Koszty upomnienia od niezapłaconego podatku VAT -księgowani

Wiadomości ze starego forum Gazety Prawnej
Ewka

Postautor: Ewka » 13 gru 2002, o 00:00

Dostaliśmy pismo z Urzędu Skarbowego, w którym została wymieniona kwota podatku VAT do zapłacenia za miesiąc październik oraz koszty upomnienia w wys. 9 zł. Jak mam zaksięgować kwotę tych kosztów upomnienia? Czy w ogóle muszę???
Reklama

Gosia

Postautor: Gosia » 13 gru 2002, o 00:00

Oczywiście że musisz. Zaksięguj w pozostałe koszty operacyjne nie stanowiące KUP. Urząd napewno wyegzekwuje od was te 9 zł.
Gosia

Oleńka

Postautor: Oleńka » 13 gru 2002, o 00:00

Oczywiście, że nie musisz. Ba, wręcz nie możesz. Upomnienie takie nie jest kosztem uzyskania przychodu. Co ciekawe, oboje z Gosią mamy rację - różnica polega na drobnym szczególe: Gosia mówi o pełnej księgowości, ja o księdze przychodów i rozchodów. Wypadałoby w tym miejscu poprosić wszystkich uczestników forum o podawanie więcej szczegółów dotyczacych firmy i sposobu rozliczania się. Pozdrawiam

Ewka

Postautor: Ewka » 13 gru 2002, o 00:00

Chodzi mi o pełną księgowość. A nie przypadkiem w koszty finansowe???

Liza

Postautor: Liza » 13 gru 2002, o 00:00

księgujesz w koszty finansowe nie będące kup(nie wpływa na podatek dochodowy)natomiast wpływa na wynik finansowy.Zaksięgować musisz.

Gosia

Postautor: Gosia » 14 gru 2002, o 00:00

Ewo. Nikt ci glowy nie urwie jezeli zaksiegujesz to w pozostale koszty operacyjne czy w koszty finansowe. Mysle ze oba te sposoby sa prawidlowe i chyba zaleza od przyjetej w danej firmie zasady. Fisku to nie interesuje, wazne zeby zawsze byly w tym samym worku no i zebys ich nie uznala za KUP.Nawiasem mowiac znam powazna (zwazywszy osoby wlascicieli-byli urzednicy US) gdzie wszystko, doslownie wszystko ksiegowane jest w koszty finansowe,zyja dobrze sie maja i biora za swoje uslugi ciezkie pieniadze.Wspolczuje ich klientom.
Pozdrawiam wszystkie Panie.Gosia

Gosia

Postautor: Gosia » 15 gru 2002, o 00:00

Upieram sie jednak , że są to pozostałe koszty operacyjne.Przeczytajcie temat z 11.12.pod tyt.Koszty finansowe-Pilne!!!
Gosia

Wróć do „Archiwum”