statystyki

Kidawa-Błońska: Szydło i Duda łamią prawo. Powinni stanąć przed Trybunałem Stanu

15.03.2016, 09:03; Aktualizacja: 15.03.2016, 09:24
Kidawa-Błońska o Dudzie i Szydło

Zdaniem Kidawy-Błońskkiej konstytucji nie zmienia się, gdy w państwie jest bałagan źródło: newspix.pl

Podczas porannego programu w radiu RMF FM przedstawicielka PO wyraziła swoje oburzenie obecną sytuacją polityczną. „Mam nadzieję, że to, że ludzie wychodzą na ulicę, jest dla Kaczyńskiego sygnałem: opamiętaj się człowieku. Nie można dalej brnąć w to, że każda instytucja, która nie jest całkowicie tobie podporządkowana, nie powinna funkcjonować” - powiedziała. 

Reklama


Reklama


„Szkoda, że inspirator nie będzie za nic ponosił odpowiedzialności” – dodała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Pytana o manifestacje, odpowiada, że chodziła na wszystkie i dalej będzie chodziła. Gość RMF FM uważa, że „jeśli ktoś złamał prawo, to nie ma z nim mowy o kompromisie, tylko to prawo trzeba naprawić”.

W kwestii Trybunału Stanu dla rządzących przyznała: „Jeżeli premier się nie wycofa, to kiedyś tak. Prezydent łamie konstytucję i brnie w to dalej. W przyszłości musi za to odpowiedzieć” – mówi Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem prezydent i premier łamią prawo. „Można porozumieć się z kimś, kto tego chce, ale od pierwszych dni objęcia władzy przez PiS takiej chęci nie ma. Premier Szydło chce przekazać do Sejmu dokumentu Komisji Weneckiej po to, żeby to zablokować. W komisji jest większość i ustalą to, co będą chcieli” – mówi, o kompromisie ws. TK, gość Kontrwywiadu RMF FM.

Pytana o zmianę konstytucji, odpowiada: „To najgłupsza rzecz, jaką można zrobić, bo nie zmienia się konstytucji w momencie, kiedy w kraju jest bałagan”.

Polityk pytana o najnowszy sondaż – PiS 38 proc., Nowoczesna 13 proc., PO 12 proc., - odpowiada, że to „normalne sondaże”. „Elektorat PiS czeka na nagrody i zabawki, które miał obiecane, a nasz elektorat z dużym przerażeniem obserwuje to, co się dzieje” – ocenia Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem „przyjemniej budzić się rano i widzieć, że sondaże są wysokie, ale jest coś takiego, jak odpowiedzialność za to, co dzieje się w Polsce”. Dodaje, że PiS naobiecywał bardzo dużo, ale specjalnie nic nikomu nie dał, tylko zabiera.

Więcej na rmf24.pl

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

  • Nie ośmieszajcie się i odejdźcie w pokoju- Amen(2016-03-15 10:25) Odpowiedz 286

    Mieliście całe 8 lat na dobre programy, efekt bilion długu Ae jedyne co się Wam udało stworzyć, to partyjny TK oraz rzeczywistych obywateli drugiego sortu, którzy w październiku podczas wyborów pokazali Wam "gest Kozakiewicza". TS to sobie możecie szykować powoli dla siebie za sprzedawanie ojczyzny w obce ręce. TK to Wasz partyjny obiekt łamiący Konstytucje zdaniem wielu prawników i konstytucjonalistów. Stawjający sie ponad prawem polskim.

  • kos(2016-03-15 10:09) Odpowiedz 273

    Ta kobieta chyba żyje w innej rzeczywistości...

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Kuba(2016-03-15 10:18) Odpowiedz 253

    a ja odpowiem tej Błońskiej Kidawie --weś sobie naćpane SŁoneczko Peru i POstaw tam gdzie POstawiono Słoneczko Karpat chociażby za tych co pracując kiedyś w szkodli i niebezpiecz warunkach pracy nie dożyją emerytur .

  • KAROL(2016-03-15 10:05) Odpowiedz 244

    POD TRYBUNAL STANU POWINNA STANAC CALA PLATFORMA Z TUSKIEM NA CZELE ZA AFERY ZA OSZUSTWA I ZA ROBIENIE POLAKÖW W KONIA !!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Rzepliński powinien odejść gdyby miał HONOR(2016-03-15 10:12) Odpowiedz 244

    Dla wielu Polaków nie ma sporu. Zarzewie i geneza konfliktu to Rzepliński, PO-PSL , którzy tworzyli Ustwę o TK i złamali Konstytucję RP w czerwcu 2015. Nikt nie poniósł odpowiedzialności. A to spowodowało wybuch konfliktu, Rzepliński narozrabiał , a chcą powiesić Kaczyńskiego,

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • TS za zdardę polskiej racji stanu dla PO i KOD(2016-03-15 10:15) Odpowiedz 234

    Stary układ post i komunistyczny broni się przy pomocy KOD i unijnego lewactwa. Ale wbrew pozorom traci w Polsce coraz bardziej na znaczeniu. Nie można bowiem fałszem i zdradą polskości oraz omijaniem prawa chronić swoich zdobyczy materialnych (koryta) bo doprowadzi to do absurdu i patologii społecznych. Już doprowadziło.

  • dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2016-03-15 10:29) Odpowiedz 194

    do @ Rzepliński powinien odejść gdyby miał HONOR -----------Rzeplińsk -puszka albo psychuszka .

  • trybun(2016-03-15 10:56) Odpowiedz 174

    To zamieszanie z TK jest na reke tylko i wylacznie PO, jako paliwo do ich wymuszanych manifestacji. Gbyby byli tzw. konstruktywna opozycja to sprawa juz dawno mialaby swoj final, ale PO nie chce, bo w ten sposob daje znac, ze wogole istnieje. Za jawne wprowadzanie obywateli w blad i sianie w Polsce niepokojow "przywodcy" PO winni stanac przed Trybunalem Stanu.

  • Buta, arogancja, prywta, targowiczenie(2016-03-15 10:35) Odpowiedz 174

    PO jak to tonący - chwyta się każdej brzytwy, ale jak to bywa z targowicką mentalnością sami na siebie ten Trybuna Stanu powoli szykują. Upartyjnili TKI i myśleli , że to ono porzez RZeplińskiego będą dalej rządzić, A tu taki afront - PIS 38%, PO 12% . Tej Pani chyba nie zbywa na inteligencji, więc po co się ośmieszać aż tak..

  • !!!!!(2016-03-15 10:43) Odpowiedz 164

    ty powinnaś stanąć za 8 lat "reformowania" mafii prezesów spółdzielni mieszkaniowych i udawanie, że nie ma problemu I za wyrzucenie Lidii Staroń z PO BABO!! TY!!!!!

  • dziadek Franek(2016-03-15 09:50) Odpowiedz 155

    Straszą nas rozlewem krwi. Naszej. Ale bija się ciągle ONI. Nic się przecież nie zmieniło poza tym że pogaduszki elit bedą się odbywać już nie w restauracji "Sowa i Przyjaciele" ale "Ewa i Przyjaciele". Naród na hucpie o Trybunał nie skorzysta nic.

  • o(2016-03-15 11:20) Odpowiedz 132

    za to ona i jej kolesie prostowali prawo, zwłaszcza jak się spotykali u Sowy

  • Inspektor Pracy(2016-03-15 11:19) Odpowiedz 134

    a Przezd Kogo Postawimy Lekarz POlskiego Obozu Pracy ---Kopacz oraz naćpanego Tuska.? --..."każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury"" i wszystko to działo się gdy Premierem RPO była niejaka Lekarz Kopacz która ludzom zatrudnionym od 15 r zycia ,ludziom zatrudnionym w bylych szkodliwych i niebez warunkach pracy ,ludziom zatrudnianym ponadustawowow w soboty ,swieta POmogła ukraść wiek emerytalny..... Kim Ona jest: -Lekarzem POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim? -wówczas i obecnie ludzie muszą udawać, że zdrowie mają OK gdyż inaczej Kaput. Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak Oni przeklinają z nienawiścią! ........................... Kim jest też Krzywonos rzekoma strajkująca w Solidarności--....Jak bardzo trzeba być POdłym aby na Krzywego Ryja wziąć w wieku 56 lat emeryturę dofinansowywaną za wchodzenie w dup. Tuskowi i oczekiwać aby inni zatrudnieni za komuny oprócz także sobót i świąt ponad-ustawowych oraz ówczesnej pracy w szkodliw i niebezpieczn musieli pracować od 15 r do 67r życia.czyli 52 lata pracy.

  • Będą się ...(2016-03-15 10:21) Odpowiedz 81

    ... tak straszyć wzajemnie, a ty biedaku ryj swoje po śmietnikach.

  • kALIF(2016-03-15 14:00) Odpowiedz 63

    Kidawa-Błońska o powrocie Tuska: "Wszyscy go doceniają. [...] Jeżeli wróci i będzie chciał kandydować na prezydenta, na pewno PO z wielką energią zrobi tę kampanię" NA TUSKA CZEKA SZUBIENICA

  • telma(2016-03-15 18:44) Odpowiedz 61

    Kidawa-Błońska ma rację!

  • Polak(2016-03-15 16:14) Odpowiedz 51

    Dlaczego opozycja jest taka psychiczna? Słuchać i patrzeć się na nich nie da a co dopiero głosować

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • kALIF(2016-03-15 13:57) Odpowiedz 53

    Trzecie pokolenie UB walczy z trzecim pokoleniem Żołnierzy Wyklętych. Radzę pójść do kina na „Historię Roja”!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • MAJĄ TO jak w BANKU ... nawet z gwarancją BFG !!!(2016-03-15 10:53) Odpowiedz 518

    p.o. Premier Rządu p. Szydło ... i p.o. Prezydenta RP p. Duda ... z upoważnienia Prezesa Neo-BOLSZEWIKÓW w PIS i jednocześnie SAMOZWAŃCZEGO NACZELNIKA POLSKI ... bezwzględnie muszą po zmianie władzy w RP stanąć przed Trybunałem Stanu i Prokuratorem. A przed domem ... SAMOZWAŃCZEGO NACZELNIKA POLSKI trzeba będzie odbywać comiesięczne "MIESIIĘCZNICE" ... jak przed domem Jaruzelskiego.

    Pokaż odpowiedzi (1)