statystyki

Podczas rewizji w Brukseli znaleziono kolejną bombę

22.03.2016, 19:40; Aktualizacja: 22.03.2016, 21:52
Bruksela

Brukselaźródło: PAP/EPA

Podczas rewizji, którą przeprowadzono we wtorek w brukselskiej dzielnicy Schaerbeek w ramach dochodzenia po porannych zamachach terrorystycznych, policja znalazła kolejną bombę, odczynniki chemiczne oraz flagę Państwa Islamskiego - podała prokuratura.

Reklama


Reklama


Belgijskie media podają, że poza materiałami wybuchowymi znaleziona bomba zawierała m.in. gwoździe. O tym, że gwoździe i śruby znajdowały się w bombach zdetonowanych rano na brukselskim lotnisku, informowały wcześniej źródła medyczne po oględzinach rannych i zabitych na skutek eksplozji.

Władze przypuszczają, że ataki na lotnisku przeprowadziło dwóch zamachowców samobójców, którzy zdetonowali ładunki wybuchowe umieszczone w walizkach - podała wieczorem AFP. Na udostępnionym przez policję zdjęciu pochodzącym z lotniskowego monitoringu widać, jak mężczyźni pchają wózki z umieszczonymi na nich bagażami. Poszukiwany przez policję jest towarzyszący im trzeci mężczyzna w ciemnym kapeluszu - według belgijskich mediów opuścił on lotnisko po eksplozjach.

AFP cytuje burmistrza gminy Zaventem, na terenie której znajduje się międzynarodowe brukselskie lotnisko. Powiedział on, że trzeci mężczyzna także miał zdetonować ładunek wybuchowy, ale najwyraźniej spanikował i bomba nie eksplodowała.

Prokuratora informuje, że we wtorek przeprowadzono w całym kraju szereg rewizji i dokonano wielu przesłuchań, które mają prowadzić do wykrycia sprawców zamachów w Brukseli. Straciło w nich życie co najmniej 30 osób, a ponad 200 zostało rannych.

W odpowiedzi na apele prokuratury niektóre belgijskie media zapowiedziały, że ograniczą podawanie informacji o działaniach organów ścigania, tak by nie zaszkodzić prowadzonemu dochodzeniu.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2016-03-23 06:46) Odpowiedz 40

    Guj, belgia i kamieni kupa ...................To szaleńcy w stylu Guja Verhofstadta doprowadzili Belgię do stanu państwa upadłego ("failed state"), które nie potrafi obronić swoich własnych obywateli, ale za to głosi z Brukseli na cały świat ideologiczną propagandę islamu i multi-kulti.

  • dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2016-03-23 07:15) Odpowiedz 40

    Donald Tusk: "To jest piękne miejsce. Ciągle jestem pod wrażeniem czegoś, co mi się nie znudziło, czyli wielokulturowości i kapitalnej mieszanki, czegoś, czego nadal nie ma we wschodniej Europie i wydaje mi się, że każdy, kto przeżyłby choćby kilka tygodni w Brukseli, a jest a naszego regionu, zrozumiałby, że migracja nie musi się wiązać tylko z lękami. Że tak naprawdę korzyści z tego odnosi Europa, a w tym Bruksela." Źródło: wywiad udzielony brukselskiej edycji gazety "Politico", 3 lipca 2015, autor Matthew Kaminski

  • ziuuu(2016-03-22 21:59) Odpowiedz 30

    a zdjęcia dworca centralnego w Amsterdamie podpisane Bruksela - gratuluję

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama