zasiłek rodzinny

anex

zasiłek rodzinny

Postautor: anex » 28 lip 2008, o 21:00

Czy przysługuje prawo do zasiłku rodzinnego na studiujące dziecko?
Reklama

amlap
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2008, o 14:21

Re: zasiłek rodzinny

Postautor: amlap » 30 lip 2008, o 14:35

Dzisiaj dowiedziałam się od urzędniczki w MOPS-ie, że zasiłek rodzinny nie przysługuje na dziecko studiujące w systemie studiów dziennych ! zaś przysługuje na studentów studiów zaocznych, wieczorowych,policealnych,eksternistycznych.
Skąd ta paranoja ?
Gdzie szukać przepisów prawnych odnośnie tej kwestii ?
Kto w ogóle wydał TAKIE zarządzenie ? Jestem zbulwersowana. Nie bez powodu funkcjonuje powiedzenie ...biednemu wiatr w oczy... a bogatemu nawet byk się ocieli !
Jeśli ktoś potrafi mnie oświecić w tej materii (zasiłku) to bardzo proszę, sama nie wiem gdzie szukać źródeł tej paranoi.
Z poważaniem
emerytka której dziecko będzie studiować 400 km poza domem

Pani z okienka

Re: zasiłek rodzinny

Postautor: Pani z okienka » 26 sie 2008, o 09:09

Zasiłek rodzinny na studiujące dziecko przysługuje do 24 roku życia TYLKO w przypadku, gdy dziecko to posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (niepełnosprawność musi powstać przed 21 rokiem życia) lub znacznym stopniu niepełnosprawności (nie ważny jest wiek w tym wypadku). Oczywiście trzeba jeszcze spełnić kryterium dochodowe - 583 zł na osobę w rodzinie. A i nie jest ważne czy dziecko jest studentem dziennym, zaocznym, wieczorowym, policealnym, itp. A szczegóły są w ustawie o świadczeniach rodzinnych z 2003 roku - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na pewno znajdzie ustawę i rozporządzenia wykonawcze, (z późniejszymi zmianami). Polecam również www.sejm.gov.pl z zakładką prawo -a na marginesie - Pani w okienku coś musiało się poplątać jak udzielała wyjaśnień.

Gość

Re: zasiłek rodzinny

Postautor: Gość » 30 wrz 2008, o 10:23

to paranoja ja też dowiedziałam się dzisiaj że nie należy mi się zasiłek na studiującą córkę,jest na 1 roku studiów dziennych a moj dochód to 440 zł na osobę zabrali nawet te żałosne 68 zł beznadzieja


Wróć do „Praca i ubezpieczenia społeczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości