statystyki

Prezydent Duda: Polska jest przeciwna przymusowej relokacji uchodźców

30.03.2016, 18:24; Aktualizacja: 30.03.2016, 18:24
Andrzej Duda

Prezydent Duda: Polska jest przeciwna przymusowej relokacji uchodźców źródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda zapewnił w środę w Waszyngtonie, że Polska nie zamyka granicy przed nikim, kto szuka schronienia i pomocy, ale jest przeciwna przymusowej relokacji uchodźców w Europie. Podkreślił, że kryzys migracyjny prowadzi do rozpadu UE.

Reklama


Reklama


"Polska nikomu nie odmawia pomocy. Jeżeli ktoś będzie w naszym kraju szukał dla siebie schronienia przed wojną i niebezpieczeństwem, dobrego życia, to Polska absolutnie przed takimi ludźmi nie zamyka granic" - powiedział. Jednocześnie zaznaczył, że Polska "nie zgadza się na siłowe przemieszczanie" uchodźców w Europie, czyli unijny system relokacji.

Duda skrytykował UE za to, że dotychczas nie wypracowała "spójnej, skutecznej polityki imigracyjnej". Ocenił też, że wielu europejskich przywódców "kręci się w kółko, chwytając za własny ogon", bo z jednej strony chcą być humanitarni i pomagać uchodźcom, respektując prawa podstawowe, a z drugiej chcą ich "przymusowo relokować".

Podkreślił też, że to wojna w Syrii jest bezpośrednią przyczyną kryzysu migracyjnego w Europie, który "w istotnym stopniu niestety dezintegruje UE". Fundamentalne dla zakończenia kryzysu imigracyjnego jest - przekonywał - zakończenie wojny w Syrii, "by ci ludzie, którzy uciekają, mogli wrócić do domu".

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • Wolna Polska (2016-03-30 19:55) Odpowiedz 10

    Nawet ZSRR nie narzucalo Polsce kogo mamy przyjmowac a jednak za Komunizmu Polska przyjela 10,000 Grekow ale z wlasnej woli jednak Grecy sie zasymilowali i teraz malo kto wie ze ich przyjelismy Jwstem absolutnie przeciwny silowej relokacji muzulmanskich bandytow na terenie naszego kraju zreszta popiera to 90% Polakow

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama