zaloguj się do e-DGP
Logo Forum




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2004, o 23:00 
Kiedy waloryzuje podstawe zasiłku (chor., opiek., macierz.)? Po 180 dniach nieprzerwanej wyplaty wymienionych zasilkow, czy po 180 dniach od chwili ustalenia podstawy wymiary zasilku?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2004, o 23:00 
Jeśli choroba jest nieprzerwana, to W OGÓLE SIĘ NIE WALORYZUJE !!! Taki drobny szwindelek ZUSu. Nasz ukochany ZUS licz, że średnio większość ludzi z biegiem czasu zarabia coraz więcej. Jeśli więc będziemy dłuuuuuuuugo ciągnęli podstawę zasiłku, to ZUS zapłaci w skali globalnej mniej. Stąd wziął się zapis o tym, że nieważne jaki rodzaj zasiłku - jeśli przerwa w wypłacie zasiłku (któregokolwiek !)nie przekroczyła miesiąca, to "ciągniemy" starą podstawę.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2004, o 23:00 
Pośpieszyłem się i palnąłem byka - zraz to poprawię SORRY.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2004, o 23:00 
Ustawa z 25.06.1999 z późniejszymi zmianami - stan prawny na dzień 15.08.2004. Art.44 w całości.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2004, o 23:00 
Jak nie jak tak!! Ustalona podstawe waloryzuje sie, tylko w jakim przypadku. Rozumiem ze tylko wtedy kiedy okres zasilkowy trwa baz przerwy 6 m-cy, tzn pracownika mnie ma w zwiazku z choroba, opieka czy macierzynstwem 180 nie przerwanych dni?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 wrz 2004, o 23:00 
W podanych wyżej przepisach jest określony mechanizm waloryzacji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 wrz 2004, o 23:00 

Art. 44. 1. Jeżeli po upływie 6-miesięcznego okresu zasiłkowego wypłata zasiłku została przedłużona, podstawa wymiaru zasiłku chorobowego podlega waloryzacji


Art. 9. 1. Do okresu, o którym mowa w art. 8, zwanego dalej "okresem zasiłkowym", wlicza się wszystkie okresy nieprzerwanej niezdolności do pracy, jak również okresy niemożności wykonywania pracy z przyczyn określonych w art. 6 ust. 2.
2. Do okresu zasiłkowego wlicza się okresy poprzedniej niezdolności do pracy, spowodowanej tą samą chorobą, jeżeli przerwa pomiędzy ustaniem poprzedniej a powstaniem ponownej niezdolności do pracy nie przekraczała 60 dni.
3. Do okresu zasiłkowego nie wlicza się okresu niezdolności do pracy przypadającego w okresach, o których mowa w art. 4 ust. 1.


Zatem jak wynika z przytoczonego przepisu do okresu zasiłkowego wlicza się również okresy poprzedniej niezdolności, oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków. Reasumując na okres zasiłkowy nie musi się składać nieprzerwana niezdolność do pracy, przerwy mogą występować pod warunkiem, że nie nie przekaraczają 60 dni, a niezdolność jest spowodowana tą samą chorobą co przed przerwą (kod A).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 wrz 2004, o 23:00 
Teraz się nie waloryzuje bo współczynnik jest poniżej 100, ha,ha,ha


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group  
Design By Poker Bandits  
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL