statystyki

Belgia: Podejrzany dżihadysta zabity podczas operacji policyjnej

15.03.2016, 20:04; Aktualizacja: 15.03.2016, 20:05
dżihad-terroryści

Belgia: Podejrzany dżihadysta zabity podczas operacji policyjnejźródło: ShutterStock

Mężczyzna podejrzewany o związki z ruchem dżihadystycznym został zastrzelony we wtorek w Brukseli podczas francusko-belgijskiej operacji policyjnej prowadzonej w ramach dochodzenia w sprawie zeszłorocznych zamachów terrorystycznych w Paryżu.

Reklama


Reklama


Belgijska policja wspierana przez francuskich funkcjonariuszy przeprowadziła we wtorek dużą operację wymierzoną w osoby związane z przeprowadzeniem zamachów terrorystycznych 13 listopada w Paryżu, w których zginęło 130 osób.

Podczas policyjnej rewizji odbywającej się w jednym z domów w dzielnicy Forest na południu Brukseli nieznani sprawcy oddali strzały w kierunku policjantów. Strzały padły ponownie podczas pościgu za sprawcami. Według prokuratury czterech policjantów zostało rannych.

Agencje podają, że za uciekającymi po dachach budynków trzema domniemanymi terrorystami wszczęto zakrojoną na szeroką skalę obławę - policja zamknęła dla ruchu całe kwartały ulic. Mieszkańcom polecono pozostanie w domach. Podczas pościgu w odstępie ok. pół godziny słychać było kolejne strzały z broni palnej - podała rozgłośnia radiowo-telewizyjna RTBF. Potem poinformowano, że jeden z uciekinierów został zabity; dwóch pozostałych wciąż jest na wolności.

Do policyjnej operacji skierowano śmigłowiec, pododdziały sił specjalnych i co najmniej kilkanaście radiowozów.

W ramach belgijskiego śledztwa dotyczącego paryskich zamachów do tej pory zarzuty przedstawiono jedenastu osobom, z których osiem wciąż przebywa w areszcie tymczasowym. Prokuratura ustaliła, że zamachy w dużej mierze były przygotowywane w Brukseli. Wciąż na wolności są dwaj główni domniemani sprawcy zamachów, wywodzący się z brukselskiej dzielnicy Molenbeek: Salah Abdeslam i Mohamed Abrini.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • demaskator(2016-04-25 18:58) Odpowiedz 22

    Odpowiedzialna jest cała społeczność koranistyczna , bo tych bandytów powinni si dostarczyć do policji. Ponieważ jest wojna to wszystkich koranistów do obozu dla internowanych w całej Europie lub pozbawić ich prawa do przebywania w Europie. Lepiej spalić stóg siana niż szukać w nim źdźbła samopalnego, które nam zagrozi w naszym domu. Wojnę z nami prowadzą koraniści więc konsekwencje dla tych wściekłych psów koranu bez wyjątku, póki będą atakować w imię diabelskiej księgi zła-koranu. Zakazać parszystwa w Europie i nie udawać , że to religia.

  • Paula(2016-03-15 20:55) Odpowiedz 10

    Oh nie moge, tylu policmanow I specnazow I dwoch drani ucieklo. Beznadzieja....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama