statystyki

Jaki: Musimy wyrwać Polskę z postkomunistycznych kajdan. TK to ich część

16.03.2016, 09:02; Aktualizacja: 16.03.2016, 09:06

Czy groźba Trybunału Stanu dla premier skłoni rząd do publikacji orzeczenia TK? „Oczywiście, że nie. Nikt nie jest w stanie nas zastraszyć” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Reklama


Reklama


 Dodaje, że Trybunał Konstytucyjny to „postkomunistyczne kajdany”. „Przyszedłem do polityki po to, by zerwać te postkomunistyczne kajdany z Polski. Aby wreszcie sprawić, żeby Polska mogła normalnie oddychać” – mówi gość Kontrwywiadu. Jego zdaniem to, co się dzieje wokół TK, to „Sowa 2”. „W Sowie jakaś grupa elit dogadywała się w jaki sposób sprawić, żeby PiS nie mógł rządzić” – uważa Jaki.

„Tam, gdzie Trybunał miał się zająć sprawami ludzi, to prezes czekał 2 lata. Tam, gdzie chodziło o jego stołek, to orzeczenie zapadło w 2 dni” – mówi polityk. Dodaje, że Platforma i prezes Trybunału stworzyli ustawę na wszelki wypadek, żeby stworzyć 3 izbę parlamentu – TK. „Żeby układy nie pozwoliły nam dojść do władzy” – komentuje wiceminister. Jego zdaniem „z punktu widzenia PR-owskiego dla PiS byłoby lepiej, żeby zakończyć spór o TK, ale z punktu widzenia interesu Polski nie”.

Katastrofa smoleńska zamachem? „Ministerstwo Sprawiedliwości nie dysponuje takimi dowodami, ale nie ma też materiałów, które wskazywałyby, że sprawa jest wyjaśniona. W mojej ocenie absolutnie nie jest” – mówi gość RMF FM. Pytany o słowa szefa MON, że Polska po katastrofie smoleńskiej była „pierwszą ofiarą terroryzmu”, odpowiada: „To bardzo daleko posunięta teza”. „Być może minister Macierewicz ma dostęp do jakiś dokumentów, do których ja nie mam, ale ja zamachu potwierdzić nie mogę” – dodaje minister. Jego zdaniem każda dojrzała demokracja w przypadku takiej katastrofy badałaby wszystkie tezy – „od błędu po zamach”.

„Nie uznaję tego, co się wydarzało za badanie. To była polityka. Nie można zbadać tak gigantycznej katastrofy bez 3 najważniejszych dowodów – wraku, czarnych skrzynek i kamery z wieży lotów” – mówi gość RMF FM. Jaki pytany o to, czy Ministerstwo Sprawiedliwości wystąpi do MON z wnioskiem o przekazanie dowodów na akt terroru, odpowiada: „Nie, ale powstanie zespół prokuratorski, który będzie badał wszystkie tezy”.

Cała rozmowa: RMF24.pl

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

  • Niestety(2016-03-16 09:22) Odpowiedz 2912

    Za 4 lata Polacy będą wyrywać kraj z objęć takich oszołomów jak Jaki.

  • Valdemort(2016-03-16 09:19) Odpowiedz 1610

    jak to możliwe, żeby urzędnik państwowy manifestował publicznie swoje poglądy polityczne? Do roboty, ja podatnik płacę nie za lansowanie się, ale za efekty dla obywateli! Nie podoba się, won, bo kolejny zrobi to lepiej! Ale widać reguły wyznacza cieć parkingowy z Żoliborza, ten od kretyńskiego taborecika do przemawiania.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • ZOFIA(2016-03-16 09:39) Odpowiedz 151

    Aby w Polsce, w obecnej sytuacji można było myśleć o jakichkolwiek zmianach należy znieść przywilej immunitetu. Całkowicie. Parlamentarzyści, sędziowie i wszyscy inni posiadający nietykalność winni jej być pozbawieni. Jak demokracja to demokracja ! Czy wówczas byłyby do pomyślenia np. takie "odważne" działania jakich cały naród, wszyscy obywatele są niemymi świadkami ?

  • baca(2016-03-16 09:32) Odpowiedz 1215

    Parafrazując znany cytat: Konstytucja - konstytucją , a sprawiedliwośc musi być po naszej stronie. - Zdaje sie wołać polska władza sądownicza.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • jinx(2016-03-16 10:26) Odpowiedz 122

    to może niech zacznie zwalczać postkomunę w swojej pis,niech zacznie od wierchuszki!!

  • emeryt(2016-03-16 10:07) Odpowiedz 128

    Jaki,po co się odzywasz! Co ty wiesz o życiu! Jak w Polsce walczono o wolność to TY biegałeś z pieluchą pod siusiakiem. Wykształcenie w jakiej Polsce. Nie pouczaj ludzi jak ma być ,bo oni mogą ciebie pouczać. W wywiadach jako prawnik się kompromitujesz! Wstyd mi za ciecie i całe to towarzystwo " dobrej rozpierduchowej zmiany"!!!!!!!!!!!

  • StAAbrA(2016-03-16 09:35) Odpowiedz 107

    To prawda , że TK , to postkomuna , ale to nie ma nic wspólnego z tym , że postkomunistyczne ustawy nadal są używane do okradania państwa i społeczeństwa - tym razem przez Jakiego i s-kę .

  • seba(2016-03-16 09:29) Odpowiedz 912

    Impeachment dla sędziów uzurpatorów----Na razie nie w Polsce. Republikańscy ustawodawcy w Kansas, zmęczeni konfliktami z sądownictwem, gdzie sędziowie uzurpują sobie iż mają pełnię władzy, szukają środków mających na celu rozszerzenie podstaw prawnych umożliwiających impeachment sędziów.

  • traubi(2016-03-16 19:08) Odpowiedz 60

    PIS stosuje obecnie metody rodem z gomułkowskiej Polski i z sowieckiej Rosji! To w głowach tych ludzi siedzi postkomuna. Obrażają wszystkich przeciwników nazywając ich postkomuną, wiedząc, że to choć prymitywne to chwytliwe określenie. A Jaki jaki jest , każdy widzi i słyszy...

  • Krytyk oszustów(2016-03-16 11:16) Odpowiedz 60

    Młody jest. Wyrośnie. Dlaczego tak go niektórzy krytykują? Nie wie, że w PiS jest wielu pzpr-owców, komunistów i również złodziei i ci bezkrytycznie, żeby dobrze żyć spełniają każdy kaprys prezesa. Pieniądze nie śmierdza. Taka jest główna dewiza nowych "patriotów".

  • gosc(2016-03-16 15:40) Odpowiedz 50

    a jak juz wyrwie to co wyrosnie ,pewnie cos brunatnego.

  • EU(2016-03-16 10:25) Odpowiedz 48

    Pan prezes TK, prof.A.Rzepliński jest najgorszym prezesem tego" ciała konstytucyjnego" jakim jest ten relikt PRL. Potrzebna nowa formuła TK i jasne określenie kompetencji. Wybór prezesa TK nie powinien zależeć od sejmu i senatu, ponieważ parlament jest zawłaszczony przez jedno władztwo J.Kaczyńskiego. Gdy po następnych wyborach będzie rządzić jedna partia (jakakolwiek) , będzie tak samo. Jeżeli w dalszym ciągu będą tacy "prawnicy" jak niejaki Jaki to będzie nijako , albo jeszcze gorzej.