Gazeta Prawna - największy dziennik gospodarczy

wpisz frazę, którą chcesz wyszukać

Logo Forum

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: amortyzacja jednorazowa
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 14:40 
zakupiłam sprzet komputerowy i dokonałam jednorazowej amortyzacji wpisując to w KUP w KPiR -mam pytanie:
1. jesli jestem vatowcem małym podatnikiem to wyszczegolniam to jako moj srodek trwaly w pit 7k czy razem sumuje z pozostałymi
2. czy na koniec roku robiac spis natury, wyposazania, tą odpisaną jednorazowo amortyzację w KUP w całości jednorazowo w KUP ujmuje w tym spisie czy juz nic z nia nigdy nic nie robie

Tytuł: Re: amortyzacja jednorazowa
PostNapisane: 14 kwi 2008, o 18:48 
Nie można w tej chwili w pełni odpowiedziec na Twoje pytanie. Proszę podaj cenę zakupu netto - bez VAT-u.

PostNapisane: 15 kwi 2008, o 09:00 
cena zestawu to 2200 netto

PostNapisane: 15 kwi 2008, o 18:22 
1. Zakupiony zestaw komputerowy można:
- przyjąc do ewidencji wyposażenia w wartości netto 2.000.00 zł;
- przyjąc do ewidencji środków trwałych w wartości netto 2.000,00 zł;
2. Podatkowo:
- zestaw komputerowy przyjęty do ewidencji wyposażenia zaksięgowac jednorazowo w kup;
- zestaw komputerowy przyjęty do ewidencji środków trwałych można jednorazowo amortyzowac i zaksięgowac w kup;
- zestaw komputerowy przyjęty do ewidencji środków trwałych można amortyzowac przyjmując odpowiednią stawkę
amortyzacyjną i miesięcznie księgowac w kup.
3. Deklaracja VAT-7:
- w przypadku przyjęcia do ewidencji wyposażenia - do kolumny nabycie towarów i usług pozostałe
- w przypadku przyjęcia do ewidencji środków trwałych - do kolumny nabycia towarów i usług zaliczanych u podatnika do
środków trwałych
4. Inwentaryzacja:
- wyposażenie na końcu roku ilościowo bez wartości;
- środki trwałe co dwa lata bez wartości.
Pozdr.

PostNapisane: 15 kwi 2008, o 18:36 
Czy dobrze rozumiem?
jeszcze jedno pytanie dla uszczegółowienia mojej wiedzy:
- zestaw komputerowy przyjęty do ewidencji środków trwałych można jednorazowo amortyzowac i zaksięgowac w kup -
tzn ze jednorazowo odpisuje cala amortyzacje i to jest nadal moim środkiem trwałym czy w ewidencji srodkow trwałych likwiduje już te pozycje bo cala kwotę odpisałam jednorazowo?

A jak odpisałam to czy należy tak zrobic w deklaracji VAT:
w przypadku przyjęcia do ewidencji środków trwałych - do kolumny nabycia towarów i usług zaliczanych u podatnika do środków trwałych czy
po prostu wpisuje już do kolumny nabycie towarów i usług pozostałe?

PostNapisane: 16 kwi 2008, o 07:05 

1. Zestaw komputerowy po jednorazowej amortyzacji nadal pozostaje w ewidencji środków trwałych. Z ewidencji środków trwałych wycofujesz środek trwały dopiero w przypadku faktycznej - fizycznej likwidacji.
2. Zakupiony, oddany do użytkowania, zaliczony do środków trwałych, wykazujesz w deklaracji VAT w kolumnie nabycia towarów i usług zaliczanych u podatnika do środków trwałych. Sposób amortyzacji nie wywołuje żadnych skutków w podatku VAT>
Pozdr.

PostNapisane: 16 kwi 2008, o 08:27 
a w przypadku gdy wnosze swój komputer, faks itp. nie majac na niego dowodu zakupu tj. faktur to wtedy wpisuje go do srodków trwałych a w deklaracji VAT go juz nie ujmuje?

PostNapisane: 16 kwi 2008, o 12:06 

W przypadku gdy wnosisz do własnej "firmy" wyposażenie lub środek trwały sporządzasz protokół przekazania i postępujesz tak jak byś zakupiła w cenach brutto (wartośc powinna byc realna). Tak wprowadzonych do ewidencji środków trwałych lub wyposażenia nie ujmujesz w deklaracji VAT.

PostNapisane: 20 kwi 2008, o 14:44 
dziękuje bardzo za pomoc :D
naprawde fantastyczna zwięzła jasna odpowiedz

PostNapisane: 15 wrz 2009, o 11:29 
Proszę o odpowiedź na następujące pytanie: zakupiłam do firmy samochód ciężarowy Citroen Berlingo, dowodem zakupu jest umowa kupna- sprzedaży samochodu. Umowa jest na moje nazwisko, jestem właścicielką tejże firmy.
Wartość pojazdu 3000 zł. Chcę zamortyzować ten samochód jednorazowo. Czy prawidłowo zrobiłam wrzucając tę umowę w koszty ( księga KPiR bez Vat- bo umowa) i jak wykazać to na deklaracji VAT, skoro na umowie jest tylko kwota brutto?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona