statystyki

Belgia po zamachach: Interpol deklaruje pomoc

25.03.2016, 19:05
Belgia w żałobie po zamachach w Brukseli

Belgia w żałobie po zamachach w Brukseliźródło: PAP

Międzynarodowa organizacja policyjna Interpol poinformowała w piątek, że wspiera wysiłki Belgii w celu ustalenia powiązań sprawców niedawnych zamachów terrorystycznych w Brukseli z innymi niebezpiecznymi osobami.

Reklama


Reklama


"Interpol zapewnia Belgii wsparcie analityczne i operacyjne po brukselskich zamachach, by pomóc w ustaleniu potencjalnych powiązań tych wydarzeń z innymi osobami i atakami na całym świecie" - głosi komunikat wydany przez mający siedzibę w Lyonie we Francji sekretariat generalny tej organizacji.

Jak zaznacza komunikat, jednym z kluczowych zadań Interpolu w walce z terroryzmem jest pomaganie państwom członkowskim przy aktualizowaniu i weryfikowaniu ich narodowych baz danych osób podejrzanych i poszukiwanych w związku z działalnością terrorystyczną.

"Jeden z najwyższych priorytetów Interpolu stanowi wspieranie wysiłków antyterrorystycznych we wszystkich regionach, biorąc pod uwagę zwłaszcza wzrost liczby państw, które doznały w ostatnich miesiącach ataków terrorystycznych" - oświadczył cytowany w komunikacie sekretarz generalny Interpolu Juergen Stock.

W dokonanych we wtorek samobójczych zamachach bombowych na pociąg metra w Brukseli i tamtejszy port lotniczy zabito co najmniej 31 ludzi. (PAP)

dmi/ mc/

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama