statystyki

Aleksander Kwaśniewski: Wszystko, co opowiadają chamy, jest bez sensu. Kryzys doprowadzi do kolejnego okrągłego stołu

10.03.2016, 09:09; Aktualizacja: 10.03.2016, 09:09
Aleksander Kwaśniewski: Wszystko, co opowiadają chamy, jest bez sensu. Kryzys doprowadzi do kolejnego okrągłego stołu

Aleksander Kwaśniewski: Wszystko, co opowiadają chamy, jest bez sensu. Kryzys doprowadzi do kolejnego okrągłego stołuźródło: newspix.pl

"PiS chce mieć władzę, uważają, że mają rację, nie przyjmują żadnych argumentów, uważają, że są lepszymi Polakami. To rozmowa pana z chamem. Rządzący uważają, że są panami, więc wszystko, co te chamy opowiadają, jest bez sensu, a jak chamy podnoszą łeb, to tym gorzej dla nich" - mówi gość RMF FM, były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

reklama


reklama


Jego zdaniem, "paraliż Trybunału Konstytucyjnego ma pozwolić na działania, które będą poza prawem i nie będą kwestionowane". "Brak wrażliwości, gdy chodzi o inne stanowiska, jest dowodem arogancji politycznej, która zwróci się przeciwko rządzącym. Dzielenie społeczeństwa, obrażanie go i brak komunikacji powoduje konflikt. Mam nadzieję, że nie będzie brutalny" - zaznacza były prezydent. Kwaśniewski stwierdza również, że "wszystko jest dowodzone przez człowieka, który nie ponosi odpowiedzialności konstytucyjnej".

Zdaniem byłego prezydenta, mamy w Polsce "pełzający kryzys". "Kryzys może dopełznąć do wielkiego protestu, który spowoduje, że będziemy organizować za rok, dwa lub trzy kolejny okrągły stół. Obawiam się, że obecna władza tego nie odczuwa, bo słabo znają świat, nie rozumieją Europy i nie znają języków" - mówi Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem, "prezydent nie pokazał ani jednym krokiem, że jest człowiekiem, który potrafi szukać porozumienia ponad podziałami, rezygnuje z roli, która jest zapisana w konstytucji, którą powinien wypełniać".

Kwaśniewski uważa, że pozycja Polski gwałtownie słabnie. "Polska zmierza w stronę miejsca na mapie europejskiej, które jest swoistą próżnią. Zmienia się z kraju, który był nadzieją Europy, na kraj, który jest jej kłopotem" - ocenia. Pytany o to, czy będzie brał udział w marszach KOD-u, Kwaśniewski odpowiada: "Im więcej takich znanych gąb jak moja, to niekoniecznie będzie to pomagało takim ruchom".

Były prezydent, pytany o teczki "Bolka", odpowiada, że "ani z Kiszczakiem, ani z Jaruzelskim nie było tematu współpracy Wałęsy z SB". Jego zdaniem, "jedyne osoby, które chciały grać teczką 'Bolka', to byli bracia Kaczyńscy". "Coś wiedzieli i ich poparcie dla Wałęsy wynikało z przekonania, że może być sterowalny" - uważa Aleksander Kwaśniewski.

reklama


Źródło:RMF FM

reklama

  • o(2016-03-10 09:45) Odpowiedz 4429

    odezwał się nie cham magister-kłamca

  • Już kontruję(2016-03-10 10:16) Odpowiedz 4437

    Otwarcie zdania: "Pis chce mieć władzę.. (...) Już kontruję panie Kwaśniewski. Pis ma władzę, powierzoną przez naród w demokratycznych wyborach i to z przytupem. Większości parlamentarnej nie miała jeszcze żadna partia od czasu PZPR, czy się to panu podoba, czy nie. To co pan teraz robi/mówi to występowanie przeciw narodowi polskiemu.

    Pokaż odpowiedzi (5)
  • mpm(2016-03-10 10:43) Odpowiedz 3931

    Chamskie i buńczuczne wypowiedzi panów: Kwaśniewskiego i Cimoszewicza są efektem braku dekomunizacji.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Polak(2016-03-10 11:00) Odpowiedz 3527

    Głęboka myśl naczelnego chama:))))))))))))))))

  • tasmy nie klamia(2016-03-10 09:23) Odpowiedz 3419

    Kalisz do Kwaśniewskiego w czasie pożerania ośmiorniczek (czas na taśmie 1:35). Nie bierzesz Sławek pod uwagę jednej rzeczy, ze tak się dziwnie złożyło ze na czele wszystkich służb stoi moi znajomi i wychowankowie. Ty lepiej tego nie mów głośno.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • stara opona(2016-03-10 09:53) Odpowiedz 2815

    Usunięcie z ustawy o TK rozdziału o stwierdzeniu przez Trybunał przeszkody w sprawowaniu funkcji prezydenta RP – niekonstytucyjne pokazuje co planował TK z Petru.

  • Helena(2016-03-10 10:05) Odpowiedz 289

    Aleksander Kwaśniewski: " Wszystko, co opowiadają chamy, jest bez sensu. " ..............".To rozmowa pana z chamem. Rządzący uważają, że są panami, więc wszystko, co te chamy opowiadają, jest bez sensu, a jak chamy podnoszą łeb, to tym gorzej dla nich" - mówi gość RMF FM, ...........Rzepliński - puszka, czy psychuszka?

  • bartek(2016-03-10 11:23) Odpowiedz 2731

    no takiego chamstwa ze strony kwasniewskiego sie niespodziewalam czyli to taki sam prymityw jak po i inni ktorzy poukladali sie z zagranica wstyd mi ze glosowalam na niego zebym wiedziala to wszystko wczesniej i inni to losy polski bylyby inne dzis juz wiem dlaczego przez caly czas robili z pis wariatow ale Bog niepozwoli juz na taka niesprawiedliwosc

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • robol(2016-03-10 12:07) Odpowiedz 250

    I znowu ten szary robotnik musi wyjść na ulice i nauczyć tych głąbów myśleć.

  • obserwator(2016-03-10 20:01) Odpowiedz 2415

    Kwaśniewski ma 100 procent racji!

  • Drinki Winki(2016-03-10 09:19) Odpowiedz 214

    07 zgłoś się!

  • panie magister-kwas(2016-03-10 17:49) Odpowiedz 2115

    Pamięta pan jak na mogiłami w Miednoje stał pan pijany jak .... A może pamięta pan jak okłamał naród, że jest magistrem? Na pana miejscu zamilkł bym i cieszył bym się, że ja ze swoich podatków pana utrzymuję.

  • czerwony buc(2016-03-10 14:58) Odpowiedz 2019

    pijus i alkoholik, czewrona zaraza.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • traubi(2016-03-10 20:05) Odpowiedz 1910

    PIS chce chyba zniszczyć Polskę! Ich insynuacje, dzielenie narodu,szukanie wroga i wietrzenie spisku dawno przekroczyły wszelkie granice. W tej szaleńczej atmosferze tworzonej przez prezesa sam zaczynam wierzyć w spisek Rosji, która wywindowała prezesa i jego partię, by skłóci naród i od środka rozwalić Polskę!

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • alkoholik(2016-03-11 00:17) Odpowiedz 1611

    tym wszystkim pisowcom napisze tak.Po czy sld i inne partie to klamaly kradly itd.jak kaźdy slowianski narod nie jestesmy genetycznie uwarunkowani do tworzenia dobra spokoju itp.Ale jakim gatunkiem jest pis! Juz wiem.Hybryda katolicka ktora wykielkowala na ciemnogrodzie.

  • kALIF(2016-03-10 12:21) Odpowiedz 1523

    NIM POWINIEN ZAJĄC SIĘ KAT

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • joony(2016-03-10 15:29) Odpowiedz 1417

    ZAMILCZ! ALKO- HOLIKU

  • PAJ(2016-03-10 12:04) Odpowiedz 1414

    WSTYD TO JEST ALE ZA WAS, JARO NIECH JEDZIE NA BIAŁORUŚ MOŻE ŁYKNĄ CIEMNĄ "PRAWDĘ"

  • Czy teraz jest jasne, do czego(2016-03-10 15:31) Odpowiedz 1113

    zydobolszewia jest w stanie się posunąć? Tak tak, i 2007, i Smoleńsk, i wyrok na Kamińskiego, to wszystko są przejawy tej samej zapiekłej nienawiści. Ostatnio opona w prezydenckim samochodzie. Okazuje się, że została uszkodzona dwukrotnie podczas tej jednej podróży ("Super Express"). Kto chce, niech wierzy, inni wiedzą, że polowanie na Dudę trwa.

  • chyba młodszy od Bolka(2016-03-10 09:45) Odpowiedz 916

    ...a jo bym zrobił go prezesem TK