zaloguj się do e-DGP
Logo Forum

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: zajęcie zwrotu podatku
PostNapisane: 2 mar 2008, o 13:13 

Mam pytanie jaką cześc zwrotu podatku może zająć urzad skarbowy .Mam nadpłaty ok.2000zł z tytułu ulgi prorodzinnej.
Czy może zając całośc czy tylko 50% jak ma to miejsce w przypadku wynagrodzenia za prace

Tytuł: Re: zajęcie zwrotu podatku
PostNapisane: 2 mar 2008, o 19:26 

Jeżeli mają podstawy, więc tutaj nie działa ograniczenie jak w przypadku zajęcia komorniczego na wynagrodzeniu

PostNapisane: 3 mar 2008, o 10:32 

A moze jest jakiś kruczek prawny....

PostNapisane: 3 mar 2008, o 11:23 

Niestety mogą zająć ci całą nadpłatę....

PostNapisane: 10 mar 2008, o 09:50 

A skąd wiecie, że komornik może zająć zwrot podatku??? Jakie przepisy o tym mówią? Według informacji, które znalazłam nadpłata jest prawem niezbywalnym według przepisów ordynacji podatkowej. A w myśl art. 831 KPC egzekucji nie podlegają m.in. prawa niezbywalne.

PostNapisane: 10 mar 2008, o 11:55 

pytanie było o zajęcie dokonywane przez komornika skarbowego,a ten może zająć cały zwrot przysługujący podatnikowi z urzędu skarbowgo. Gdyby urzad skarbowy zwrócił kase podatnikowi, wobec którego najczęściej ten sam urząd prowadzi postępowanie egzekucyjne, musiałby się"gęsto" tłumaczyć Izbie skarbowej w przypadku ewentualnej kontroli.... :)

PostNapisane: 10 mar 2008, o 12:49 
Ok, rozumiem, dzięki za doprecyzowanie :) Faktycznie jest pytanie "ile może zająć urząd skarbowy?". Nie skojarzyłam prawidłowo. Dzięki!

PostNapisane: 31 mar 2008, o 11:34 

W zeszłym roku komornik sądowy zajął mi nadpłatę podatku, z tego co przeczytałam na tym forum jest to prawo niezbywalne. Nie mam żadnych zaległości skarbowych, czy i w tym roku moja nadpłata może zostać zajęta? W trakcie roku zmieniła się właściwiść miejscowa Urzędu Skarbowego, więc czy to stare zajęcie nadal obowiązuje? Czy nowy US powinien powiadomić mnie jeśli zajmą mi też nadpłatę za 2007 rok i czy jeśli tak się stanie, czy jest to zgodne z prawem?
I jeszcze jedno pytanie: w moim wypadku nastąpił zbieg egzekucji sądowych, czy komornik może mi cokolwiek zajmować w przypadku egzekucji umorzonych lub zawieszonych jeśli wierzyciel nie wystąpił o odwieszenie lub ponowne wszczęcie egzekucji?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

PostNapisane: 3 kwi 2008, o 14:03 
czy nalezy sie zwrot podatku ulga prorodzinna jesli malzonkowie rozliczaja sie wspolnie a jedno z malzonkow ma zajecie komornicze i poszlo pismo o zajeciu wierzytelnosci do urzedu podatkowego

PostNapisane: 3 kwi 2008, o 21:29 

możecie liczyć się z brakiem zwrotu, lub z zajęciem jego części jeśli jest to kwota np. mniejsza niż nalezny zwrot
z racji tego, że rozliczacie się wspólnie -nie posiadacie rozdzielności majątkowej i oboje odpowiadacie za "swoje grzeszki";)

pozdrawiam m.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona