Przedsiębiorcy prowadzący cegielnię nie mogą zaliczać do kosztów podatkowych wydatków na nabycie gruntów lub prawa użytkowania wieczystego do gruntów przeznaczonych na potrzeby eksploatacji surowca wykorzystywanego w produkcji. czytaj więcej »
Zeznanie podatkowe nie musi być podpisane i złożone przez samego podatnika. Na formularzu PIT może figurować podpis pełnomocnika, ale tylko pod warunkiem że został złożony na podstawie szczególnego pełnomocnictwa, z którego jednoznacznie wynika umocowanie do podpisywania określonego rodzaju deklaracji. czytaj więcej »
Ostatnia nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych rozszerzyła katalog przychodów zwolnionych z podatku. Obecnie z podatkowych preferencji korzystają m.in. zadośćuczynienia oraz alimenty ustalone w ugodzie sądowej. czytaj więcej »