statystyki

Putin odwiedził Krym i budowę mostu w Cieśninie Kerczeńskiej

18.03.2016, 17:07; Aktualizacja: 18.03.2016, 17:58

Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził w piątek Krym. W trakcie wizyty zapewnił, że do końca 2018 roku zakończona zostanie budowa mostu, który ma połączyć półwysep z Rosją poprzez Cieśninę Kerczeńską.

Reklama


Reklama


Putin złożył wizytę na półwyspie w drugą rocznicę podpisania dekretu o przyłączeniu Krymu i Sewastopola do Federacji Rosyjskiej jako podmiotów federacji.

Protest w związku z jego wizytą wyraziło MSZ Ukrainy.

Putin, który w trakcie wizyty zwrócił się przez łącze wideo do uczestników mityngu i koncertu odbywającego się w Moskwie, na Wasiljewskim Spusku, nazwał przyłączenie Krymu "historyczną sprawiedliwością".

Zapewnił, że praca nad budową mostu przez Cieśninę Kerczeńską zakończy się do końca 2018 roku i dodał: "będzie to jeszcze jednym symbolem naszej jedności z Krymem, z Sewastopolem i naszych możliwości. Będziemy iść razem, pewnie, tylko naprzód".

Telewizja Rossija24, transmitująca w piątek zgromadzenia w Symferopolu i Moskwie, cytuje sondaże socjologiczne, według których 95 proc. Rosjan popiera przyłączenie Krymu.

Przed moskiewskim koncertem, którego publiczność stacja oceniła na około 100 tysięcy ludzi, z przyległego Wielkiego Mostu Moskworeckiego usunięte zostały świece, zdjęcia i kwiaty znajdujące się w miejscu zabójstwa rok temu opozycjonisty Borysa Niemcowa.


Reklama


Źródło:PAP

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama