statystyki

PO apeluje o zakończenie "festiwalu niedorzeczności" wygłaszanych przez Macierewicza: Polska nie może być zakładnikiem jego obsesji

17.03.2016, 14:55
W ocenie Siemoniaka szef MON cieszy się w polskiej polityce "specjalnym statusem".

W ocenie Siemoniaka szef MON cieszy się w polskiej polityce "specjalnym statusem".źródło: PAP

PO zaapelowała do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy o zakończenie "festiwalu niedorzeczności" w wykonaniu szefa MON Antoniego Macierewicza. Polska nie może być zakładnikiem jego obsesji - mówił wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

Reklama


Reklama


Siemoniak ocenił podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie, że od kilku dni "mamy do czynienia z festiwalem niedorzeczności wygłaszanych przez Antoniego Macierewicza". "Było o akcie terroru, było o demokracji w USA, było o broni elektromagnetycznej, a wczoraj na komisji obrony mieliśmy do czynienia z kolejnym odcinkiem tych niedorzeczności" - mówił.

"Apelujemy o to, aby prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, prezydent Andrzej Duda zakończyli ten festiwal niedorzeczności , który kompromituje Polskę, który wystawia nas na pośmiewisko na arenie międzynarodowej" - mówił wiceszef Platformy.

W ocenie Siemoniaka szef MON cieszy się w polskiej polityce "specjalnym statusem". "Słowa, które wypowiada nie są traktowane poważnie i tak jest od lat. Niemniej jednak, jeśli minister obrony narodowej w majestacie autorytetu rządu opowiada takie niedorzeczności, zmuszeni jesteśmy na to zareagować" - stwierdził. "Polska polityka nie może być zakładnikiem obsesji jednego człowieka" - dodał.

Zdaniem Siemoniaka rewelacje, które szef MON przedstawił podczas środowych obrad sejmowej komisji obrony narodowej "należy wsadzić między bajki, tak jak kolejne kilkanaście teorii (o katastrofie smoleńskiej - PAP), które przez ostatnie lata wygłaszał" - mówił.

W środę na wniosek posłów PO i Kukiz’15 zebrała się sejmowa komisja obrony, która wysłuchała informacji MON nt. powodów i podstaw dla wznowienia badania katastrofy smoleńskiej.

Podczas przedstawiania informacji Macierewicz mówił m.in. samolot, którym leciał m.in. prezydent Lech Kaczyński rozpadł się w powietrzu, a "negowanie tego podstawowego faktu jest jakąś próbą zawracania kijem Wisły". Apelował też, by sięgnąć do zapisów parametrów lotu, w tym do raportów KBWLLP i Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) z Moskwy. "Nie ma wątpliwości: 18 metrów nad ziemią zaniknęło całe zasilanie elektryczne samolotu. W tej sprawie nikt nie ma żadnej wątpliwości. Możecie to ukrywać, możecie się z tego naigrywać. Macie w tej sprawie duże doświadczenie, ale z siebie się wtedy naigrywacie" – mówił Macierewicz.

Oskarżył też opozycję o ponowne rozpętywanie "nienawiści wobec próby wyjaśnienia tej największej tragedii w dziejach niepodległej Polski". "To jest najbardziej w tym wszystkim bolesne i trudne. Ta fala nienawiści, którą chcecie wzbudzić, tylko dlatego, że jako minister obrony narodowej nie mam wątpliwości, iż moim obowiązkiem jest doprowadzenie do wyjaśnienia tego, co się stało w związku z tragedią smoleńską. Przypisywanie mi jakichkolwiek uprzedzeń w tej sprawie jest daleko idącą nieuczciwością" – powiedział szef MON.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

 • rozczarowany i przerażony(2016-03-17 16:31) Odpowiedz 1812

  Jak to się stało? Głosowałem za zmianą, za PIS. Nagle po wyborach, do głosu doszli ludzie, których skrzętnie ukrywano! LEŚNE DZIADKI! Mało tego, oni nadają ton: prezes Kaczyński i Macierewicz Premier twierdziła, że nie będzie on ministrem MON). Ludzie z fobiami, nieobliczalni, z minionej epoki, budujący swoją władzę na wskazywaniu wrogów(reszta świata!) i dzielący Polaków! Oni zniszczą Polskę! Nie tak miało być!

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • KALIF(2016-03-17 17:02) Odpowiedz 1312

  Barwo Macierewicz Platforma [ZAPRZANCY ] panicznie boi się międzynarodowego śledztwa Gdyby podjęto śledztwo międzynarodowe i wszystkie konieczne czynności, to wyszłoby po prostu na jaw mnóstwo nieprawidłowości. To, że nikt nie odpowiedział za największą katastrofę w okresie powojennym w Polsce, świadczy o niebywałym strachu, który panuje wśród rządzących. Jest wielu polityków Platformy, którzy w żadne sposób nie odpowiedzieli za katastrofę, a którzy pełnią dziś różnego rodzaju ważne funkcje. Przyjdzie czas, by Polacy się o tym dowiedzieli,

 • KALIF(2016-03-17 17:05) Odpowiedz 1210

  przecież wiemy, jakie były przygotowania, jaka była gra pana Donalda Tuska z rządem rosyjskim, by doprowadzić do rozdzielenia wizyt, jakie były śmiechy, że wizyta śp. Lecha Kaczyńskiego nie jest potrzebna. Wszystkiego tego byliśmy świadkami. Są też niesamowite wypowiedzi różnych ekspertów i dziennikarzy, którzy naśmiewali się kiedyś z rodzin smoleńskich i tych, którzy domagali się międzynarodowego śledztwa.Mamy przecież Pakt Północnoatlantycki, mamy Unię Europejską, różne międzynarodowe instytucje, które zajmują się wyjaśnianiem tego typu katastrof. Polska, niestety, nie zwróciła się do swoich sojuszników, aby uzyskać odpowiednią pomoc. Myślę, że to z jednej strony wielki błąd, o który trzeba oskarżyć Platformę Obywatelską. Dzisiaj ci sami dziennikarze, eksperci i politycy mówią, że należy zorganizować międzynarodowe śledztwo przy morderstwie Niemcowa; oskarżają władze Rosji, że te były gotowe doprowadzić do tej śmierci. A jak było pięć lat temu przy okazji katastrofy smoleńskiej? Wszystkiemu temu, co mówią dzisiaj, wtedy zaprzeczali.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Będzie lepiej za 4 lata(2016-03-17 17:05) Odpowiedz 1111

  Też miałem dość aferzystów z PO. Ale pomny poczynań tych samych przedstawicieli PIS-u w latach 2005-2007, nie widziałem tej partii jako właściwej do objęcia rządów i nie głosowałem. Ludzie z krótka pamięcią zdecydowali inaczej. Teraz zbieramy tego żniwo. Za pózno objawiły się takie partie jak Razem lub Nowoczesna (tu każdy może znalezć coś dla siebie) bo jednak na Kukiza trudno liczyć.

 • justicia(2016-03-18 00:18) Odpowiedz 74

  Co ma piernik do wiatraka, co ma wojna toczona między L. Kaczyńskim i Tuskiem o pozycję? Co ma do tego rozdzielenie wizyt? Co to ma wspólnego? W polskim lotnictwie musiał być niezły bajzel- katastrofy samolotów wojskowych nie działy się bez przyczyny, Dwa miesiące po nastaniu Klicha była pierwsza, Szefem wojsk powietrznych był gen. Błasik, L.Kaczyński nie zgadzał się na zdymisjonowanie Błasika. Wszystkio się mści, Ta fanfaronada L. Kaczyńskiego, zeby lecieć w ogarniętą wojną przestrzeń wojskową. ? Nie mam ochoty, żeby Polska była rozgrywana przez obsesje braci K, Obsesje Jarka zemsciły się na jego bracie, Gdyby miał honor założyłby worek pokutny i błagał o przebaczenie bo wsadził brata na minę jaką była prezydentura- a to był człowiek z krwi i kości, pełen siły, ale i słabości- jego kancelaria działała na wariackich papierach.- patrz dawny wywiad byłego szefa jego kancelarii. Szkoda mi Lecha i jego żony, bo to była babka z klasą, myśląca niezależna, odważna, ale szkoda mi też wszystkich tych ludzi, młodych i starych, którzy tam zginęli, Zgineli bo było szybko, i byle jak i to jest najstraszniejsze, ze z tego nie ma żadnej lekcji, bo liczy się beatyfikacja Lecha przez brata. Niech Jarosław wreszcie zajmie się czys pozytecznym. - nie widzę w jego programie nic co pchałoby Polskę w stronę rozwoju, otwarcia. Nasza uwaga jest ciągle kierowana na sprawy ubeków, komuny i smoleńska. To absurd.! Żyjmy do przodu..Czuję się jak w szpitalu wariatów. Ten człowiek nie nie niesie nic dobrego. Niestety nie widzę żadnej siły politycznej, która miałaby dobrą ofertę. A swoją drogą ciekawa jestem co by się działo gdyby pierwszy narciarz Rzeczpospolitej ucierpiał w wypadk, a o nieszczęście na drodze nietrudno. Czy ktoś by uwierzył, że kierowca jechał za szybko, a opona była za stara- mielibyśmy kolejny mit....

 • Polak(2016-03-18 10:16) Odpowiedz 00

  a Ja apeluje do złodzieji POlitycznych aby zwrócili rozkradzione pieniądze na emerytury ,gaże Prezesowskie POnadkominowe, husianie sie do Maciu Piciu i wiele innych.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama