Islamofobia przeszkodzi polskim snom o potędze

autor: Adam Balcer28.03.2016, 14:00
Polska, Polacy, flagi

My śnimy o potędze, a świat coraz szybciej się zmienia. Kluczowe znaczenie dla nas ma zdolność do kształtowania korzystnych relacji ze światem islamu. Problem w tym, że najpoważniejsze wyzwanie tkwi w nasźródło: ShutterStock

Mamy potencjał i ambicje, żeby stać się mocarstwem regionalnym. Jednym z kluczowych warunków realizacji tej aspiracji jest rozwój relacji ze światem islamu. Tymczasem nasza klasa polityczna i większa część Polaków nie rozumieją, boją się lub nie lubią muzułmanów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (14)

  • kALIF(2016-03-28 14:19) Zgłoś naruszenie 289

    Tego rodzaju bełkotliwe komentarze kompromitują ich autorów. Polska nie jest krajem ksenofobicznym, ale krajem otwartym. Na terenie Polski żyją od lat Tatarzy wyznający islam. To wyjątkowo lojalna i państwowotwórcza społeczność. Przypomnę, że jeden z jej liderów wezwał tuż po zamachach w Brukseli do przywrócenia kary śmierci dla terrorystów i wszystkich, którzy do terroryzmu zachęcają czy go popierają. Nadzieja na to, że islamiści będą się integrować ze społeczeństwem państw zachodnich, jest całkowicie nieuzasadniona. Lewicowo-liberalny styl życia organizujący strukturę państwa na liberalnych pseudowartościach ponosi zupełną porażkę. Wyznawcy Allaha mają swoich gospodarzy w głębokiej pogardzie. Polska przez swoją wierność tradycjom chrześcijańskim może przyczynić się do duchowego zmartwychwstania zachodniego świata

    Odpowiedz
  • berek(2016-03-28 19:56) Zgłoś naruszenie 204

    Definicja z nowego słownika języka polskiego - islamofobia zwana też zdrowym rozsądkiem albo niechęcią do bycia wysadzonym w powietrze.

    Odpowiedz
  • tomek(2016-03-28 18:37) Zgłoś naruszenie 203

    kolejny uzyteczny idiota.

    Odpowiedz
  • Marek244334(2016-03-28 22:49) Zgłoś naruszenie 184

    Adam Balcer autor to typowy imbecyl ,przemyślenia z szpitala psychiatrycznego jako pacjent . Islam trzeba tępić i to siłowo ,Terrorystów nie aresztować i sadzić tylko odziały specjalne na miejscu strzał w głowę i do pieca . Rodziny deportować od dzieci do starców z zakazem pobytu dożywotniego . Mahomet to pedofil ,współżył 9letnia dziewczynko ,to przestępca i zboczeniec .

    Odpowiedz
  • garfield(2016-03-28 20:54) Zgłoś naruszenie 153

    autor tych wypocin to idiota , niech lepiej douczy się historii

    Odpowiedz
  • Sssssss(2016-03-28 16:50) Zgłoś naruszenie 143

    Żałosne

    Odpowiedz
  • EWA(2016-03-28 17:45) Zgłoś naruszenie 133

    .." think thank WiseEuropa" - ale się uśmiałam! Wise Europa! Cha, cha, cha!

    Odpowiedz
  • Wujo(2016-03-28 18:15) Zgłoś naruszenie 123

    Uległość warunkiem potęgi. Ciekawa teoria. Rozumiem, że ulegamy, a w najmniej spodziewanym momencie uderzamy?

    Odpowiedz
  • kALIF(2016-03-28 14:22) Zgłoś naruszenie 115

    Tego rodzaju bełkotliwe komentarze kompromitują ich autorów. Polska nie jest krajem ksenofobicznym, ale krajem otwartym. Na terenie Polski żyją od lat Tatarzy wyznający islam. To wyjątkowo lojalna i państwowotwórcza społeczność. Przypomnę, że jeden z jej liderów wezwał tuż po zamachach w Brukseli do przywrócenia kary śmierci dla terrorystów i wszystkich, którzy do terroryzmu zachęcają czy go popierają. Nadzieja na to, że islamiści będą się integrować ze społeczeństwem państw zachodnich, jest całkowicie nieuzasadniona. Lewicowo-liberalny styl życia organizujący strukturę państwa na liberalnych pseudowartościach ponosi zupełną porażkę. Wyznawcy Allaha mają swoich gospodarzy w głębokiej pogardzie.

    Odpowiedz
  • Polska jest otwarta i mowi jak jest, zslerowacialy(2016-03-28 17:57) Zgłoś naruszenie 83

    Taka Faryzeuszowska przewrotnosc, "mowia prawica a mysla lewica" , tak caly czas PO-PSL-SLD mowilo o PIS-ie. Choroba nieuleczalna pomimo tylu PORAZEK w ostatnich latach ! ! ! KOTA ZWASZE ODWRACAJA !!! To co wyprawia KOD to oni sami nie rozbieraja faryzejsko-judaszowski splot za pieniadze Sorosa !!! NA SERIO. Mam wrażenie, że jak sie mowi lub pisze o prawicy, a tym bardziej skarajnej prawicy to jest to wieksze zło niz sami islamiści! czy ten artykuł ma na celu przestraszyc i w końcu przestrzec ludzi przed prawicą, która tak naprawde jest ostatnim bastionem, który może zastopować islam w Europie? Dziś opluwamy skrajnych prawicowców, kiboli, narodowców... wszak sa niepoprawni politycznie i za nic nie chcą wyznawać europejskich(?) ideologii, które dużo traktują o liberalizmie (chorym) i tolerancji (ułomnej). Jutro będziemy dziekowac ludziom z tego typu środowisk. no chyba, że media dalej pociągną famę tolerancji i multi coolti.bo takowym byc to modne. Lewackie, ale fajne ....Żal .

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2016-03-28 23:51) Zgłoś naruszenie 71

    Obrzydliwy artykulik!

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-03-29 01:34) Zgłoś naruszenie 51

    Drogi panie o czym pan pisze? Potęga Polski jest możliwa tylko w przypadku dezintegracji Niemiec lub Rosji, a jak pokazała historia w roku 1917 w obu tych przypadkach jednocześnie. Wniosek jaki płynie z artykułu przeczy faktom. Arabia Saudyjska, choć jest państwem odnoszącym się z ostentacyjną wrogością wobec innych wyznań jest lokalnie ważnym państwem o znacznym potencjale finansowym i militarnym nikt go nie lekceważy. Oczywiście umie pan zapewne rozróżnić niechęć obywateli do osiedlania na terytorium RP imigrantów ekonomicznych, o całkowicie odmiennych wzorcach kulturowych, niepotrzebnych naszej gospodarce, od niechęci religijnej? Bezrefleksyjne kopiowanie wzorców rozwojowych z innych państw rzadko przynosi dobre rezultaty, zwłaszcza wtedy gdy "eksperyment" nie jest zakończony. Czasami warto też spojrzeć wstecz. Historia I RP to nie sielanka i zgodne współżycie różnych nacji i religii, ja próbują wmawiać nam propagandyści różnych maści. To, że nie byliśmy państwem spójnym narodowo, kulturowo i religijnym sprzyjało powstawaniu napięć które skwapliwie podgrzewali sąsiedzi. Oczywiście uczył się pan o wkroczeniu w 1939 roku Sowietów pod pozorem obrony Białorusinów? Polacy wbrew temu co sądzicie bardzo dobrze to wszystko pamiętają i są otwarci ale tylko na tych którzy chcą się z nimi integrować. Współczesny islam jest religią agresywną i nietolerancyjną, a jej wyznawcy w sprawach wiary są podobni do Europejczyków z okresu Średniowiecza. Takich ludzi nie można zintegrować, czas najwyższy aby to do was dotarło.

    Odpowiedz
  • eegrs(2016-03-29 06:48) Zgłoś naruszenie 32

    Nie za duzo tego lewackiego bełkotu ? 2 artykuły na dzień ?

    Odpowiedz
  • logiczny(2016-03-29 07:56) Zgłoś naruszenie 22

    Co za bełkot w stylu multi-kulti. Wolę żyć w zaścianku niż w super nowoczesnej europie ale ... nie mieć obaw przed wyjściem wieczorem do kina czy pubu że ktoś mnie wysadzi albo zastrzeli w imię czegoś tam...

    Odpowiedz