Gazeta Prawna - największy dziennik gospodarczy

wpisz frazę, którą chcesz wyszukać

Logo Forum

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lip 2005, o 23:00 
Mam pytanie ponieważ jestem informatykiem pracującym 8 godz. przy monitorach ekranowych lub więcej, czy mogę sie ubiegać o zapis w świadectwie pracy z zaznaczeniem "praca w szczególnych warunkach" ponieważ z poprzedniego zakładu coś takiego otrzymałem, a obecna firma z której odchodzę nie chce mi takiego wystawic. Powołując się, że o tym nic nie wie.

Pozdrawiam Informatyk

Tytuł:
z tego co wiem ,żeby pracownikowi wydać swiadectwo pracy w szcególnych warunkach stanowisko pracy musi znajdować się w wykazie stanowisk (tabela, poz.) określonych przez właściwego ministra w danej branży działającej. Moi informatycy również nie otrzymują świadectwa pracy w szcególnych warunkach gdy odchodzą z mojej firmy.

Tytuł:
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.(Dz.U.83.8.43 ze zmianami)_
Dział_XIV._Prace_różne_Wykaz_A_Prace w szczególnych warunkach, których wykonywanie uprawnia do niższego wieku emerytalnego._5. Prace szczególnie obciążające narząd wzroku i wymagające precyzyjnego widzenia - w kartografii, montażu mikroelementów wymagającego posługiwania się przyrządami optycznymi oraz przy obsłudze elektronicznych monitorów ekranowych

Tytuł:
To wiem ale gdzie znaleźć wykaz stanowisk dla przemysłu motoryzacyjnego, dla których to się należy.

Tytuł:
Musisz sprawdzić pod jaki resort podlega Twoja firma i znależć np. w lexie odpowiednie zarządzenie resortowe pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze. Szukasz stanowiska np. informatyk. A swoją drogą każdy zakład posiada wykaz stanowisk szkodliwych i tam każde stanowisko szkodliwe występujące w firmie jest wyszczególnione.Np. w naszym zakładzie w wymienionym wykazie w dziale XIV -prace różne , pkt 5 jest nazwa ogólna: -obsługa elektronicznych monitorów ekranowych. Radzę skonsultować się np. z kadrami i zapytać czy nie mają takiego wykazu. Bo może być taka sytuacja , że wykaz był sporządzony gdy nie było jeszcze stanowiska : informatyk, to należy to uzupełnić. Życzę powodzenia.

Tytuł:
Ha dobre własnie dział kadr dał mi narazie odpowiedź ustną, że jeszcze o tym nie wiedzieli i muszą to sprawdzić, ale ile ja mam czekać, aż oni to sprawdzą. Hmmmm a na dodatek firma chce być na tyle dobra, że twierdzą że w zakładzie nie ma takich stanowisk pracy w szczególnych warunkach.

Tytuł:
A szkoda,że nie mają. Zawsze kiedyś może się przydać, bo to nigdy nic nie wiadomo. Pozdrawiam

Tytuł:
Chyba jestem pierwsz, który im o tym przypomniał i dałem im dużo do myślenia czy to nie podlega pod te przepisy przypominam, że to bardzo duża firma przemysłowa, ale kadry poraz pierwszy się spotkały z takim zapytaniem. Czy jeżeli to się u nich zmieni czy bede mógł się ubiegać o sprostowanie w świadectwie pracy i wystawienie takiego świadectwa. Pozdrawiam

Tytuł:
Art. 97 § 2(1) Kodeksu pracy: Pracownik może w ciągu 7 dni od otrzymania świadectwa pracy wystąpić z wnioskiem do pracodawcy o sprostowanie świadectwa. W razie nieuwzględnienia wniosku pracownikowi przysługuje, w ciągu 7 dni od zawiadomienia o odmowie sprostowania świadectwa pracy, prawo wystąpienia z żądaniem jego sprostowania do sądu pracy.

Tytuł:
Ale ja mam coś takiego z poprzedniej firmy i to potwierdzone przez samą górę, ale wtedy podlegałem pod hutnictwo, a nie wiem jak to jest w innym dziale przemysłu, bo nie mogę dotrzec do materiałów. ;)
Fajnie by było jak by ktoś to wyjaśnił.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona