zaloguj się do e-DGP
Logo Forum

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1140, 1141, 1142, 1143, 1144, 1145, 1146 ... 1334  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kiedy wybuchnie III wojna światowa.
PostNapisane: 25 mar 2013, o 13:10 

Lazarencjusz napisał(a):
@Atraktorze. Na ogół piszesz ciekawe rzeczy. W większości zapewne masz rację. Natomiast "dowaliłeś" trochę z tą numerologią teraz. Ten tekst "Polak Karol Kardynał Wojtyła,Jan Paweł Drugi Papież" dający sumę liter 44 to już jest przesada. Można by w tym przypadku powymyślać inne zdania co też dadzą chciane wartości liczbowe ale chyba o to nie chodzi. Nie jestem jakimś przeciwnikiem numerologii, wręcz przeciwnie. Widzę natomiast, że sporo tu jest naciągnięte. Bardziej mi się widzi prawdziwa "numerologia" w sprawie choćby 11 września. Tam jest dużo więcej sytuacji, że wychodzi 11-ka i to głównie z jakichś dat (ogółem z cyfr).

Teraz z innej beczki. Nie wiem czy to było poruszane ale chciałbym się dowiedzieć czy wiadomo coś na temat autora tematu. Wiem, że miał wyjechać do USA książkę wydać. Czy coś wiecie na ten temat, gdyż ja przez spory czas nie bywałem na forum.

Witam:

Do" Lazarencjusza"
Nie przeczytałeś mojego tekstu uważnie!
Ja napisałem,że niektórzy z interpretatorów "Dziadów" A Mickiewicza uważają,że ten fragment dotyczy polskiego papieża Jana Pawła IIi przytoczyłem ich(nie swoje)argumenty!
Była to odpowiedż na dyskusję forumowiczów w tym temacie prowadzoną na innym forum!
Może faktycznie nie powinienem jej tu skopiować,bo akurat na tym forum na ten temat nie było dyskusji.
Będę teraz uważał i nie wszystko tu kopiował(własne wypowiedzi).
Czy fragment "Dziadów"dotyczy polskiego papieża nie wiem?
Napisałem tylko to co sądzą inni,czyli niektórzy interpretatorzy.
Aby uzasadnić ich twierdzenie przytoczyłem wiersz Juliusza Słowackiego,który jednoznacznie mówi o przyszłym polskim papieżu.
Myślę,że te przypuszczenie odnośnie fragmentu "Dziadów"bierze się stąd,że w wieku XIX wiele proroctw dotyczyło tego,że z Polski(ziemi Piastów)wyjdzie w XX wieku papież i Adam Mickiewicz jak też Juliusz Słowacki i inni twórcy polscy doskonale znali owe proroctwo.
Co się dzieje z Arteuzą?- nie wiem!
Mój znajomy,który przekazywał mnie informacje wyjechał na wykłady do Australii,przedtem będąc w USA i w tej chwili też na jego temat nic nie wie.
Jak coś będę wiedział to przekażę.
On (Arteuza)zabronił przekazywać swoich danych osobowych odnoszących się do tekstów i artykułów,które pisał jako" incognito" pod nikiem:"Arteuza" i muszę to uszanować.

Pozdrawiam:Atraktor

PostNapisane: 25 mar 2013, o 13:23 

Atraktor - jak zwykle bredzisz.

Napisałeś się co nie miara - ALE W OGÓLE NIE ODNIOSŁEŚ SIĘ MERYTORYCZNIE DO MOJEGO POSTU.

Ja nie napisałem, że ówczesna Polska była największa w Europie, nie napisałem, że była najsilniejsza
Była jednak światową (jak na ówczesne standardy) potęgą, obok innych potęg.

Powtórzę go jeszcze raz , bo ewidentnie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

"Polska w czasach nostradamusa była światową potęgą !!!
Była olbrzymim krajem!!!!
Pół Europy znajdowało się pod wpływem królów polskich!!"

A to oznacza, że nie można o niej pisać, tak jak ty:

"-M Nostradamus i tzw:Nostradamus Młodszy to w/g zdecydowanej większości uczonych
interpretatorów twórczości M Nostradamusa to ta SAMA POSTAĆ,
a ten drugi stworzył tych tekstów wielokrotnie więcej,
szcxzególnie do mniejszych krajów jakim jest Polska."

Czy teraz dotarło do ciebie co napisałem?? Czy potrzebujesz korepetycje z języka polskiego??

W nawiązaniu do pozycji ówczesnej Polski na arenie światowej - coś zaskakująco mało prorok nostradamus poświęcił jej miejsca...

Tu powtórzę swoje słowa:

nostardamus i jego tzw. przepowiednie to broń masowej dezinformacji.

Wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak NWO.

Wielu oskarża i wskazuje na to, że za NWO stoją żydzi.

Niektórzy wylewają na żydów niesłychane ilości pomyj, ale fakt jest faktem - za nwo stoją amerykańscy bankierzy, w większości o pochodzeniu semickim.

A wiemy, że Nostradamus był Żydem, który się ochrzcił. Czy naprawdę był chrześcijaninem, czy tylko go udawał, żeby ocalić życie?

Jakoś w tym przypadku nikomu to nie przeszkadza - a przecież istnieje możliwość, że
Nostardamus spisał tak naprawdę kłamstwa, aby zmanipulować ludzi.

Zrobił to w porozumieniu z ówczesnymi masonami, templariuszami czy jak ich tam nazwiemy.
Nie jest to przecież wiedza zakazana, albo tajemna, dostępna tylko wybranym.

Gdyby była to prawda, tajemne związki nie dopuściłyby do jej upublicznienia.

Tak więc jest to manipulacja - aby ludziom pomieszać w głowie tak, żeby nie wiedzieli co jest prawdą, a co kłamstwem.

Tak, aby - kto wie? - uznali Antymesjasza za Mesjasza, a prawdziwego Mesjasza odrzucili.

Oto całe clou "przepowiedni" Nostardamusa w nowożytnych czasach, od setek lat sterowanych przez tajemne bractwa.

Ostatnio edytowano 25 mar 2013, o 13:34 przez nikeraqen, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 25 mar 2013, o 13:29 

Ehh napisał(a):
Cytuj:
Np,czy uczy się tego powszechnie w szkołach i na uczelniach na świecie,że.ruch w kosmosie w tym planet wokół Słońca nie odbywa się ani po okręgu ,ani po elipsach,ale po spirali!!!

Atraktor, nie mówisz prawdy. Planety wokół Słońca obracają się po elipsie, dopiero wokół centrum galaktyki obracają się po spirali, co jest wynikiem zsumowania ruchu Planet wokół Słońca i pędzeniem w przestrzeni razem ze Słońcem.

Ale tak czy siak jest to trochę głupie, bo ruch w kosmosie można tylko opisać względem czegoś. Jak np. ziemi względem Słońca (elipsa), czy względem centrum galaktyki (spirala). Ale Galaktyki tez poruszają się w przestrzeni, a ziemia razem z naszą galaktyką. Jaką w takim razie drogę zatacza Ziemia sumując ruch wokół Słońca, galaktyki i i wraz z galaktyką? Tego nie wiemy.

Dlatego pisanie, że ziemia porusza się po spirali jest półprawdą.

Witam:

Jestem Kosmologiem więc wiem co mówię i piszę!

Spirala jest faktycznie elipsą przestrzenną trójwymiarową
Elipsa może być też formą płaską(w geometrii euklidesowej).
Spirala nie może być kołowa bo by jej nie było,choć możemy ją narysować jak każdą figurę geometryczną trójwymiarową na płaskiej kartce papieru.
Elipsa na kartce papieru może być formą geometryczną płaską,ale w kosmosie jest wszystko w ciągłym ruchu i elipsy nie mogą być formą płaską tylko są przestrzenną bo Wszechświat jest trójwymiarową przestrzenią geometryczną ,a wraz z czasem stanowi czterowymiarowe "continuum" czasoprzestrzenne o różnych wektorach rozbieżności!
Słońce wraz z układem planetarnym wokół środka Galaktyki wykonuje nie tylko ruch obrotowy wokół środka mas tego wielkiego zbioru gwiezdnego,ale również ruch w górę i w dół równika galaktycznego zakręcając się wokół niego w tak zwaną Wielką Spiralę Obrotową Galaktyki!
Na ten temat można pisać bardzo dużo,ale na tym skończę.
Powiem tylko tyle,że Ziemia po roku czasu nigdy nie znajduje się w tym samym miejscu w przestrzeni tak jak i inne ciała niebuieskie:planety,gwiazdy,galaktyki ich zbiory i td-najprawdopodobniej cała przestrzeń Wszechświata też się obraca spiralnie!!!

Pozdrawiam ;

Atraktor

PostNapisane: 25 mar 2013, o 13:31 

Atraktor napisał(a):

Spirala nie może być kołowa bo by jej nie było,choć możemy ją narysować jak każdą figurę geometryczną trójwymiarową na płaskiej kartce papieru......

Pozdrawiam ;

Atraktor

grunt to wujek google....

PostNapisane: 25 mar 2013, o 13:57 

nikeraqen napisał(a):
Atraktor napisał(a):

Spirala nie może być kołowa bo by jej nie było,choć możemy ją narysować jak każdą figurę geometryczną trójwymiarową na płaskiej kartce papieru......

Pozdrawiam ;

Atraktor

grunt to wujek google....

wujka google używa znany gajowy I MYSLIWY 3CIEJ ERPE,MAGISTER 11 DNIOWEJ HISTORII ZROBIONEJ NA MOTORZE Z TESCIEM ub DZIADZIA-ROJER-DEPTUŁA-RAKASZBAUM

PostNapisane: 25 mar 2013, o 17:32 

Do nikeraqena. Zgadzam się z Tobą w 100%, co do osoby Atraktora. Pan Atraktor nie dopuszcza do siebie faktów, niezgodnych z jego poglądami, stąd problemy z odczytaniem innych osób, następnie próba ich dyskredytowania i obrażanie. Ponadto cechuje go bardzo duży stopień uogólnień na poparcie swoich teorii np. większość komentatorów, niektóre źródła, większość badaczy itd.itp. Poza tym używa języka określającego swoje podglądy jako graniczące z pewnością, co już zakrawa na herezje. cdn

PostNapisane: 25 mar 2013, o 18:16 

nikaraqen napisał(a):

Największa w historii (XVII wiek) powierzchnia Rzeczypospolitej Obojga Narodów to było 990 tys km2. Europa ma 10,5mln km2

Więc jakie pół Europy?

PostNapisane: 25 mar 2013, o 18:56 

Do;
Nikeraqena,ziama i xero:

Dla mnie to wy bredzicie ,a nie ja!
Czy wam się to podoba czy nie będę pisał dalej co chcę i o czym chcę, bo nie piszę dla was.
Takie głupoty jakie wy piszecie, rzadko można spotkać i to w każdym temacie-gratuluję!

Atraktor

PostNapisane: 25 mar 2013, o 19:15 

funkykowal napisał(a):
nikaraqen napisał(a):

Największa w historii (XVII wiek) powierzchnia Rzeczypospolitej Obojga Narodów to było 990 tys km2. Europa ma 10,5mln km2

Więc jakie pół Europy?

Czytaj kolego ze zrozumieniem. Chodzi o Europę za czasów Nostradamusa XVI w !!!! Poczytaj kiedy ustalono granice pomiędzy euroazją.:?:

PostNapisane: 25 mar 2013, o 19:21 

Witam:

Do "funkykowała"

Napisałeś prawdę o ówczesnej Polsce i jest ich jeszcze więcej,ale ci ludzie tacy jak "nicaeraqwen,ziam i xero nie mają w ogóle zielonego pojęcia o niczym!
Oni piszą tak jakby chcieli żeby było,a po prostu było inaczeji do nich to nie dociera i nichyba ngdy nie dotrze!
Oni żyją jakimiś historycznymi mitami!
Nie odpowiadają też mi na zadane pytania,bo po prostu nie mają pojęcia o czym piszę.
Naomiast nie potrafią odczytać tego,że ja na ich pytania odpowiadam i to konkretnie!
O czy więc to świadczy?
Co do Polski to była w ówczesnym czasie najsilniejszym krajem w Europie środkowej (o czym niejednokrotnie pisałem),ale nie żadnym światowym ,czy europejskim mocarstwem-TO JEST BREDZENIE!
Ten mit o polskiej mocarstwowości został zbudowany przez polską romantyczną literaturę w XIX wieku w czasie kiedy nie było Polski na mapie Europy.
Jeszcze raz oświadczam(nie dociera to do m.innymi"nikareqena"),że Litwa była niepodległym państwem złączonym z Polską tylko osobą Króla tak jak teraz Kanada czy np; Australia z Wielką Brytanią!
I niech odpowie na to czy się z tym zgadza ,czy nie!
Mapa którą przedstawił wyrażnie pokazuje ,granicę między Polską a Litwą na niej Polska to monarchia byłego Króla Kazimierza Wielkiego.
Oni nie odpowiadają w ogóle na moje pytania ,natomiast manie rozumieją moich odpowiedzi
Wszystko to co najmniej dziwne.
Mit o mocarstwowej Polsce się jeszcze bardziej utrwalił w XX wieku,ale z prawdą historyczną ma mało wspólnego,tak samo zresztą jak szereg innych mitów dotyczących nie tylko Polski ,ale i innych narodów i państw.

Pozdrawiam:Atraktor

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 1140, 1141, 1142, 1143, 1144, 1145, 1146 ... 1334  Następna strona