statystyki

Błaszczak: Dodatkowe patrole na lotniskach, dworcach i w centrach handlowych

22.03.2016, 15:59; Aktualizacja: 22.03.2016, 16:49
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczakźródło: PAP

Przekazałem zalecenie, aby wystawione zostały dodatkowe posterunki i patrole policji oraz straży granicznej na lotniskach, dworcach kolejowych, w centrach handlowych i tam, gdzie są duże skupiska ludzi - powiedział we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Reklama


Reklama


Jak zaznaczył, "traktujemy te wszystkie wyzwania, które stoją przed Europą, bardzo poważnie". "Jesteśmy też do dyspozycji w sytuacji, gdyby Belgia lub też inne państwo zwróciło się do nas o jakąkolwiek pomoc, czy to pomoc humanitarną, czy też pomoc związaną ze współpracą służb specjalnych" - zapewnił Błaszczak. Dodał, że "taka współpraca trwa i jest ciągła".

W dwóch porannych zamachach w stolicy Belgii zginęły co najmniej 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych. W zamachach poszkodowanych zostało trzech Polaków.

Minister SWiA poinformował także, że w czwartek ma odbyć się posiedzenie międzyresortowego zespołu do spraw zagrożeń terrorystycznych, na którym przyjęty ma zostać projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej. "On już jest w praktyce gotowy" - powiedział Błaszczak. Jak dodał, ustawa powinna być gotowa przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie oraz Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Przed kilkoma dniami minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński mówił dziennikarzom, że trwają ostatnie prace i projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej wkrótce stanie na posiedzeniu rządu.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • traubi(2016-03-22 19:43) Odpowiedz 30

    Całe szczęście, że nie jesteśmy łakomym kąskiem dla terrorystów. Niedawno nasz rząd nie potrafił zadbać o bezpieczeństwo naszego prezydenta.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama