane: 30 sty 2010, o 12:53 
Obrazek

PostNapisane: 30 sty 2010, o 15:51 
Gość napisał(a):
Gość napisał(a):

Janukowycz i Timoszenko nie nacjonaliści, może dojdzie do pojednania, bo zrobienie z Bandery bohatera to skandal!

quote="Sydonia von Borck"]
siwek napisał(a):
re siwek napisał(a):
Mała dygresja. Wojciechowski się myli albo mataczy. Na wejście Ukrainy do UE, P
Ale chyba ma rację, że Ukraińcom do UE wcale się tak nie śpieszy ... a i droga (pomijając polityczną) gospodarcza daleka. U nas PRYWATNE było od zawsze a u nich?
Nigdy tam nie byłem, ale powiedz czy to nie są dwie połówki bez względu na kolory? JA(bis).

Wybacz, ale usnąłem, po atrakcjach na Rod Laver Arena. Masz rację i nie masz racji. W dodatku sam nie mam pewności że rozumiem co tam się dzieje, był okres że byłem tam 2-3 razy w miesiącu, miałem tam plany byznesowe, na szczęście nic z tego nie wyszło. Ale chętnie się podzielę swoimi przemyśleniami na ten temat. Jedno wiem, byłem w Kijowie, w Odesie, a współczesną Hałyczyna, jak oni nazywają ziemię którą Stalin zabrał Polsce, poczynając od Szackich jezior po Huculszczyznę znam jak własną kieszeń i nigdy nie spotkałem Ukraińca który by był przeciw UE. Nie ma na Ukrainie partii, wyłączając kryptokomunistę Symonenkę ale to debil, która by nie miała w swoim programie planów związania się z UE. A Janukowicz wręcz ściga się z Julką, kto skuteczniej te plany zrealizuje. Oprócz kablówki mam satelitę z rosyjskimi i ukraińskimi programami, więc czasem zaglądam na ich programy. Program UKR-1 należy do Juszczenki, Julka kontroluje 1+1 i kanał 5, reszta jest własnoscią oligarchów, więc kaptują za Janukowyczem.
To czy Ukraina chce czy nie chce, nie ma żadnego znaczenia, tu barierą nie do przeskoczenia jest twarde weto Francji i Niemiec.[/quote]

Witaj! Rozeźlił mnie mecz i nie chciało mi się wczoraj pisać. Przy okazji przyszła refleksja nad gazetową makulaturą. Jak dużo czasu kradnie Internet?

Wracając do sprawy nie mogę się spierać z tobą o realia, bo moja wiedza o sytuacji na Ukrainie pochodzi tylko z czytania i słuchania. Ty tam jeździsz.
Mam wątpliwości czy Ukraińcy, (jaka część) tęsknią za UE czy za poziomem życia w UE?
No, bo jeżeli ja czytam np. W Sewastopolu na Krymie deputowany do rady miejskiej Konstiantyn Zarudniew na znak protestu przeciwko dekretowi prezydenta Juszczenki spalił w centrum miasta paszport obywatela Ukrainy. W rozmowie z dziennikarzami radny Zarudniew powiedział, iż uczynił to z powodu, bo nie chce być obywatelem kraju, w którym faszystów odznaczają wysokimi orderami. Milicja wydobyła popioły paszportu jako dowód aktu spalenia państwowego dokumentu Ukrainy.

To, jakie to są czasy? Nasze lata 70?
Mentalność ludzka zmienia się bardzo wolno.
W 70 latach krwawy bunt stoczniowców Szczecina i Gdańska odbywał się przecież pod hasłami: socjalizm tak – wypaczenia nie.
Do rozjaśnienia 1980 potrzeba była 10 lat.
Jedno jest pewne. Jeżeli wygra Janukowicz to Tymoszenko wyprowadzi ludzi na ulice.
Ta baba nie odpuści a takie rzeczy jak to: - Premier Polski Donald Tusk, kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicholas Sarkozy pojawili się w klipie wyborczym premier Julii Tymoszenko, z którego wynika, że popierają jej kandydaturę na prezydenta Ukrainy.
Zamieszczony na YouTube film wywołał oburzenie opozycyjnej Partii Regionów, którą kieruje wyborczy rywal Tymoszenko, Wiktor Janukowycz.-
to pikuś. Tam będzie się jeszcze działo.

Jest to ponadto tygielek narodowościowy. Wspomniałeś o Hałyczynie. A na granicy ukraińsko – rumuńskiej?
Są przecież miejscowości gdzie ludzie, nie ruszając się z miejsca swych domostw musieli być obywatelami: Czechosłowacji, Niepodległej Karpackiej Ukrainy, Węgier, ZSRR. Teraz część z nich musi być obywatelami Ukrainy a część Rumunii.[/quote]

PostNapisane: 30 sty 2010, o 16:51 
Kresy Wschodnie / Polecane książki o Kresach

Polecam następujące książki, artykuły naukowe i popularno naukowe o Kresach Wschodnich pamiętniki i relacje .

Władysław Bukowiński, Do mich przyjaciół, Biały Dunajec-Ostróg 2001.

Henryk Cybulski Czerwone noce, Warszawa 1990

Zbigniew Fras, Galicja, Wrocław 2000.

Marek Koprowski, Między Bugiem a Sturem, Biały Dunajec 2008.

Witold Józef Kowalów, Szkice z dziejów kościelnych Ostroga i okolic, Biały Dunajec-Ostróg 2001.

Grzegorz Łukomski, Czesław Partacz, Bogusław Polak, Wojna polsko-ukraińska 1918-1919, Koszalin-Warszawa 1994.

Kazimierz Juliusz Nahlik, We Lwowie i na Pokuciu, Ścieżka mojej młodości, Kraków 2002.

Martin Pollack, Po Galicji, Wołowiec 2007.

Praca zbiorowa pod red. Czesława Partacza, Wołyń i Małopolska Wschodnia 1943-1944, Koszalin-Leszno 2004.

Leon Popek, Polacy i Kościół rzymskokatolicki na Wołyniu w latach 1918-1997, Lublin 1999.

Leon Popek, Wołyń podróż sentymentalna, Lublin 2000.

Andrzej Tłomacki, Sapiehowie, Linia kodeńska, Warszawa 1996.

Jan Zaleski, Polszczyzna Kresów Południowo-Wschodnich, Kraków 1998.

Jan Zaleski, Kronika życia, Kraków 1999.

Zbigniew Żyromski, Miasto kresowe - Monasterzyska wczoraj i dziś, Wrocław 2006.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 503 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 51  Następna strona