statystyki

Para prezydencka złożyła Polakom życzenia wielkanocne

26.03.2016, 12:27; Aktualizacja: 26.03.2016, 12:41
Prezydent z małżonką złożyli w sobotę Polakom życzenia wielkanocne. "Aby liturgiczne obchody Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa napełniły Państwa serca Bożymi łaskami, nadzieją i miłością" - mówił Andrzej Duda w klipie zamieszczonym na stronie prezydenta.

Reklama


Reklama


Para prezydencka złożyła Polakom życzenia wielkanocne

"Oby ten czas, kiedy świat na nowo budzi się do życia, pomnożył Państwa siły i zapał do podejmowania kolejnych wyzwań. Życzymy wszystkim pokoju w sercach i wzajemnej życzliwości podczas świątecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół" - dodała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent podkreślił, że dla wspólnoty narodowej, "którą wszyscy tworzymy", tegoroczna Wielkanoc ma wymiar szczególny. "Przypomina nam bowiem o początkach państwa polskiego. Historia naszej Ojczyzny datuje się od przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka w roku 966, najpewniej właśnie w Wielkanoc. Tysiąc pięćdziesiątą rocznicę tego wydarzenia będziemy obchodzić już za trzy tygodnie podczas uroczystości w Poznaniu, w których również będziemy uczestniczyć" - mówił Andrzej Duda.

Pierwsza Dama wyraziła nadzieję, że "ten wielki jubileusz zjednoczy wszystkich Polaków w poczuciu dumy z tego, że jesteśmy narodem o tak długich i wspaniałych dziejach, bogatej tradycji i ogromnym współczesnym dorobku".

"Ufam, że pamiętając o przeszłości i czerpiąc z niej inspirację, będziemy razem budować lepszą przyszłość dla naszej Ojczyzny, w oparciu o najważniejsze dla nas wartości: wolność, patriotyzm, prawdę i wzajemny szacunek" - zaakcentował prezydent.

Na zakończenie para prezydencka życzyła rodakom "rodzinnych, spokojnych Świąt i wszystkiego dobrego".

Film można obejrzeć na www.prezydent.pl.

Wcześniej Andrzej Duda złożył również "najserdeczniejsze życzenia Spokojnych i Szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy" za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. "Niech radość będzie w Waszych Sercach" - napisał prezydent. (PAP)

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • kALIF(2016-03-26 14:43) Odpowiedz 60

    . Bóg Zapłać..... Wzajemnie - Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pana Naszego, Jezusa Chrystusa nich otacza opieką Jego, Jego rodzinę i wszystkich Polaków dobrej woli. Jezus, ten który miłością pokonał zło niech nas prowadzi. Amen

  • Niech im ta ziemia lekką nie będzie(2016-03-26 16:39) Odpowiedz 50

    I dla Ciebie Kalifie Bóg Zapłać , za Twoje wpisy , które dają odpust tej antypolskiej zgrai pseudo-Polaków, którym obce interesy i mamona wzrok przesłania. Myśleli, że TK i władza jest dana im raz na zawsze. To ludzie pracy, inteligenci i pracodawcy dla RP są solą tej ziemi, a nie uwłaszczona komuna , SB-cja i TW jak chce KOD czy PO z mediami typu GW czy TVN, broniąc konfidentów typu Bolek. Gorzej bo sprzedają Polskę Niemcom (w imię NWO) z premedytacją .

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama