Refaktura za paliwo

Wiadomości ze starego forum Gazety Prawnej
PawelSz

Postautor: PawelSz » 2 sty 2008, o 00:00

Witam, mam do Was pytanie jak albo czy morze nam ktoś refakturować paliwo. Wyjaśnię o co chodzi, mam przedstawiciela który ma auto od nas, my auto mamy od osoby prywatnej z która mamy podpisaną umowę na bezpłatne użytkowanie. Pokrywamy wszystkie z tym związane koszty napraw paliwa, ubezpieczenia itd. Auto użytkuje osoba trzecia która bierze paliwo na własną działalność, ten przedstawiciel sprzedaje tylko i wyłącznie nasz towar. Pytanie brzmi czy ta osoba może wystawić refakture za palio na naszą firmę bez kasy fiskalnej. A następne jak się to ma do kilometrówki czy ja musze sporządzać kilometrówke, czy ta osoba w swojej działalności musi sporządzać kilometrówkę. Nie wiem co Wam jeszcze napisać, nasza firma nie prowadzi sprzedaży dla osób prywatnych jedynie faktury VAT tak samo i przedstawiciel tylko sprzedaje nasz towar i faktury wystawia na naszym druku. Jedynie co on wystawia to prowizja na koniec miesiąca za sprzedaż, on też nie ma kasy fiskalnej.
Reklama

Pawelsz

Postautor: Pawelsz » 3 sty 2008, o 00:00

Ponawiam pytanie dzis może ktoś dziś będzie wiedział.

Wróć do „Archiwum”