statystyki

Komisja Wenecka zbada orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego

10.03.2016, 12:13; Aktualizacja: 10.03.2016, 12:14
Komisja Wenecka zbada orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego

Komisja Wenecka zbada orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnegoźródło: Inne

W czwartek Komisja Wenecka przestudiuje prawdopodobnie orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. grudniowej nowelizacji ustawy o TK - podaje RMF.

Reklama


Reklama


Przedstawiona w orzeczeniu argumentacja ma zostać wzięta pod uwagę przy przygotowaniu ostatecznej opinii Komisji ws. zmian w TK autorstwa PiS.

Reklama


Źródło:RMF FM

Reklama

 • mądra(2016-03-10 12:46) Odpowiedz 135

  Jest rzeczą skandaliczną, ze TK sam dla siebie dowolnie zinterpretował Konstytucję z pominięciem całkowicie ustawy, która jest integralną częścią Konstytucji i to nazwał wyrokiem w imieniu RP. Oznacza to, że rząd demokratycznie wybrany przez naród nie ma prawa rządzić. Wg Konstytucji to sejm jest organem ustawodawczym i określa procedury działania TK. W mojej ocenie jest to pucz w kierunku demokratycznie wybranego rządu. Jest oczywistym po co PO chciało mieć 14 z 15 sędziów TK. Nawet laik powinien to dostrzec. Po prostu paraliż demokratycznie wybranego rządu. Dyspozycyjność TK dla potrzeb PO. Natomiast zwykli ludzie czekają latami.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Inspektor Pracy(2016-03-10 14:54) Odpowiedz 73

  .Powiem Ci w co zamienił zrobił Rzeplinski TK jako rzekomy organ Instytucji Demokratycznego Państwa? Onł udowodnił ,że nigdy TK nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ........Mamy raczej do czynienia z grupą Oligarchów utrzymującymi swoje statusQwo niż z reprezentantami najwyższych wartości. Oni nie chcą iść na emerytury gdyż wobec obecnych profitów uważają że wówczas żyli by nędznie............. Dlatego są za podniesieniem wieku emerytalnego i dlatego tak wyrokują trzymając się stolców . A może by tak zmienić Konstytucje i zapisać ,że mogą pracować nadal ale tylko fizycznie na budowie w zimę? .........To przez tych wykształciuchów Naród wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można ukraść ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt nikomu nie wierzy .....Organy Państwa przez nich na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji Rządowych. Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i wykształciuchów z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . Wszyscy widzą jak roztrwoniono Ich składki. Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tym z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? " Do kompetencji ustawodawcy należy stanowienie prawa odpowiadającego założonym celom POLITYCZNYM i gospodarczym oraz PRZYJMOWANIE TAKICH ROZWIĄZAŃ PRAWNYCH, które jego zdaniem będą najlepiej służyły realizacji tych celów. […] nawet jeżeli można mieć wątpliwości, czy unormowanie to było najlepsze z możliwych (zob. wyrok z 3 listopada 1998 r., sygn. K 12/98, OTK ZU nr 6/1998, poz. 98).”. WYROK z dnia 21 lipca 2011 r. Sygn. akt K 23/08 W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej Trybunał Konstytucyjny w składzie: […] Andrzej RZEPLIŃSKI – sprawozdawca […Czyli i Tusk okradając ludzi z wieku emerytalnego nawet wówczas jeżeli pracująć od 15 r zycia nie masz go szansy praktycznie skonsumować mieli racje -słowem dla celow POlitycznych mozna zabijać ,kraść i kłamać!

 • zosia(2016-03-10 13:04) Odpowiedz 60

  A gdzie Parówki hrabiego Barry-Kenta na 30-lecie Trybunału ?

 • Apele trafiają w beton:(2016-03-10 12:35) Odpowiedz 49

  Wierchuszka PiS nie ma zamiaru cofnąć się przed łamaniem prawa. To wynika z azjatyckiej, dzikiej i zawziętej mentalności takich ludzi. Poczytajcie Trylogię H. Sienkiewicza. Jak zauważył któryś z dyskutantów w tv: kierownictwo PIS -u w opozycji zdziczało i zamyka się i odcina od świata.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Temida(2016-03-10 20:27) Odpowiedz 21

  NALEŻY PRZEJRZEĆ NA OCZY ! NAJWYŻSZY CZAS NA PAŃSTWO PRAWA I DEMOKRACJĘ. Pani Premier Szydło i wicepremierzy oraz Ministrowie PiS Waszczykowski, Ziobro, Kempa, Jaki, Gowin, Błaszczak, Macierewicz, Jackowski i inni powinniście zrozumieć, że TK wydaje orzeczenia. Brak znajomości Konstytucji RP i umocowań prawnych w Konstytucji dla Prezesa PiS jasno informuje, że tylko Konstytucja RP i TK stojący na straży i interpretacji ustaw, uchwał OZNACZA PAŃSTWO PRAWA. BEZ TEGO PARLAMENT, SENAT I PREZYDENT USTALILI SWÓJ "NIEBYT", GDYŻ SĄ ORGANAMI ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ UMOCOWANYMI W KONSTYTUCJI. NEGACJA PRAW WŁADZY SĄDOWNICZEJ OZNACZA NEGACJĘ PRAW I DZIAŁANIA DLA WŁADZY USTAWODAWCZEJ I WYKONAWCZEJ. SĄ TO NACZYNIA POŁĄCZONE. Demontaż Polski, paraliż TK, ustawy łamią Konstytucję RP, demokracja JEST ZAGROŻONA. Kiedyś .... film "Planeta małp", czy jakoś tam... i to nie trwało, jakby się im zdawało. We wszystkim jest jeszcze coś... Co ? ... Bez PiS Polska trwać będzie wiecznie i bez zmanipulowanych sondaży. Co to jest PIS ? Panie Prezydencie należy przyjąć ślubowanie od właściwych sędziów TK, uchwały ogłoszone w Monitorze Polskim: Romana Hausera, Andrzeja Jakubeckiego i Krzysztofa Ślebzaka.,l którzy czekają na przyjęcie zaprzysiężenia ich OD DNIA 7 LISTOPADA 2015 R.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama