PODSTAWA DO NALICZENIA ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO

BEADYM

PODSTAWA DO NALICZENIA ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO

Postautor: BEADYM » 19 lut 2009, o 14:35

JAK USTALIĆ PODSTAWĘ DO OBLICZENIA ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO W NASTĘPUJĄCYM PRZYPADKU: PRACOWNIK W 2007 ROKU ULEGŁ WYPADKOWI PRZY PRACY Z TEGO TYTUŁU MIAŁ PŁACONY ZASIŁEK WYPADKOWY A PÓŹNIEJ POBIERAŁ ŚWIADCZENIE REHABILITACYJNE. PO ZAKOŃCZENIU ŚWIADCZENIA PRZESZEDŁ NA RENTĘ PO CZYM PONOWNIE ZATRUDNIŁ SIĘ W FIRMIE NA INNYM STANOWISKU OD 07/2008. JEDNAK LECZENIE Z TYTUŁU WYPADKU NIE ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE. W 11/2008 PRZEBYWAŁ NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM 2 DNI I PODSTAWĄ DO JEGO NALICZENIA BYŁY ZAROBKI OD 07/2008 DO 10/2008. w STYCZNIU BIEŻĄCEGO ROKU KORZYSTA ZE ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO DOTYCZĄCEGO I BĘDĄCEGO KONTYNUACJĄ LECZENIA Z TYTUŁU WYPADKU PRZY PRACY Z 2007 ROKU ( NA PODSTAWIE ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIEGO).
I WŁAŚNIE ZA MIESIĄC STYCZENŃ PRZYJĘTA ZOSTAŁA PODSTAWA Z ZAROBKÓW OD 07/2008 DO 10/2008 . CZY PODSTAWA NIE POWINNA BYĆ PONOWNIE PRZELICZONA ZA OKRES OD 07/2008 DO 12/2008? CZY TEŻ NIE POWINNA BYĆ WZIĘTA ŚREDNIA Z OKRESU KIEDY BYŁ NALICZANY WYPADEK PRZY PRACY?
Reklama

efcia
Posty: 222
Rejestracja: 25 sty 2009, o 17:08

Re: PODSTAWA DO NALICZENIA ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO

Postautor: efcia » 20 lut 2009, o 11:47

podstawa została przyjęta prawidłowo... pod warunkiem, że lipiec był pełnym miesiącem zatrudnienia


podstawy wymiaru zasiłku przysługującego u tego samego pracodawcy nie ustala się na nowo, jeżeli między okresami pobierania zasiłków, zarówno tego samego rodzaju, jak i innego rodzaju nie było przerwy albo przerwa była krótsza niż trzy miesiące kalendarzowe

art. 43 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2005 r. nr 31, poz. 267 z późn. zm.)


Wróć do „Praca i ubezpieczenia społeczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości