statystyki

TK: Projekt orzeczenia wyciekł do internetu przed ogłoszeniem

09.03.2016, 10:20; Aktualizacja: 09.03.2016, 11:35
TK: Projekt dzisiejszego orzeczenia wyciekł do internetu

TK: Projekt dzisiejszego orzeczenia wyciekł do internetuźródło: Inne

Ustawa z dnia 22 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym jest niezgodna z zasadą poprawnej legislacji- czytamy w treści orzeczenia TK. Serwis Wpolityce.pl opublikował dokument, który miał zostać ogłoszony w środę o godzinie 13:00.

reklama


reklama


W opublikowanej przez serwis decyzji TK czytamy, iż ustawa o trybunale autorstwa PiS jest niezgodna z konstytucją. Wątpliwości budzą m.in. dodatkowe uprawnienia egzekutywy, co w ocenie TK zagraża zasadzie trójpodziału władzy. „Nowe uprawnienia Prezydenta i Ministra Sprawiedliwości do składania wniosków o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Trybunału lub złożenie sędziego z urzędu nie są przewidziane w Konstytucji oraz godzą w zasadę podziału władzy sądowniczej i wykonawczej (por. art. 10 Konstytucji)”- czytamy w orzeczeniu.

We wtorek 12-osobowy skład TK zbadał skargi na nowelizację ustawy o TK. Zaskarżyli ją : I prezes SN, posłowie PO, posłowie Nowoczesnej i PSL, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Krajowa Rada Sądownictwa. Wyrok miał zapaść dziś o godzinie 13:00. 

Czytaj więcej: Wpolityce.pl

reklama


Źródło:Inne

reklama

  • mecenas Roman (2016-03-09 10:38) Odpowiedz 3218

    Wyrok przed ogłoszeniem, a nawet w ogóle przed rozprawą KONSULTOWANY w tajnych negocjacjach z jedną ze stron - to KRYMINAŁ! ! ----Gdzie jest teraz komisja wenecka? To im nie przeszkadza?!

  • wiondykator (2016-03-09 10:33) Odpowiedz 2617

    Ale jaja ! dowody są namacalne , rozpędzić grupę dywersantów PO o nazwie TK, wybrać nowy skład z nowym prezesem !!!

  • StAAbrA(2016-03-09 10:50) Odpowiedz 2410

    Wenecki syndrom . Rozprzestrzenia się za pomocą specjalnego KODu .

  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-03-09 10:58) Odpowiedz 2313

    do @ Przeciek kontrolowany ...(6 minut temu)---------Wyrok TK u polityków PO, choć nie został jeszcze ogłoszony ! -----------------------Szokujące jest nie to, że członkowie PO mają już wyrok TK, ale że ma go już Rzepliński. Od członków PO...

  • Życzliwy(2016-03-09 11:00) Odpowiedz 2212

    Rzepliński podaj się do dymisji, Skończ waść i wstydu oszczędź. Dość kompromitacji z prawa i Konstytucji.

  • seba(2016-03-09 11:04) Odpowiedz 2112

    Rozprawa nie trwa jeden dzień, proces toczy się cały czas.Sędziowie się zbierają, dyskutują, zlecają opinie prawne, zapoznają się ze stanowiskami m.in PG, RPO, etc. To jest normalne, że treść wyroku jest gotowa przed dniem rozprawy skoro na tej rozprawie ma być ogłoszony.

  • Pamiętamy(2016-03-09 11:23) Odpowiedz 206

    wyrok TK okradający tysiące emerytów na waloryzacji kwotowej !!!!!!!! na zamówienie tamtego rządu

  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2016-03-09 11:02) Odpowiedz 207

    To wcale nie jest szokujące .......................... Potwierdza to wyłącznie sposób działania wszelkiej maści sądów i trybunałów w Polsce od 1944 roku przez czasy transformacji ustrojowej, aż po dzień dzisiejszy. Wyrok zostaje uzgodniony przez mafię prokuratorsko - sądowo -urzędniczą w zaciszu gabinetów , a rozprawa i jego ogłoszenie jest wyłącznie udawaniem sprawowania władzy sądowniczej. Dopóki nie zostanie przeprowadzona gruntowna lustracja i weryfikacja wszystkich sędziów i prokuratorów oraz urzędników państwowych to sytuacja nie ulegnie zmianie.Jednakże aby to było możliwe należy niezwłocznie ujawnić wszystkie zasoby zastrzeżone IPN oraz opublikować aneks do raportu z likwidacji WSI, a samą lustrację i weryfikację " bractwa w togach " prowadzić w oparciu o ujawnione dokumenty , badanie zgodności posiadanego majątku z dochodami wykazanymi do opodatkowania oraz przy ścisłej współpracy ze Społeczeństwem.

  • Polak(2016-03-09 12:18) Odpowiedz 166

    Wyrzucić Rzeplińskiego, to jest zawalidroga demokracji!

  • athos(2016-03-09 11:01) Odpowiedz 1522

    "Przeciek" trafia do prawicowego serwisu sympatyzującego z PiS i to ma oznaczać, że TK sprzyja PO? Z zasad logiki i doświadczenia życiowego można wyciągnąć wręcz przeciwny wniosek, że jeden z sędziów, którzy zostali wybrani do TK przez PiS w grudniu 2015 przekazał projekt serwisowi wPolityce. Jaki interes miałby TK albo opozycja, żeby projekt ujrzał światło dzienne przed ogłoszeniem wyroku?

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Ja (2016-03-09 11:11) Odpowiedz 1422

    Chwila chwila, a czy w składzie nie zasiada pan Pszczolkowski i Pani Przyłeska z PIS? Przyjaciele Karnowskich? Projekt to norma, tworzą go sędziowie. Kto mógł go przekazać Karnowskim jak nie oni? Patologia.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Do wadomości(2016-03-09 12:05) Odpowiedz 138

    Orzeczenia TK ZAWSZE są przygotowywane PRZED rozprawą, ponieważ prace nad każdą sprawą trwają do momentu wypracowana stanowiska i toczą się czasem na wielu posiedzeniach roboczych. Kto się tym interesuje, ten wie. Są też gotowe zdania odrębne, które w przypadku K 47/15 będą zgłoszone przez dwoje sędziów "partyjnych", bo jakże inaczej. Tych sędziów należy zapytać o "przeciek". Swoją drogą ciekawe, dlaczego ta dwójka uczestniczyła w posiedzeniu Trybunału skoro uznaje je za bezprawne? ;)

  • Przeciek kontrolowany ...(2016-03-09 10:39) Odpowiedz 121

    ... przez KOGO ?

  • Menthor(2016-03-09 12:11) Odpowiedz 1111

    athos- nie ważne do kogo dotarł. Chodzi o to, że został przygotowany przed zakończeniem posiedzenia TK. Orzeczenie czy wyrok ustalany jest przez zespół sędziów po zakończeniu danej rozprawy sądowej a tutaj masz chlopie ustalenia orzeczenia przed zakończeniem sprawy. to nie są standardy sprawiedliwości czy demokratycznej czy quasi demokratycznej. Nie wsadzaj -athos- w tę sprawe PIS . To nie ma żadnego sensu. To sprawa prezesa Rzępilńskiego

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Krytyk oszustów(2016-03-09 12:22) Odpowiedz 714

    PiS gra faul, bo co mogą? Mogą nie wydrukować wyroku TK. Mogą wiele, mając większość w Sejmie i Senacie, mając swojego Prezydenta no i prezesa! TK ma prawo działać wg Konstytucji i ma prawo oceniać ustawy. Zapytajcie doświadczonych prawników.

  • Inspektor Pracy(2016-03-09 19:49) Odpowiedz 40

    ......Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ........Mamy raczej do czynienia z grupą Oligarchów utrzymującymi swoje StatusQuo niż z reprezentantami najwyższych wartości. Oni nie chcą sami iść na emerytury gdyż wobec obecnych profitów uważają że wówczas żyli by nędznie............. Naród już dzięki nim wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można prawnie zinterpretować aby ukraść obywatelom ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt nikomu nie wierzy .....Organy Państwa przez nich na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Dlatego ta Oligarchia była też za podniesieniem wieku emerytalnego i dlatego tak wyrokują trzymając się Sędziowskich stolców . .....To przez tych wykształciuchów Ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji . Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i wykształciuchów z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . Wszyscy widzą jak roztrwoniono Ich składki. Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tych z Nich co pracowali w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych mieli więcej niż 15 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem.. Na cóż więc ta banda wykształciuchów Trybunalskich zasłużyła? Co z art 12 ustawy POdmostowej która nie zalicza nadgodzin do stażu choć każdą absencje odlicza? .........Gdzie się to wykazuje na świadectwach pracy -dlaczego nie? Już nikt nie chce płacić składek ,już nikt nie chce ufać systemowi nadzorowanemu przez bandę oszustów ,każdy Kto może ucieka i to zostanie na pokolenia . Oni potrafią tylko niszczyć.....Czyż Ich naćpany wódz nie powiedział do społeczeństwa :.” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w niebezpiecznych.. ................a ,wszystko zaczęło się od niewinnej POzornie zmiany niby niezwiązanej z tematem.......... Otóż uchwalono swego czasu ,że od pewnej kwoty miesięcznego zarobku, ponad ,nie będzie się odprowadzało składek ZUS ..........i co to spowodowało? ......................Wykształciuchy w tym te z TK ,VIPy ,Nieroby nie chcą iść na emerytury i żyć na niej za te dla Nich marne kwoty,!!!!! ---- wolą siedzieć na piedestale ,zbierać honory i taaaaaaaaaaaaaką gaże za to że udają iż pracują oraz liczyć ,że przeżyją jeszcze własną śmierć. Dlatego głosowali za podniesieniem wieku emerytalnego trzymając się stolców VIPów. A może by tak zmienić Konstytucje i zapisać ,że nie mogą pracować np w sądzie ale na budowie za fizycznych i to w zimę?

  • zzzz(2016-03-09 14:04) Odpowiedz 24

    Jak to kto winien etatowi winni Kaczyński i rydzyk Ale KOD nas uratuje!!!!

  • oczekujący(2016-03-09 17:28) Odpowiedz 00

    Kto mi zapłaci za wpis ? Jako cenę wywoławczą zgłaszam 1000 złotych ( niestety, cenię się jako fachowiec ). O tego kto da więcej wysmyczę taki wpis, że drugiej stronie wejdzie w pięty. A że otrzymuje się forsę za odpowiednie wpisy to wyraźnie widać po treści już zamieszczonych.Ale oceniam, że są słabe. Wpisujący je słabo się wycenili. To chyba jacyś bezrobotni. Czekam na propozycję.