statystyki

Chaos po zamachach w Brukseli: Karetki i służby na ulicach

22.03.2016, 10:43; Aktualizacja: 22.03.2016, 10:52
Bruksela po zamachach

Bruksela po zamachachźródło: PAP

Całe kwartały ulic w okolicy stacji metra Maelbeek w dzielnicy europejskiej, gdzie doszło we wtorek rano do eksplozji, zostały zamknięte. Na ulicach Brukseli w wielu miejscach miasta słychać syreny pędzących samochodów policji i karetek; widać płaczących ludzi.

Reklama


Reklama


Ochrona głównego budynku Komisji Europejskiej nie została jednak wyraźnie wzmocniona. Poza dwoma żołnierzami z długą bronią, którzy są na miejscu od miesięcy, we wtorek rano pojawił się jeden radiowóz policji. W Parlamencie Europejskim zdecydowano się zamknąć niektóre wejścia.

Stacja Maelbeek, gdzie doszło do eksplozji, położona jest 350 metrów od budynku Berlaymont, w którym urzędują wszyscy komisarze. Na razie KE nie zdecydowała się na ewakuację; zaleciła swoim pracownikom pozostanie w biurach lub domach.

Okoliczne kawiarnie i restauracje są zamknięte. "Boję się. To, co się dzieje, to szaleństwo" - powiedziała sprzedawczyni w sklepie w zamykanym właśnie punkcie ze zdrową żywnością tuż przy siedzibie KE.

Na ulicach można spotkać płaczących obejmujących się ludzi. Policja nie dopuszcza jednak nikogo poza służbami ratunkowymi w bezpośrednie sąsiedztwo feralnej stacji metra.

Wzmożoną aktywność policji da się zauważyć też w innej części miasta, gdzie swoją siedzibę ma nadawca radiowo-telewizyjny RTBF. Świadkowie relacjonują PAP, że do kompleksu tuż po godzinie 10 przyjechało kilka radiowozów.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

 • Po ptakach(2016-03-22 12:13) Odpowiedz 110

  ---Poprawność polityczna lewackiej europy doprowadziła do tego , że dziś na naszych oczach tworzy się armia islamska i powoli sprawdza się przepowiednia Nostradamusa i o. Klimuszki .

 • brygadzista(2016-03-22 11:20) Odpowiedz 90

  Więcej multi, więcej kulti bo Polska jak ten zaścianek bez zamachów !

 • Brukselka(2016-03-22 11:46) Odpowiedz 90

  Bo chaos jest symbolem Unii

 • tylko szkoda ludzi(2016-03-22 12:20) Odpowiedz 80

  a gdzie w mediach jest ten szczerbatek Guy Verhofstadt i te dwie pi...dy co europarlamencie mówiły ze jest niedopuszczalne stanowisko polski w sprawie uchodźców.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama