statystyki

Państwo Islamskie ogłasza zwycięstwo w Belgii

24.03.2016, 16:30; Aktualizacja: 24.03.2016, 16:40
terroryści

We wtorkowych samobójczych zamachach w stolicy Belgii zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannychźródło: ShutterStock

Państwo Islamskie opublikowało w czwartek zapis wideo adresowany do zwolenników, w którym ogłasza swe zwycięstwo i zapowiada kontynuację dżihadu po wtorkowych zamachach bombowych w Brukseli. IS przyznało się do nich jeszcze we wtorek, kilka godzin po wybuchach.

W materiale podkreślono, że Belgia została zaatakowana w związku z jej uczestnictwem w koalicji antyislamskiej walczącej w Syrii oraz w Iraku.

Państwo Islamskie zajmowało się szkoleniem przynajmniej części zamachowców odpowiedzialnych za zamachy w Paryżu 13 listopada, które pociągnęły za sobą śmierć 131 osób i za powiązane z nimi eksplozje w Brukseli – przypomina agencja Reutera.

We wtorkowych samobójczych zamachach w stolicy Belgii zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannych. Doszło do nich na międzynarodowym lotnisku w Zaventem oraz na stacji metra w pobliżu siedzib instytucji Unii Europejskiej.

Źródło:PAP

Reklama

 • Zapraszaja terorystow i dziwia sie ze nas morduja(2016-03-24 17:21) Odpowiedz 80

  Rzady Europejskie i sama UE sa odpowiedzialne za Terror bandyckich islamskich bojownikow dzihadyzmu, bojownikow ktorzy sobie jezdza po calej Europie jak im sie podoba i kiedy ! ! ! Jeden ze sprawców wtorkowych ataków terrorystycznych w Brukseli był w ubiegłym roku dwukrotnie zatrzymany w Turcji i deportowany - podał w czwartek Reuters, powołując się na przedstawicieli tureckich władz. O tym, że Ibrahim El Bakraoui był 14 czerwca 2015 roku deportowany z Turcji, zaś Belgia zignorowała ostrzeżenia, że jest on islamistycznym bojownikiem, mówił w środę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. HANBA ! ! !

 • o(2016-03-25 09:58) Odpowiedz 40

  z państwem islamskim nie mogą sobie poradzić w Brukseli, za to potrafią atakować Polskę

 • dziadek Franek(2016-03-25 11:01) Odpowiedz 20

  I teraz jest jasne dlaczego urzędnicy w Brukseli muszą tyle zarabiać. Oni każdego dnia narażają dla nas swoje życie.................................Gdyby wybory wygrało PO, to dziś mielibyśmy już imigrantów u siebie i balibyśmy się wejść do metra czy autobusu

 • Ted(2016-03-25 10:00) Odpowiedz 02

  Przywódcy UE sądzą ,że gadaniem zlikwidują terroryzm. Należy tereny Państwa Islamskiego zbombardować bombami neutronowymi. Nikt nie przeżyje takiego ataku, a zabytki ,domy itp. pozostaną nienaruszone. Dość ględzenia o prawach człowieka. Albo my albo oni.Zamknąc zewnętrzne granice UE ,a tych co weszli nielegalnie WYDALIĆ ! Terrorystów z obywatelstwem zlikwidować a ich rodziny wydalić do kraju przodków. Wtedy będzie spokój.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama